Суспільство
«День для Незламних». Українці збирають ₴100 млн на сучасні протези для військових
В Україні стартувала благодійна кампанія «День для незламних», у межах якої українці перераховують свій одноденний заробіток на сучасні біонічні протези для українських військових та цивільних.
Про це ШоТам повідомили в Національному реабілітаційному центрі «Незламні».
Кампанію зі збору коштів запустили «Назламні» разом із благодійною платформою dobro.ua. На першому етапі планують зібрати понад 9 мільйонів гривень, однак загальна сума збору сягає 100 мільйонів. Ці гроші дозволять встановити протези для щонайменше 50 українців.
«Минулого року ми оголосили 19 жовтня Днем для Вікторії. Тоді всією країною збирали 50 мільйонів гривень на найдорожчий у світі укол, який лікує СМА. Вікторія отримала укол і одужує, а цей день набув нового сенсу. 19 жовтня – День для Незламних. Ми збираємо кошти для українців, які постраждали від війни та потребують протезування», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Програма з протезування вже запрацювала на базі Національного реабілітаційного центру «Незламні». Перший біонічний протез від української компанії Esper Bionics отримав десантник Михайло Юрчук.
«У березні 2022-го його бригада боронила Ізюм. Снаряд ворога влучив у БТР поряд із Михайлом. Він підірвався, коли біг рятувати побратимів. Коли Михайло розплющив очі, руки уже не було, а нога була розтрощена», – розповіли в реабілітаційному центрі.
Другий протез, який встановили у Львові, – найлегший у світі, виробництва американської компанії Unlimited Tomorrow. Його надрукували на ЗD-принтері для львів’янина Юрія, який втратив руку внаслідок мінно-вибухової травми.
Як долучитися до кампанії
1. Перерахуйте вашу одноденну зарплату на проєкт «Протези для незламних» на сайті благодійної платформи dobro.ua.
2. Розкажіть про кампанію зі збору коштів своїм друзям у соціальних мережах.
Мій день – для НЕЗЛАМНИХ.
Українці – це надзвичайна нація, яка надихає своєю єдністю та незламністю весь світ. Ми боремось за своє життя та ідентифікацію на землі, в повітрі та на воді. Понад 200 днів повномасштабної війни українці є єдиним організмом, який кожен на своєму фронті працює на перемогу. Хтось зі зброєю в руках, хтось зі скальпелем в операційній, хтось з підручником у школі, хтось за кермом вантажівки.
І головна риса, яка назавжди відрізнятиме нас від окупантів – це людяність. Для нас важлива кожна людина, кожен герой.
Наші лікарі борються за кожне життя, але не кожному українцеві вдається зберегти кінцівки.
Сотні українців, військових та цивільних, потребують протезування, щоб мати можливість повернутись до життя.
Наша мета – рятувати українців вдома. І для цього потрібна допомога кожного небайдужого.
Благодійний проєкт «Протези для незламних» допомагає українцям отримати найкращі біонічні протези.
19 жовтня – День для незламних. Перерахуй до цієї дати один день із своєї зарплати на протези для НЕЗЛАМНИХ.
Зробити це можна на сайті dobro.ua/project/unbroken
Долучитись можна як самостійно, так і всією командою чи компанією.
Кожен незламний і незламна мужньо тримали свій фронт. Ми мусимо подбати про них зараз.
3. Тегніть сторінки UNBROKEN.Ukraine (інстаграм і фейсбук) та благодійної платформи dobro.ua (інстаграм і фейсбук).
Про реабілітаційний центр «Незламні»
Національний центр реабілітації «Незламні» на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни, отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда: хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець із реабілітації. Завдяки проєкту українцям не потрібно шукати допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах: усі послуги надаються в одному центрі.
Читайте також: Національний проєкт «Незламні». Як працюватиме перший в Україні центр для протезування поранених на війні
Крім того, аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у Центрі «Незламні» запустили програму протезування. Крім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні. Записатися на протезування можна за телефоном 0 800 333 003.
Раніше ми вже писали, що у львівському центрі «Незламні» стартувала програма протезування. Перший протез встановили 33-річному десантнику Михайлу Юрчуку.
Також нагадаємо, лікар у США створив безкоштовну програму протезування для українців.
Фото: надано ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі