Суспільство
Для музичного сектору України дають грант до 70 тис. євро
Концертні зали України можуть отримати до 70 тис. євро на свій розвиток, взявши участь у конкурсі «Співпраця малих концертних залів». Про це інформує “Гурт”.
«Music Moves Europe» (MME) є рамковою підпрограмою Європейської комісії на підтримку музичного сектору. Загальна мета цього конкурсу – збільшити здатність концертних залів залишатися конкурентоспроможними у мінливих ринкових та регуляторних умовах. Дедлайн – 16 грудня 2019 року.
Читайте також: Подбати про культурну спадщину та отримати 5000 євро: конкурс
Що це за програма?
Програма розроблена на основі зустрічей з представниками індустрії, починаючи з 2015 року. Після чого підпрограма «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії і зараз загалом виконує функції підтримки музичного сектору ЄС. Ця можливість покликана сприяти сталому розповсюдженню живої музики через співпрацю між малими та середніми концертними залами з метою стимулювання інноваційних моделей співпраці, підвищення ролі та активності локальних організацій у місцевій громаді.
Його розроблено як новий підготовчий механізм роботи у напрямку «Music Moves Europe: розвиток європейського музичного різноманіття та талантів», який має на меті прокласти шлях до секторальної підтримки музики» як нового елементу наступної програми «Креативна Європа» після 2020-го року.
Який розмір підтримки можна отримати?
- До 70 тис. євро для проектів, які складаються з мінімум 4 партнерів та зареєстровані у мінімум 3-х різних країнах-учасницях підпрограми «Культура»
- До 50 тис. євро для проектів, які складаються з мінімум 3 партнерів та зареєстровані у мінімум 2-х різних країнах-учасницях підпрограми «Культура»;
- До 30 тис. євро для проектів, які складаються з мінімум 2 партнерів;
- До 30 тис. євро для проектів, незалежно від кількості партнерів, які зареєстровані у одній країні.
Максимальний розмір співфінансування складає 90% від загального обсягу коштів, передбачених на проект.
Хто може подаватися на конкурс?
Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися заявники, якщо вони:
- Приватні та публічні юридичні особи, а також прибуткові та неприбуткові організації;
- консорціум організацій із щонайменше двох країн «Креативної Європи», які беруть участь у підпрограмі «Культура», що працюють у концертному залі місткістю до 400 людей та є окремими організаціями, які працюють в малих концертних залах і знаходяться у різних країнах, АБО є приватними або публічними юридичними особами, де принаймні одна з організацій працює у концертному залі місткістю до 400 людей і вони не обов’язково знаходяться у різних країнах.
Консорціум не обов’язково із різних країн, але принаймні в якому одна з організацій працює у концертному залі місткістю до 400 людей.
Організації, які знаходяться в управлінні головного заявника-бенефіціара не можуть брати участь у цьому конкурсі.
Фізичні особи не можуть подавати заявки на отримання гранту.
Які критерії конкурсу?
Заявки мають сприяти досягненню загальної мети конкурсу та відповідати принаймні одному із наступних критеріїв:
- Стимулювати співпрацю між невеликими концертними залами з метою підвищення їх спроможності вирішувати соціальні чи економічні виклики, з якими вони стикаються;
- залучати до налагодження партнерських відносин з відповідними місцевими, регіональними чи національними органами влади для створення сприятливого середовища для невеликих концертних залів, щоб максимізувати свій соціально-економічний внесок у місцеві громади.
Як подати заявку на конкурс?
Заявка має бути подана онлайн через наступну сторінку конкурсу одразу від імені усіх організацій або консорціуму. За цим самим посиланням – аплікайційна форма, шаблон бюджету та інші документи.
Організації із країн, що входять у підпрограму «Культура» програми «Креативна Європа» на момент подання заявки (див. повний перелік).
Це перший у рамках ініціативи Music Move Europe. Дедлайн подачі заявки 16 грудня 2019 року.
Як оцінюються заявки?
Заявки на конкурс оцінюються Виконавчим агентством з освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) за допомогою сторонніх запрошених експертів з дотичної галузі та з відповідним досвідом, які керуються наступним алгоритмом оцінки:
- релевантність та відповідність пріоритетам конкурсу (50 балів, мінімальний поріг 30 з 50 балів);
- якість та план активностей (30 балів, мінімальний поріг 18 з 30 балів);
- якість управління проектом (20 балів, мінімальний поріг 12 з 20 балів).
Фінальний термін подачі заявок:
16 грудня 2019 року (13:00 за Брюсселем, центральноєвропейський час). Джерело – сторінка програми.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі