

Суспільство
Не лікували та змушували співати гімн рф: дев’ятьох дітей врятували з ТОТ та повернули в Україну
Девʼятьох українських дітей, серед яких одна сирота, врятували з окупованих територій. Повернення організувала команда Save Ukraine за підтримки ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Історії вкраденого дитинства
«Кожна з цих історій — окрема трагедія вкраденого дитинства. І доказ, чому дітей потрібно рятувати», — написав у повідомленні про повернення дітей Кулеба.
17-річна Євгенія мало не померла через жахливе медичне обслуговування в окупації. Швидка на виклики не виїжджає, а діагностичного обладнання в лікарні немає. Тому точний діагноз дівчині поставили лише під час екстреної операції. Не відомо, чи вижила б вона, якби потрапила на операційний стіл на пару годин пізніше.
10-річного Артема з мамою російські військові серед ночі закрили в підвалі, поки його тата били в кімнаті за те, що він хотів захистити дружину від свавілля солдата. Після того випадку хлопчик часто плакав і не міг заснути вночі. У школі його змушували носити пілотку, співати гімн рф і кричати «Слава Росії», а за «Слава Україні» — викликали поліцію.
Читайте також: Попри окупацію: «Асканія-Нова» відновлює роботу в Болградському районі Одещини
Сестри Ілона й Таміла майже три роки не виходили з дому, не спілкувалися з ровесниками, бо школа й дитсадок у перші пів року повномаштабної війни були зруйновані, а більшість родин з дітьми виїхали. На вулиці ж біля дітей запросто міг зупинитися російський танк з пʼяними військовими.
У певній ізоляції опинилася й 15-річна Христина, яка також не могла нормально вчитися в школі. Відвідувати онлайн-уроки в українській школі не було можливо через те, що росіяни глушили звʼязок, а в російський заклад віддавати доньку мама не хотіла.
За інформацією Кулеби, українська сторона вже врятувала з росії і ТОТ 648 дітей, з них 143 — сироти. «І ми не зупинимось, поки кожна українська дитина не повернеться додому», — додав Уповноважений Президента України з прав дитини.
Нагадуємо, що в Одесі активісти демонтували радянські меморіальні дошки (ФОТО).
Фото ілюстративне: Save Ukraine
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.