Суспільство
До культурної спадщини Києва внесли 200-літню будівлю на Подолі
У Києві історичну будівлю на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини столиці.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
За її словами, підписано наказ щодо занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини будівлі на Подолі, де раніше були лазні купця Бубнова, а в 1894-1902 роках розміщувалась єврейська молитовня.
Це рішення підтримали на засіданні Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Раніше у серпні почали розбирати дах 200-літньої споруди на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Інспектори Департаменту оглянули об’єкт і зафіксували частковий демонтаж покрівлі. Замовнику робіт вручили припис із пам’яткоохоронними вимогами.
Фахівці також почали збір архівних і бібліографічних матеріалів щодо давньої споруди для подальшого надання пам’яткоохоронного статусу.
Про будинок
Будівля колишніх майстерень річкового порту була збудована 1822 року. На сьогодні вона є останнім збереженим зразком забудови набережної того періоду. Наразі будівельники демонтували частину даху споруди, а на її місці планується спорудження семиповерхового апарт-готелю. За словами Перова, який поспілкувався з будівельниками, будівлю планують повністю демонтувати.
Будинок на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13 розташований на території Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» та в межах пам’ятки «Історичний ландшафт Київський гір та долини р. Дніпро». Також будівля розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення — «Культурний шар Подолу ІХ-ХVІІІ ст».
Нагадаємо, Мінкульт ініціює рішення, що дозволить демонтувати пам’ятники Пушкіну і Щорсу.
Фото: Дмитро Перов/Facebook.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі