Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Пожежна машина може зламатися просто під час гасіння: досвід громади на Чернігівщині, що оновлює 100-літню частину

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

До села Озеряни Варвинської громади, що на Чернігівщині, пожежникам доводилося їхати 15 км. Влада та місцеві жителі вирішили — треба оновити власну майже 100-літню пожежну частину.

Проте в умовах війни їм бракує коштів на будівництво та придбання необхідного обладнання, тому громада почала співпрацювати з міжнародними партнерами. Що їм вже вдалося зробити, дізнався ШоТам

Виклики: «Поки пожежники доїдуть у найвіддаленіше село, може й хата згоріти»

«До нашої громади входять 13 населених пунктів. Варва розташована посередині, і там є пожежна частина. Проте якщо стається пожежа, наприклад, у селі Озеряни, то доведеться їхати 15 км, а до інших сіл буває і 25 км», — розповідає перший заступник селищної голови Віктор Гармаш.

Один з пожежних відділів у Варвинській громаді заснований ще в 1938 році й давно потребує технічного оновлення. До того ж за 10 км від громади розташована лінія фронту, тому місцева влада почала шукати способи модернізувати пожежну частину.  

За словами Варвинської селищної голови Валентини Саверської-Лихошви, у громаді була одна стара пожежна машина, що працює вже десятки років. Часом вона могла поламатися просто під час пожежі:

«Поки пожежна охорона доїде в найвіддаленіше село, то може й хата згоріти».

Стара пожежна машина могла поламатися просто під час гасіння. Фото: ШоТам

Рішення: будівництво сучасної пожежної частини

За допомоги Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» громаді вдалося зареєструвати в селі Озеряни місцеву пожежну охорону. Зокрема, спеціалісти допомогли зробити положення про пожежний підрозділ, і в лютому 2024 року комунальний заклад став окремою юридичною особою.

«Пожежна частина — це безпека жителів громади, тому була потреба створити комунальний заклад. Для цього було проведено багато консультацій не лише з юристами, а й з іншими фахівцями. Далі буде придбання техніки для персоналу, але основне — це автомобілі», — зауважує Віктор Гармаш. 

Віктор на заході від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Фото з фейсбук-сторінки Віктора Гармаша

Уже в серпні в селі виділили земельну ділянку для будівництва сучасної пожежної частини на три гаражі. У пожежному підрозділі Варвинської МПО в Озерянах працюють вісім  рятувальників, яких перевели зі старого відділу.

Крім цього, Варвинська селищна рада почала співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), яке допоможе в будівництві станції, придбає спорядження для пожежників і проведе для них навчання.

Аби посилити громаду, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надав і техніку для комунальних підприємств екскаватор з навісним обладнанням, трактор, п’ять генераторів, дві освітлювальні вежі, сучасний самоскид і три подрібнювачі гілок.

Дві пересувні освітлювальні вежі, які надав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Фото з фейсбук-сторінки Віктора Гармаша

«Нам важлива співпраця з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», бо в цей час у всіх громадах поганий фінансовий стан через війну, і ми не виняток. На прифронтові території не завжди хтось хоче приїхати, але спеціалісти Проєкту допомагають розв’язувати проблеми по всіх напрямках — вони підтримують місцеве самоврядування консультаціями та навчанням», — каже Віктор Гармаш.

Керівниця відділу соціально-економічного розвитку громади Оксана Нечай розповідає: 

«Спеціалісти відгукуються на всі наші питання. Вони допомогли оновити регламент і статут селищної ради, а тепер ми разом напрацьовуємо план просторового розвитку. Команда Проєкту завжди з нами зв’язується після тренінгів: вони все пояснюють і розставляють по поличках — хто та що повинен робити».  

Пожежна машина в Озерянах. Фото: ШоТам

У планах місцевої влади — зробити власне депо, ознайомлювати дітей з професією пожежника та облаштувати майданчик для тренувань.

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі