Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Добийте вже цей English. Дев’ять додатків, які прокачають вашу розмовну англійську

Опубліковано

Кілька століть тому геніальний творець “Фауста” Гете казав: “Ти стільки разів людина, скільки знаєш мов”. Сьогодні ж знати мови потрібно, аби не залишитись на узбіччі розподілення соціальних та економічних благ. Так, на всіх сайтах з пошуку роботи роботодавці вимагають гарної англійської – не нижче Upper Intermediate.

Але якщо з граматикою у вихідців курсів все добре, то з розмовною англійською, як правило, – біда.

Ми підібрали для вас сайти, де можна шукати співрозмовників, розмовляти на спільні теми, знайти іноземця для листування або навіть і самому стати вчителем мови для когось.

InterPals допоможе знайти іноземців для спілкування англійською

Сайт Interpals Penpals – це один з найстаріших інтернет-майданчиків для пошуку native speakers, з якими можна попрактикувати англійську. Інтерпалс працює з 1998 року, але, незважаючи на появу більш просунутих мовних сайтів, ця соцмережа все ще тримає марку.

Interpals може не сподобатися застарілим дизайном та наявністю реклами, а ще через якийсь час вас можуть почати діставати небажані користувачі.

Проте додаток на відмінно виконує головну функцію і допомагає знайти іноземців для мовної практики.

Speaking Pal. Спілкуйтесь у відеочаті, попередньо вивчивши необхідні слова

Якщо в Interpals можна перейти до живого листування, лиш у разі, якщо перенесете спілкування в Skype, то через додаток Speaking Pal можна спілкуватися з англомовними іноземцями в режимі відеочату. Є можливість підготуватись до розмови і попередньо вивчивчити ті слова та вирази, які стосуватимуться теми спілкування.

Приємний бонус: програма розпізнає вашу мову та оцінить вашу вимову кожного слова. Спілкуванням функціонал Speaking Pal не обмежується. Тут також можна знайти тести, що допоможуть визначити ваш рівень англійської, а також сотні відеоуроків з субтитрами. Але майте на увазі: безкоштовний функціонал доволі обмежений – усього 16 рівнів, тоді як у платній версії їх більше 100.

Speaklar. Прокачайте англійську через аудіорозмови

Speaklar – ще один додаток для живого спілкування з англомовними іноземцями, але в форматі Audio Live.

Щоб почати спілкування, достатньо вказати свій рівень володіння англійською і, власне, почати діалог з випадковою людиною.

У додатку ще є можливість переписуватись у повідомленнях.

Для того, аби зареєструватись, від вас не потрібно ні фото, ні номера телефону. А так як спілкування проходить в форматі Audio Live, то тут теж все анонімно. І ще якщо якийсь співрозмовник почне вас дратувати, його завжди можна заблокувати.

Єдина проблема додатку – його доступність лиш для користувачів платформи Android. Але розробники кажуть, що він ще розвивається для всіх типів користувачів. Явно натякають на версію додатку для iOs.

English Talk. Вести дебати одразу з кількома native speakers

English Talk схожий на попередній додаток за функціоналом: точно также можна наживо спілкуватись з носіями мови в аудіочаті. Але з’являється додаткова можливість для тих користувачів,чия англійська рівня Intermediate та вище. Для них є можливість вести розмови з приводу якоїсь теми вже з кількома користувачами. Мінус додатку, як і у Speaklar – відсутність версії для платформи iOs.

italki. Тут можна стати вчителем самому

У додатку italki можна спілкуватись англійською, французькою, німецькою тощо з більш ніж 10 000 викладачів. Причому, тут спілкування один на один поєднується з можливістю брати участь у дискусіях на різні теми, а також комбінувати все це з вивченням відео- та аудіоматеріалів.

Якщо ви добре знаєте якусь мову, то можете самі вчителювати, завантажуючи у профіль навчальні матеріали для студентів.

Easy Language Exchange. Для фанатів англійської тут навіть мовний форум є

Тут зареєстровано 100 000 іноземців, з якими можна прокачувати англійську. Співрозмовників підберуть відповідно до вашого рівня знання мови.

Серед можливостей сайту для спілкування – блог з мовними порадами від викладачів, а ще форум, де можна питати поради щодо всього, що стосується вивчення англійської.

Прокачувати розмовну мову тут можна не тільки англійською, але й французькою, іспанською або будь-якою іншою мовою.

My Language Exchange або можливість вивчити 164 мови

На цій платформі для вивчення мов сидять три мільйони користувачів і всі вони допоможуть підвищити рівень знання не тільки англійської, але й 163 інших мов! Тут, як і в italki, можна не тільки вчитись самому, але й навчати інших мови, в якій ви експерт. Серед фішок сайту розмовний клуб в форматі онлайн.

Виглядає він так: ви об’єднуєтесь з колегами в групу не більше 4 людей, і вчите одне одного мовам. Наприклад, одну половину заняття проводите англійською з вашими англомовними друзями, іншу проводите ви – тією мовою, яку добре знаєте. А на додачу маєте стандартний функціонал мовних сайтів: словникові ігри, бібліотеку та можливість переписки.

Коментарі

Суспільство

Психологічна підтримка для переселенців: в Україні запустили новий проєкт

Опубліковано

Проєкт для психологічної підтримки ВПО із Донецької області запрацював у трьох центрах: у Рівному, Тернополі та Івано-Франківську.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах.

У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу.

Читайте також: Психологічна підтримка в ЗСУ: Міноборони оголосило про впровадження нової програми

Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.

Організатори очікують, що проєкт може охопити понад десять тисяч людей різного віку.

Ініціативу реалізує БФ «ЯМаріуполь» у межах проєкту «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства» спільно з БФ «Крила надії» й за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

Раніше ми писали про те, що «Громади зобов’язані допомагати переселенцям»: як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі