Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Cвятого Миколая та 19 грудня? (ТЕСТ)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

19 грудня відзначають день Миколая — святого, який допомагав іншим та рятував невинних людей. Його обожнюють діти по всьому світу, а дорослі продовжують створювати магію, ховаючи під подушки малечі подарунки. Миколаю приписують безліч легенд, а його біографія вже давно перетворилася на казкову. Перевірте, як добре ви знайомі зі Святим Миколаєм у новому тесті від ШоТам.

На території якої сучасної країни народився Святий Миколай?

Правильно! Неправильно!

За історичними переказами, Миколай народився між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія. Це територія сучасної Туреччини. Миколай тривалий час служив у Мирах Лікійських (сучасна Анталія у Туреччині). Тому ще одне ім’я святого – Мир Лікійський.

У якій родині народився Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай народився в заможній родині. За легендою, після смерті батьків Миколай отримав від них чималий спадок. І саме ці кошти він почав віддавати біднякам. Щоправда, Миколай не чекав, поки хтось проситиме про допомогу, а сам шукав людей, які потребують грошей. І головне — робив це таємно.

З якої країни почалася традиція готувати дітям подарунки до дня св. Миколая?

Правильно! Неправильно!

Звичай дарувати дітям подарунки до дня Святого Миколая розповсюдився Європою із середньовічної Німеччини. Згодом цю традицію перейняли Польща та Австрія, а потім — і Україна.

Хто, за легендою, першим привіз ікону Святого Миколая до Києва?

Правильно! Неправильно!

За легендою, Володимир Красне-Сонечко, більш відомий як Володимир Великий, 988 року привіз із Херсонесу ікону св. Миколая, якою його благословили при хрещенні. Дехто вважає, що князь-хреститель мав ще й друге, молитовне, таємне ім'я — Миколай.

Який церковний чин мав Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай був єпископом. За легендою, коли в Мирах помер єпископ Іван, навколишні єпископи просили Бога вказати на найдостойнішого чоловіка на це звання. Згодом у сні архієпископ мав видіння: висвятити на єпископа потрібно чоловіка, який першим прийде зранку на молитву. Ним виявився Миколай, який ніколи не думав про таку честь, але й не міг йти проти Божої волі.

«Миколайчики» — це?

Правильно! Неправильно!

Це традиційне святкове солодке печиво або ж пряники, що дарують дітям у день святого Миколая. Солодощі можуть мати різну форму, від сонця чи зірочок — до коників чи янголів.

Продовжіть рядок з української пісні: «Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай…»

Правильно! Неправильно!

Що знаходять під подушкою не дуже слухняні діти?

Правильно! Неправильно!

Різочку, а іноді — каміння чи вугілля. У такий спосіб Миколай натякає неслухняним дітям, що варто подумати над власною поведінкою та виправитися до наступного свята.

Хто супроводжує Миколая, згідно з українськими повір’ями?

Правильно! Неправильно!

Часто вважають, що Миколай приходить разом із двома янголами та двома чортиками. Навіщо? Саме ці супутники розповідають святому, як поводилася дитина, та на які подарунки вона заслуговує. Таке повір’я існує і в Чехії. А ось у Західній Європі переконані, що Миколай приходить разом із віслюком.

Покровителем якої професії вважають Миколая?

Правильно! Неправильно!

Найчастіше Миколая називають покровителем моряків. За однією з легенд, у місті, де Миколай був єпископом, панував голод. А біля берегів стояв корабель із зерном. Моряки начебто не хотіли ділитися зерном, допоки до них не прийшов Миколай. Він пообіцяв, що після цього в трюмах не стане менше зерна. Так і сталося. Відтоді моряки вважають святого своїм покровителем та вірять, що він може вгамувати шторм та врятувати їх у разі біди. Але це лише одна з численних легенд.

Кого, за легендою, вже в старості врятував Миколай від несправедливого засудження?

Правильно! Неправильно!

За легендою, вже на схилі років Миколай дізнався про несправедливе засудження трьох невинних воєвод. Аби врятувати людей, він помчав до іншого міста, встиг власноруч вирвати із рук ката меч та сказав: «Я готовий померти замість цих невинних».

Чому день Святого Миколая відзначають саме 19 грудня?

Правильно! Неправильно!

Миколай помер 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу єпископа канонізували. А 22 травня відзначають «весняного» або «літнього» Миколая. Миколу». Цього дня мощі святого перемістили до міста Барі, в Італії.

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Святого Миколая та свято 19 грудня?
Різочка під подушкою — краще, ніж нічого

Насправді непоганий результат, адже довкола постаті Святого Миколая вирує стільки легенд та вигадок, що відокремити правду від фантазій практично неможливо. Ми й самі перечитали стільки всього, що ледве змогли обрати всього 12 запитань. Поділіться цим тестом із друзям!
Ви точно заслуговуєте на кілька «миколайчиків»!

Ого, а ви знали чимало правильний відповідей! Сподіваємось, цьогоріч під вашою подушкою був подарунок, а не різочка. Адже ви заслуговуєте щонайменше на кілька солодких «миколайчиків» та гарний настрій упродовж усього дня. Зі святом! І не забудьте поділитися цим тестом із друзями.
До вас точно завітав Святий Миколай!

Ого! Здається, цей тест виявився занадто легким для вас. Після стількох правильних відповідей спробуйте лишень сказати, що до вас не приходив Миколай! Інакше пояснити такий крутий результат просто неможливо. Вітаємо зі святом!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

ЗСУ оточили російських військових у Лимані на Донеччині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові фактично оточили російське угруповання в районі міста Лиман Донецької області.

Про це повідомив речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, пише Громадське.

«Тривають заходи із завершення оточення російських військ у районі Лиману, під вогневим контролем ЗСУ тримають майже всі логістичні шляхи», – сказав Череватий.

Цю інформацію також підтверджують аналітики американського інституту вивченні війни (ISW). Як зазначено в їхньому звіті, станом на 29 вересня українські війська майже завершили оточення російського угруповання в Лимані та перерізали критичні наземні лінії зв’язку, які підтримують російські війська в районі Дробишеве-Лиман.

Карта боїв станом на 29 вересня

В ISW наголосили, що на картах за 29 вересня не відображено оточення Лимана, тому що перші повідомлення про це надійшли після 15:00 за східним часом. На картах ISW від 30 вересня буде вказана вся перевірена та актуалізована інформація щодо оточення Лиману.

Крім того, Збройні сили України звільнили селище міського типу Ямпіль в Лиманській міській громаді Донецької області.

Зазначимо, російські окупанти захопили Лиман наприкінці травня. Це невелике, але стратегічно важливе для обох сторін місто. Плацдарм біля міста давав російським військам можливість просування з півночі вглиб Донецької області на Слов’янськ і Краматорськ. Крім того, контроль над Лиманом дозволяв перерізати автомагістраль між Слов’янськом та Сіверськом.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що ЗСУ звільнили Новоселівку на Донеччині.

Фото: facebook.com/EastOC.

Читати далі

Суспільство

Завод газового обладнання за два тижні запустив нове виробництво на Вінниччині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Завод «Контакт» переїхав із Донеччини і тепер виготовляє обладнання для газотранспортної системи України у Вінничькій області.

Як за два тижні можна перевезти обладнання і запустити виробництво, розповідає ШоТам.

За 8 років на цьому заводі звикли до вибухів, тому й не думали про евакуацію, але власник вирішив виїхати заради безпеки клієнтів. Знадобилося 2 тижні та 3 фури, щоб відновити виробництво на Вінниччині.

Завод випускає унікальне обладнання для газових магістралей

Завод у Дружківці народився разом із Незалежністю України і цього року святкує 31-річчя. Тут випускають унікальне обладнання для газових магістралей України.

На початку вторгнення Василь та його підлеглі навіть не думали про виїзд, але вибухи в місті ставали гучнішими, і клієнти вмовляли Василя переїхати.

«Більшість наших замовників, хтось попросив, хтось вимагав, щоб наше виробництво було переміщене в безпечний, на їхній погляд, регіон», — розповідає власник підприємства ТОВ «Контакт» Василь Мазурін.

За два тижні вивезли основне обладнання

Тоді Василь почав їздити всією Україною, аби знайти місце для релокації. За 2 тижні пошуків обрав Брацлав на Вінниччині. Трьома фурами вивіз половину обладнання — загалом 60 тонн та вмовив половину колективу поїхати разом із ним.

Читайте також: «Виконали замовлення для Nike попри обстріли». Створена українцем компанія перетворює пластикове сміття на інноваційний матеріал

«Було важко нам змиритися з думкою про переїзд. Тому що потрібно було перевозити не тільки обладнання, а ще й свої родини, свій побут.  Але ж ми змогли це зробити, ми змогли перебороти себе», — Денис Дорохін, головний інженер заводу ТОВ «Контакт».

Частина колективу таки не зважилася на переїзд і досі працює в цеху на Донеччині. Але якщо там виробництво зупиниться, Василю тепер є куди забрати людей. У Брацлаві він планує залишитися надовго.

«Умови, в яких ми знаходимось, нас влаштовують. Маємо можливість отримувати комплектуючі, сировину та матеріали, організувати повністю виробничий цикл і відвантажувати продукцію замовнику», — Василь Мазурін, власник підприємства ТОВ «Контакт».

Нагадаємо, Хотин на Буковині став «фортецею» для релокованого бізнесу.

Також ШоТам повідомляв, як харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру.

Читати далі

Суспільство

ЗСУ звільнили Ямпіль на Донеччині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Збройні сили України звільнили селище міського типу Ямпіль в Лиманській міській громаді Донецької області.

Відео-підтвердження опублікував у телеграмі військовий кореспондент Андрій Цаплієнко.

«Ну, що, котики, Ямпіль наш», — говорить боєць ЗСУ у Ямполі.

Читайте також«Кава має бути бойовою». Херсонець запустив у Львові унікальний «кавотяг» та збирає сотні тисяч на ЗСУ

На мапі DeepStateMAP Ямпіль також позначений як звільнений ЗСУ.

Відзначимо, що Ямпіль на Донеччині російська ворожа армія захопила 29 квітня. У селищі проживає орієнтовно дві тисячі мешканців. Там проходить залізниця і є пасажирська та вантажна залізничні станції.

Нагадаємо, 28 вересня стало відомо, що ЗСУ звільнили Новоселівку на Донеччині.

Також 23 вересня воїни ЗСУ звільнили село Яцьківка на Донеччині.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі