Суспільство
Два сучасні медзаклади будують у Вінниці (ФОТО)
У Вінниці триває будівництво двох сучасних медичних закладів – кардіоцентру та нового корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомив у фейсбуці Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Уперше в Україні
На будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на Хмельницькому шосе спрямували 15 мільйонів гривень залишку державної субвенції.
У міськраді кажуть, подібного класу об’єкт зводиться вперше в Україні. Це буде окрема семиповерхова будівля площею 17 тисяч м2 з широким функціоналом в сфері кардіології: відділення для пацієнтів з порушенням серцевого ритму, відділення планового лікування, відділення для пацієнтів з гострим інфарктом міокарду, відділення ранньої реабілітації, три рентгенопераційні, в тому числі електрофізіологічна, клініко-діагностична лабораторія, функціональна діагностика тощо.
Проєкт реалізується спільно Світовим банком, міською радою та Вінницькою ОДА. Наразі продовжується будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Майже завершені зовнішньобудівельні роботи з влаштування каркасів будівель (лікувально-діагностичного корпусу, господарського корпусу та кисневої станції). Вже зроблено дах та покрівлю блоку №2, розпочались роботи у блоці №1.
Читайте також: У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)
Щодо інженерних мереж, то зливова каналізація зроблена на 80 %, водопостачання – на 75 %. Повністю влаштовано мережі теплопостачання. Тривають роботи по внутрішньому та зовнішньому оздобленню лікувально-діагностичного корпусу: оздобленню стін фасаду, монтаж віконних блоків, фасадних систем, влаштування цементно-піщаних стяжок, штукатурні роботи. Виконується монтаж гіпсокартонних перегородок.
Новітня лікарня
У новому корпусі лікарні швидкої медичної допомоги наразі виконують внутрішні роботи з влаштування інженерних комунікацій. А на медичне обладнання для відділень місцеві депутати виділили більше 15 млн грн.
Будівля матиме чотири поверхи. На нульовому поверсі буде центральне стерилізаційне відділення і пральня, на першому – сучасне відділення екстреної медичної допомоги, на другому – реанімація на 18 місць, і на третьому – ургентний операційний блок на 4 операційних та зала телемедицини. Паралельно з цим, розпочався процес придбання необхідного для нового корпусу обладнання. В результаті, після завершення будівництва, це відділення якнайшвидше буде обладнано всім необхідним і його працівники почнуть надавати якісні послуги за допомогою нового сучасного устаткування.
У новому корпусі МКЛ ШМД буде надаватиметься екстрена допомога за сучасними медичними технологіями європейського зразка не лише вінничанам, а й жителям регіону. Будівництво триває з 2017-го року. Наразі тут вже зведено «коробку», змонтовано систему водопостачання та каналізації. Облаштовано спеціальний в’їзд в будівлю для «карет» швидкої допомоги, щоб лікарі могли приймати пацієнтів одразу у приміщенні, адже це може зберегти дорогоцінні в таких випадках хвилини та зменшить ризики для пацієнта.
Щодо коштів бюджету Вінницької міської ОТГ (рішенням сесії виділено трохи більше 14 млн грн), то їх планують направити на завершення процедури закупівлі дороговартісного обладнання. Зокрема, спеціальних світильників, наркозно-дихальних апаратів, апаратів штучної вентиляції легень, систем моніторингу стану пацієнта, центральної станції моніторингу, аспіраторів медичних.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі