Суспільство
До України прибули сім нових локомотивів General Electric
Зі США до Чорноморська Одеської області прибули сім локомотивів General Electric (GE) “Тризуб”, а прибуття наступної партії очікується через два тижні.
Про це повідомили у прес-службі “Укрзалізниці”.
“Ще 7 нових тепловозів GE вночі прибули до Чорноморська. З США вони виїхали приблизно місяць тому. За кілька днів – відправляться на доукомплектування в Україні”, – йдеться в повідомленні.
Чому локомотиви зі США?
“Укрзалізниця” уклала контракти на постачання нових магістральних вантажних тепловозів виробництва американської компанії General Еlectric Transportation та модернізацію рухомого складу.
Перший контракт обумовлює поставку 30 вантажних тепловозів серії Evolution ТЕ33А у термін з жовтня до кінця 2018 р. та у першому кварталі наступного року. Згідно з угодою, частка українських комплектуючих у ньому має становити не менше 10 %. Самі ж локомотиви мають бути виготовлені на заводі в США.
Читайте також: В Україну зі США прибув перший локомотив “Тризуб”
Друга угода передбачає поставку тепловозів протягом наступних років. За умовами української сторони, ця техніка вже повинна складатися не менш ніж на 40 % з українських комплектуючих. Для локалізації виробництва локомотивів в Україні General Еlectric має визначити виробничу базу серед вітчизняних підприємств. Одним із претендентів сьогодні є ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”.
Також планується модернізувати тепловози з наявного парку та створити в Україні центр із сервісного обслуговування техніки.
Звідки гроші?
Кошти на все це (а загальна сума контрактів понад $ 1 млрд) будуть залучені на умовах фінансового лізингу через державний “Укрексімбанк”, а також за участі однієї з найбільших у Сполучених Штатах Америки та в світі загалом фінансових установ — Citibank.
Таким чином найближчими роками ПАТ “Укрзалізниця” планує вирішити проблему дефіциту тепловозної тяги, спричинену зношенням парку локомотивів більш ніж на 90 %. Нині обираються напрями, за якими будуть курсувати нові тепловози, й визначається базове депо для їх експлуатації та обслуговування.
Читайте також: “Укрзалізниця” запускає рейкові автобуси до аеропорту “Бориспіль”
Коли локомотиви запрацюють?
Вже у листопаді локомотиви GE Evolution розпочнуть свою роботі на залізниці. Їх планують задіяти для перевезень у південному напрямку. В “Укрзалізниці” сподіваються, що перші 30 тепловозів українська сторона зможе отримати до кінця цього року.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі