Суспільство
Дніпро, Львів та Мукачево отримали статус «прозорих» міст в умовах війни. Що це означає
Дніпро, Львів та Мукачево отримали статус «прозорих» міст у рейтингу Transparency International Ukraine. «Частково прозорими» визначено ще 10 міст, зокрема Вінницю, Житомир, Київ, Ужгород та Чернівці.
Про це йдеться у дослідженні громадської організації.
Цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць – тепер статус міста («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів.
За результатами дослідження, статус «прозорі» мають Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково прозорими» визначені 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.
Автори дослідження зазначають, що з початком вторгення сфера доступу до публічної інформації прогнозовано міста прогнозовано призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок.
Попри це в Transparency International Ukraine переконані, що прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування. Адже у середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства – на 47,8%.
«До України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації», – зазначає керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік.
Рекомендації для міст
Дослідники оприлюднили рекомендації, які допоможуть підсилити спроможність міст та забезпечити прозорість та ефективність місцевої влади:
1. Створювати та оновлювати сервіси, що найбільше сприяють адаптації населення до викликів війни:
- оприлюднювати перелік житлових приміщень, що перебувають у власності громад;
- створювати сервіси та інформаційні сторінки для внутрішньо переміщених осіб;
- створювати електронні сервіси для постановки на квартирний облік;
- впроваджувати сервіси для онлайн-запису на отримання соціальних послуг;
- оприлюднювати переліки укриттів у зручному форматі (карта) та своєчасно їх оновлювати.
2. Забезпечити максимально прозорий облік та розподіл гуманітарної допомоги.
3. Відновлювати роботу місцевих порталів відкритих даних та геопорталів, публікувати відкриті дані.
4. Забезпечити доступ та участь жителів до формування управлінських рішень.
Найкращі практики українських міст
Також програма Transparent cities сформувала перелік найкращих практик, які втілювали українські міста під час війни, і котрі показали свою ефективність. А саме:
- публікація інформації про укриття та інформації для ВПО;
- електронна подача заяв на житло;
- електронні звернення мешканців через спеціальні міські сервіси;
- підтримка релокованих бізнесів;
- звітування про розподілену гуманітарну допомогу тощо.
Довідка
Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета – подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.
Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У межах програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади.
Нагадаємо, у Києві на Оболоні побудують трирівневий паркінг на 720 місць. Його підземна частина слугуватиме укриттям для містян під час повітряних тривог.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі