Суспільство
Для ЗСУ розробляють нові зразки сухих пайків
У Міноборони працюють над розробкою нових зразків сухих пайків для військовослужбовців. Про це повідомив представник Головного управління супроводження матеріального забезпечення ЗС України полковник Олександр Хмиз, передає Український інтерес.
Варіанти харчування
Як розповіли у Міноборони, є три варіанти організації харчування військовослужбовців. “Перший – це “гаряче”, яке наразі пріоритетне. Другий – забезпечення повноцінним харчуванням із використанням так званої 15-ї норми добового набору сухих продуктів у двох варіантах: для польових та для повсякденних умов. І третій – 10-та норма, яка використовується переважно у військових частинах для окремих завдань”, – зазначив офіцер.
Він розповів, що сухий пайок за 10-ю нормою є дещо застарілим, адже його розробляли ще в 2001 році, на відміну від 15-ї, яку сформували чотири роки тому.
Читайте також: Українські військові провели навчання із управління вогнем (ФОТО)
Що планують змінити?
Наразі щодо 10-ї норми переробили технічну документацію для проведення закупівлі таких пайків. Вона включатиме 24 раціони й забезпечуватиме повноцінне харчування військовослужбовців на один прийом їжі.
“Зважаючи на відгуки військовослужбовців, ухвалили рішення пакувати продукти цього набору в “реторт пакети”. Вони дозволяють зберігати страву довше в різних умовах. Розробка цього сухпайка вже завершується. Сподіваюся, що до кінця цього року закупимо контрольну партію в новій упаковці”, – повідомив Хмиз.
Водночас у Міноборони відзначають, що закупівля 10-ї норми сухого пайка не є пріоритетною в наступному році. На сьогодні вони закуповуються до виконання договорів у 2020-му.
За словами Хмиза, сьогодні є можливість замовити як 15-ту, так і 10-ту норму. Рішення про це ухвалюють командири військових частин, залежно від завдань, які постають перед підрозділами.
15-та норма здатна забезпечити повноцінне харчування на добу впродовж необмеженого терміну. Натомість 10-та норма використовується впродовж не більше ніж три доби. Саме 15-та норма дає можливість забезпечити повноцінне харчування бійців там, де неможливо приготувати гарячу їжу. Ці два пайки взаємодоповнюють харчування в різних умовах.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі