

Суспільство
Добийте вже цей English. Дев’ять додатків, які прокачають вашу розмовну англійську
Кілька століть тому геніальний творець “Фауста” Гете казав: “Ти стільки разів людина, скільки знаєш мов”. Сьогодні ж знати мови потрібно, аби не залишитись на узбіччі розподілення соціальних та економічних благ. Так, на всіх сайтах з пошуку роботи роботодавці вимагають гарної англійської – не нижче Upper Intermediate.
Але якщо з граматикою у вихідців курсів все добре, то з розмовною англійською, як правило, – біда.
Ми підібрали для вас сайти, де можна шукати співрозмовників, розмовляти на спільні теми, знайти іноземця для листування або навіть і самому стати вчителем мови для когось.
InterPals допоможе знайти іноземців для спілкування англійською
Сайт Interpals Penpals – це один з найстаріших інтернет-майданчиків для пошуку native speakers, з якими можна попрактикувати англійську. Інтерпалс працює з 1998 року, але, незважаючи на появу більш просунутих мовних сайтів, ця соцмережа все ще тримає марку.
Interpals може не сподобатися застарілим дизайном та наявністю реклами, а ще через якийсь час вас можуть почати діставати небажані користувачі.
Проте додаток на відмінно виконує головну функцію і допомагає знайти іноземців для мовної практики.
Speaking Pal. Спілкуйтесь у відеочаті, попередньо вивчивши необхідні слова
Якщо в Interpals можна перейти до живого листування, лиш у разі, якщо перенесете спілкування в Skype, то через додаток Speaking Pal можна спілкуватися з англомовними іноземцями в режимі відеочату. Є можливість підготуватись до розмови і попередньо вивчивчити ті слова та вирази, які стосуватимуться теми спілкування.
Приємний бонус: програма розпізнає вашу мову та оцінить вашу вимову кожного слова. Спілкуванням функціонал Speaking Pal не обмежується. Тут також можна знайти тести, що допоможуть визначити ваш рівень англійської, а також сотні відеоуроків з субтитрами. Але майте на увазі: безкоштовний функціонал доволі обмежений – усього 16 рівнів, тоді як у платній версії їх більше 100.
Speaklar. Прокачайте англійську через аудіорозмови
Speaklar – ще один додаток для живого спілкування з англомовними іноземцями, але в форматі Audio Live.
Щоб почати спілкування, достатньо вказати свій рівень володіння англійською і, власне, почати діалог з випадковою людиною.
У додатку ще є можливість переписуватись у повідомленнях.
Для того, аби зареєструватись, від вас не потрібно ні фото, ні номера телефону. А так як спілкування проходить в форматі Audio Live, то тут теж все анонімно. І ще якщо якийсь співрозмовник почне вас дратувати, його завжди можна заблокувати.
Єдина проблема додатку – його доступність лиш для користувачів платформи Android. Але розробники кажуть, що він ще розвивається для всіх типів користувачів. Явно натякають на версію додатку для iOs.
English Talk. Вести дебати одразу з кількома native speakers
English Talk схожий на попередній додаток за функціоналом: точно также можна наживо спілкуватись з носіями мови в аудіочаті. Але з’являється додаткова можливість для тих користувачів,чия англійська рівня Intermediate та вище. Для них є можливість вести розмови з приводу якоїсь теми вже з кількома користувачами. Мінус додатку, як і у Speaklar – відсутність версії для платформи iOs.
italki. Тут можна стати вчителем самому
У додатку italki можна спілкуватись англійською, французькою, німецькою тощо з більш ніж 10 000 викладачів. Причому, тут спілкування один на один поєднується з можливістю брати участь у дискусіях на різні теми, а також комбінувати все це з вивченням відео- та аудіоматеріалів.
Якщо ви добре знаєте якусь мову, то можете самі вчителювати, завантажуючи у профіль навчальні матеріали для студентів.
Easy Language Exchange. Для фанатів англійської тут навіть мовний форум є
Тут зареєстровано 100 000 іноземців, з якими можна прокачувати англійську. Співрозмовників підберуть відповідно до вашого рівня знання мови.
Серед можливостей сайту для спілкування – блог з мовними порадами від викладачів, а ще форум, де можна питати поради щодо всього, що стосується вивчення англійської.
Прокачувати розмовну мову тут можна не тільки англійською, але й французькою, іспанською або будь-якою іншою мовою.
My Language Exchange або можливість вивчити 164 мови
На цій платформі для вивчення мов сидять три мільйони користувачів і всі вони допоможуть підвищити рівень знання не тільки англійської, але й 163 інших мов! Тут, як і в italki, можна не тільки вчитись самому, але й навчати інших мови, в якій ви експерт. Серед фішок сайту розмовний клуб в форматі онлайн.
Виглядає він так: ви об’єднуєтесь з колегами в групу не більше 4 людей, і вчите одне одного мовам. Наприклад, одну половину заняття проводите англійською з вашими англомовними друзями, іншу проводите ви – тією мовою, яку добре знаєте. А на додачу маєте стандартний функціонал мовних сайтів: словникові ігри, бібліотеку та можливість переписки.
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share:
Суспільство

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.
ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.
Про опитування
З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.
Як війна вплинула на переселення жінок
- 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
- 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
- Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Мотивація залишатися в Україні
Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.
Що повпливало на таке рішення:
- вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
- фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
- власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
- мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду.
«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.
Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:
- жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
- відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
- для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.
Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу
Основні причини залишатися
«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.
Які ризики бачать в Україні та за кордоном
Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.
Перспективи життя за три роки
Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації.
Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%.
Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.
Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи
Про дослідників
Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.
American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.
Фото обкладинки: UAExperts.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»