

Суспільство
Документальну спадщину «Бабиного Яру» внесли до Міжнародного реєстру ЮНЕСКО
Документальну спадщину «Бабиного Яру» внесли до реєстру ЮНЕСКО. Біля Символічної синагоги у у Меморіальному центрі в Києві напередодні офіційно вручили сертифікати про внесення.
Про це повідомила Державна архівна служба України.
«Завдяки спільним зусиллям Державної архівної служби України, семи українських архівів, що зберігають оригінали документів про події Голокосту, та Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Міжнародний консультативний комітет ЮНЕСКО включив “Документальну спадщину “Бабин Яр” до Міжнародного реєстру “Пам’ять світу”», — йдеться у дописі.
Зазначається, що на церемонії був присутній посол Ізраїлю Міхаель Бродський. Також на захід завітали очільник наглядової ради Меморіального центру «Бабин Яр» Натан Щаранський, голова національної архівної служби, представники Міністерства закордонних справ України та дипломатичного корпусу.
Читайте також: «Англійська для ЗСУ». Як викладачка Олена Чекрижова створила проєкт з вивчення англійської серед військових
Про реєстр ЮНЕСКО «Пам’ять світу»
Реєстр ЮНЕСКО «Пам’ять світу» — це міжнародна ініціатива, розпочата у 1992 році. Вона націлена на забезпечення визнання документальної спадщини, що має міжнародне, регіональне та національне значення та є загальним надбанням, яке повинно усіляко оберігатися та захищатися, а також бути доступним всім на постійній основі, без якихось перешкод.
Зокрема, серед інших українських пам’яток до реєстру вже внесено «Зібрання фонографічних записів єврейського музичного фольклору» (1912-1947), що зберігається у бібліотеці імені В.І. Вернадського.
Нагадаємо, ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ