Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Обмін досвідом і підтримка: як для вчителів на Полтавщині створили сучасний Центр професійного розвитку

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Педагоги в Решетилівській громаді, що на Полтавщині, довгий час не мали місця, де могли б отримувати поради та ділитися досвідом. Для цього два роки тому в громаді створили Центр професійного розвитку, а згодом і Цифровий хаб. 

ШоТам розповідає, як вчителі Решетилівської громади навчаються, розвиваються і підтримують одне одного завдяки Центру. 

Не було організації, яка б допомагала вчителям

До децентралізації в Решетилівському районі був методичний кабінет, де займалися атестацією вчителів, вибором підручників і проведенням олімпіад. З утворенням Решетилівської громади ситуація змінилася — коли громада об’єднала освітні заклади у 2021 році, методичний кабінет перестав працювати.

«Це створило вакуум, адже не було організації, яка б допомагала вчителям у професійному розвитку. Вчителі, особливо в сільських школах, залишилися без консультацій і порад, не мали змоги обмінюватися досвідом. Їм не вистачало спілкування», — пригадує начальниця відділу освіти Решетилівської міської ради Алла Костогриз.

Тоді Алла звернулася до міськради з ініціативою створити Центр професійного розвитку. Після обговорень і затвердження на сесії на початку 2022 року там виділили фінансування, і Центр розпочав свою роботу. 

«Педагог повинен ділитися ресурсом, який має всередині»

Центр професійного розвитку допомагає вчителям різними способами — від консультацій і тренінгів до психологічної підтримки. На сайті закладу можна подати запит на консультацію або попросити про допомогу з конкретних питань. Крім того, Центр має YouTube-канал і Viber-групу, щоб ділитися інформацією про конкурси чи семінари. Зараз тут працюють двоє методистів — директор і консультант. 

«Війна дається взнаки, і багато педагогів потребують ментальної підтримки. Нам пощастило, що директорка Центру професійного розвитку сама за фахом є психологинею. На одному з заходів Центру вчителі ділилися зі мною, що раніше їм дуже не вистачало саме таких практичних психологічних вправ, які вони можуть тут освоїти. Вважаю, що педагог повинен ділитися ресурсом, який насамперед має всередині», — каже Алла.

Жінки сидять у колі за столом та спілкуються
Тренінг для педагогів. Фото: Центр професійного розвитку

Ще одна складова роботи Центру — це простір, де вчителі можуть обговорювати питання, які стосуються їхньої роботи, а також обмінюватися досвідом. 

«Після створення Центру я на собі відчула допомогу саме в професійному зростанні. Була тренеркою проєкту “Вчитель вчителю”, де педагоги ділилися досвідом і розповідали, які цифрові ресурси використовують у своїй роботі», — розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Покровського опорного закладу Ірина Бондаренко.

Група жінок разом обговорює щось за столом. Одна з жінок пише на листку. Чоловік спостерігає за обговоренням.
Тренінг для вчителів з математики. Фото: Центр професійного розвитку

Читайте також: Двоє українських вчителів увійшли до рейтингу 50 найкращих у світі

Онлайн-заходи та сучасна техніка

Завдяки конкурсу від швейцарсько-українського проєкту DECIDE Решетилівська громада отримала мінігрант на 130 тисяч гривень. За ці гроші облаштували Цифровий хаб на базі Центру професійного розвитку. 

Тепер сучасна техніка в Хабі дозволяє проводити онлайн-заходи та тренінги. За словами Алли Костогриз, це особливо важливо для вчителів із сільських шкіл, яким складно добиратися до Центру через обмежений розклад руху автобусів та часті повітряні тривоги.

«До цього консультанти Центру працювали на застарілому, повільному обладнанні. Якщо відверто, цим ніхто вже не хотів користуватися — щось зависало, щось не підключалося. Але на той час у нас не було вибору. Зараз сучасна техніка вже є, і педагоги щасливі», — пояснює Алла.

Великі чорні навушники лежать на сірому ноутбуці. На екрані напис "Цифровий хаб"
Цифровий хаб професійного розвитку. Фото: Центр професійного розвитку

У червні в Центрі планують відкрити простір для тренінгів із сучасними мобільними меблями, щоб вчителі могли комфортно спілкуватися й навчатися.

«За словами вчителів, заходи, які тут організовують, надихають. Вони [вчителі] відчувають, що під опікою та не самі», — підсумовує Алла Костогриз. 

Суспільство

Вийшов документальний фільм про подорож містами України, які постраждали від російської агресії

Опубліковано

На YouTube з’явився документальний фільм, присвячений ініціативі Music Ambassadors Tour 2024, яка збирає разом впливових представників європейської музичної індустрії. В березні 2024 року 12 учасників відвідали Україну, включаючи Київ, Бородянку, Ірпінь, Київський інститут реабілітації та Чернігів, де провели дві професійні панельні дискусії.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Серед гостей були засновники та директори великих європейських фестивалів, рок-музиканти, британські музичні журналісти та інші діячі, які відвідали різні культурні об’єкти та зустрілися з місцевими жителями, щоб дізнатися більше про життя в Україні в умовах війни.

Читати також: В Україні проведуть дитячий табір для вивчення штучного інтелекту

Головною метою проєкту є підтримка України у важкий час та залучення міжнародної уваги до подій, що відбуваються на її території. Учасники відзначили мужність та рішучість українців, а також висловили надію на майбутнє країни.

Це не перша подібна ініціатива: у 2022 році Україну в рамках проекту відвідали культурні діячі, що також долучились до підтримки та розуміння ситуації в країні.

Нагадаємо, що грант для мицтів на 10 000 євро: як отримати фінансування та менторство.

Фото: Суспільне.Культура.

Читати далі

Суспільство

В Україні зафіксували рідкісне атмосферне явище – льодові хмари: фото

Опубліковано

Над містом Ківерці на Волині з’явилися рідкісні сріблясті хмари, що є вражаючим природним явищем. Ці хмари, відомі також як сутінкові, можна спостерігати в кінці першого літнього місяця, приблизно через 30 хвилин після заходу сонця.

Про це повідомив підписник із telegram-каналом ua_meteo.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари особливі своєю висотою, формуючись на атмосферних рубежах приблизно на висоті 80 км над поверхнею Землі. Їхня неповторна краса і виблискуючі відтінки надають нічному небу особливий магічний вигляд.

фото: ua_meteo

Читати також: У Києві облаштують простори памʼяті для вшанування військових в усіх районах міста

Це явище доступне для спостереження всім мешканцям планети, і фотографії з Волині, зроблені аматорами, стали предметом захоплення в соціальних мережах та телеграм-каналах, присвячених метеорології.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари є одними з найвищих із відомих видів хмар, і їхня надзвичайна краса заворожує всіх, хто має щастя побачити це диво природи.

Нагадаємо, що в Україні зросла зарплатня на 22.5%: хто більше заробляє.

Фото: ua_meteo.

Читати далі

Суспільство

Міноборони підтримує збільшення терміну оновлення даних у ТЦК

Опубліковано

Міністерство оборони підтримує ініціативу щодо продовження терміну оновлення даних військового обліку на ще 3 місяці.

Про це повідомив співавтор проєкту закону Володимир Ар’єв.

За словами депутата, в Мінобороні підтримують законопроєкт, який передбачає подовження терміну оновлення даних в ТЦК (Технічний Центр Контролю) на 90 днів. Він також зауважив, що вже є співавтором цього законопроєкту і закликає своїх колег у парламенті розглянути його якомога швидше.

Читати також: Нацбанк випустив колекційну монету, присвячену військовим медикам

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що необхідність подовження терміну обумовлена потребою у зборі актуальних військово-облікових даних. У разі прийняття цього документу строк для оновлення військових даних та постановки на військовий облік збільшиться зі 60 до 150 днів.

Нагадаємо, що у Києві зʼявиться бомбосховище за 300 млн. грн.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі