Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Cвятого Миколая та 19 грудня? (ТЕСТ)

Опубліковано

19 грудня відзначають день Миколая — святого, який допомагав іншим та рятував невинних людей. Його обожнюють діти по всьому світу, а дорослі продовжують створювати магію, ховаючи під подушки малечі подарунки. Миколаю приписують безліч легенд, а його біографія вже давно перетворилася на казкову. Перевірте, як добре ви знайомі зі Святим Миколаєм у новому тесті від ШоТам.

На території якої сучасної країни народився Святий Миколай?

Правильно! Неправильно!

За історичними переказами, Миколай народився між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія. Це територія сучасної Туреччини. Миколай тривалий час служив у Мирах Лікійських (сучасна Анталія у Туреччині). Тому ще одне ім’я святого – Мир Лікійський.

У якій родині народився Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай народився в заможній родині. За легендою, після смерті батьків Миколай отримав від них чималий спадок. І саме ці кошти він почав віддавати біднякам. Щоправда, Миколай не чекав, поки хтось проситиме про допомогу, а сам шукав людей, які потребують грошей. І головне — робив це таємно.

З якої країни почалася традиція готувати дітям подарунки до дня св. Миколая?

Правильно! Неправильно!

Звичай дарувати дітям подарунки до дня Святого Миколая розповсюдився Європою із середньовічної Німеччини. Згодом цю традицію перейняли Польща та Австрія, а потім — і Україна.

Хто, за легендою, першим привіз ікону Святого Миколая до Києва?

Правильно! Неправильно!

За легендою, Володимир Красне-Сонечко, більш відомий як Володимир Великий, 988 року привіз із Херсонесу ікону св. Миколая, якою його благословили при хрещенні. Дехто вважає, що князь-хреститель мав ще й друге, молитовне, таємне ім'я — Миколай.

Який церковний чин мав Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай був єпископом. За легендою, коли в Мирах помер єпископ Іван, навколишні єпископи просили Бога вказати на найдостойнішого чоловіка на це звання. Згодом у сні архієпископ мав видіння: висвятити на єпископа потрібно чоловіка, який першим прийде зранку на молитву. Ним виявився Миколай, який ніколи не думав про таку честь, але й не міг йти проти Божої волі.

«Миколайчики» — це?

Правильно! Неправильно!

Це традиційне святкове солодке печиво або ж пряники, що дарують дітям у день святого Миколая. Солодощі можуть мати різну форму, від сонця чи зірочок — до коників чи янголів.

Продовжіть рядок з української пісні: «Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай…»

Правильно! Неправильно!

Що знаходять під подушкою не дуже слухняні діти?

Правильно! Неправильно!

Різочку, а іноді — каміння чи вугілля. У такий спосіб Миколай натякає неслухняним дітям, що варто подумати над власною поведінкою та виправитися до наступного свята.

Хто супроводжує Миколая, згідно з українськими повір’ями?

Правильно! Неправильно!

Часто вважають, що Миколай приходить разом із двома янголами та двома чортиками. Навіщо? Саме ці супутники розповідають святому, як поводилася дитина, та на які подарунки вона заслуговує. Таке повір’я існує і в Чехії. А ось у Західній Європі переконані, що Миколай приходить разом із віслюком.

Покровителем якої професії вважають Миколая?

Правильно! Неправильно!

Найчастіше Миколая називають покровителем моряків. За однією з легенд, у місті, де Миколай був єпископом, панував голод. А біля берегів стояв корабель із зерном. Моряки начебто не хотіли ділитися зерном, допоки до них не прийшов Миколай. Він пообіцяв, що після цього в трюмах не стане менше зерна. Так і сталося. Відтоді моряки вважають святого своїм покровителем та вірять, що він може вгамувати шторм та врятувати їх у разі біди. Але це лише одна з численних легенд.

Кого, за легендою, вже в старості врятував Миколай від несправедливого засудження?

Правильно! Неправильно!

За легендою, вже на схилі років Миколай дізнався про несправедливе засудження трьох невинних воєвод. Аби врятувати людей, він помчав до іншого міста, встиг власноруч вирвати із рук ката меч та сказав: «Я готовий померти замість цих невинних».

Чому день Святого Миколая відзначають саме 19 грудня?

Правильно! Неправильно!

Миколай помер 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу єпископа канонізували. А 22 травня відзначають «весняного» або «літнього» Миколая. Миколу». Цього дня мощі святого перемістили до міста Барі, в Італії.

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Святого Миколая та свято 19 грудня?
Різочка під подушкою — краще, ніж нічого

Насправді непоганий результат, адже довкола постаті Святого Миколая вирує стільки легенд та вигадок, що відокремити правду від фантазій практично неможливо. Ми й самі перечитали стільки всього, що ледве змогли обрати всього 12 запитань. Поділіться цим тестом із друзям!
Ви точно заслуговуєте на кілька «миколайчиків»!

Ого, а ви знали чимало правильний відповідей! Сподіваємось, цьогоріч під вашою подушкою був подарунок, а не різочка. Адже ви заслуговуєте щонайменше на кілька солодких «миколайчиків» та гарний настрій упродовж усього дня. Зі святом! І не забудьте поділитися цим тестом із друзями.
До вас точно завітав Святий Миколай!

Ого! Здається, цей тест виявився занадто легким для вас. Після стількох правильних відповідей спробуйте лишень сказати, що до вас не приходив Миколай! Інакше пояснити такий крутий результат просто неможливо. Вітаємо зі святом!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі