Суспільство
Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак
Опубліковано
2 роки тому
З початком повномасштабного вторгнення тисячі українців покинули свої домівки та втратили роботу. Хтось – тимчасово, а хтось – на невизначений термін. Однак працевлаштуватися під час війни – реально.
ШоТам зібрав 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями у різних сферах. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і поза її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну. Публікація оновлюється та доповнюється щотижня, тож усі посилання в матеріалі – актуальні.
Telegram-канали з вакансіями
Крезюме Вакансії
Це телеграм-канал з вакансіями у креативних індустріях від проєкту Platfor.ma. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.
З початком повномасштабного вторгнення команда Крезюме також почала публікувати оголошення про волонтерську допомогу в різних куточках України. А ще 50% від розміщення оголошень автори спрямовують на допомогу ЗСУ. Зокрема, лише за травень канал перерахував на підтримку наших захисників і захисниць майже 20 000 гривень.
Happy Monday
Телеграм-канал однойменної онлайн-платформи з рекомендаціями щодо компаній, вакансій та розвитку кар’єри. Тут вам і лінки на корисні лекції й тренінги, і поради від фахових спеціалістів, і, звісно ж, вакансії від перевірених компаній.
«Наша мета – збільшувати кількість людей, які обожнюють свою справу. Адже на улюбленій роботі й понеділки – щасливі», – розповідають автори проєкту. Слідкувати за новими пропозиціями можна як в Telegram, так і на сайті проєкту.
Lobby X
Ще один онлайн-сервіс з пошуку роботи, який запустив власний телеграм-канал та розповідає про найцікавіші вакансії в Україні. Під загальним описом «прогресивні вакансії» зібрано пропозиції для SMM-ників, фахівців з кібербезпеки, психологів, бухгалтерів та журналістів.
А для тих, хто працює в сфері ІТ, створено окремий канал з вакансіями – LX IT. Крім того, слідкувати за новими пропозиціями можна на сайті платформи.
Workado
Ідеальний канал для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії в сферах IT та digital. Це контент-менеджмент, рекрутинг, підтримка клієнтів, фінанси, графічний дизайн, копірайтинг, SMM та ще купа інших цікавих пропозицій.
Добірки з новими вакансіями, як правило, з’являють раз на кілька днів, тож радимо періодично заглядати до Workado, аби не прогавити роботу своєї мрії.
Goodjob
Проєкт Goodjob заснували в березні – у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ. Команда допомагає працевлаштуватися українцям, які втратили роботу через війну, та координує кандидатів з міжнародними роботодавцями.
«Goodjob – це платформа, орієнтована на громаду, яка допомагає українцям знайти нові можливості в Європі, США, Азії», – пишуть автори проєкту.
Тут вам допоможуть із пошуком вакансій, написанням супровідного листа та формуванням резюме. А ще – безліч цікавої та корисної інформації для саморозвитку та професійного зростання. Більше про Goodjob можна знайти на їхньому сайті.
UaJobNow
Канал з вакансіями для українців, які втратили попередню роботу через російське вторгнення. Команда проєкту публікує пропозиції з України та країн ЄС, а також дистанційні вакансії. Країни-роботодавці, яких ви тут точно не зустрінете, – це Росія та Білорусь.
Автори проєкту наголошують, що під час війни економіка нашої країни має працювати на повну, а люди – заробляти та витрачати гроші. Вакансії каналу – максимально різноманітні, від кухаря київського закладу до соціального працівника в Польщі. Приєднатися до каналу можна за лінком-запрошенням, або через пошук у месенджері – UaJobNow.
Базу збирає вакансії
Авторський телеграм-канал української фотографки Олени Базу, яка наразі перебуває в Лондоні. Авторка збирає вакансії по Україні та всій Європі, а отже, канал буде корисним і для українців, які були змушені тимчасово покинути країну. Нові пропозиції з’являються на каналі практично щодня, а розміщення для працедавців – абсолютно безкоштовне.
A-Play
Канал однойменного українського рекрутингового агентства, який здебільшого пропонує вакансії в сферах менеджменту та маркетингу. Автори мають власний формат публікацій та під більшістю пропозицій вказують щонайменше три переваги тієї чи іншої роботи.
Ad Good as Hell
Підійде для тих, хто працює або хоче спробувати себе в сферах SMM, піару та маркетингу. Крім вакансій, на каналі також розбирають найцікавіші рекламні кейси, діляться лінками на корисні курси й конференції та новинами зі світу маркетингу. Добірки з новими пропозиціями щодо роботи з’являються раз на кілька днів, однак радимо підписатися, аби не пропустити цікаві варіанти.
Робота онлайн
Ще один канал для тих, хто надає перевагу дистанційній роботі. Чіткого фокусу за сферами немає, тож вакансії доволі різні та зацікавлять як дизайнерів та піарників, так і перекладачів, копірайтерів та вчителів іноземних мов.
JOB for Ukrainians
Канал для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набіром хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець.
Крім вакансій, тут публікують корисну інформацію, розповідають про волонтерські проєкти та ініціативи для українців, що опинилися за кордоном. І хоча канал створено в березні, за оновленням вже слідкують понад 100 000 людей.
«Це ком’юніті створено для того, щоб допомогти всім людям з України в цей непростий час отримати інформацію, підтримку чи знайти роботу в інших країнах», – розповідають автори.
Робота для переселенців з України
«Цей канал допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила», – вказано в описі. Це проєкт компанії Jooble, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні та не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти. Також чимало оголошень з пропозиціями працювати віддалено.
Робота від ТАТА
SMM, IT, PR та інші вакансії для українців. Як і в більшості інших каналів, зустрічаються пропозиції з чіткою прив’язкою до міста та повністю дистанційні. Оновлення відбувається раз на кілька днів, утім радимо додати лінк в закладки та періодично оновлювати.
HoReCa Angels
Якщо ви перебуваєте за кордоном і шукаєте роботу в сфері готельно-ресторанного бізнесу – цей канал для вас. Волонтерська організація HoReCa.Angels пропонує вакансії в майже 20 країнах Європи.
«Ми хочемо, аби українські спеціалісти сфери HoReCa не втратили своїх професійних навичок під час війни. Ми даємо їм змогу і далі працювати, можливо не зовсім на тих посадах, які вони звикли мати в Україні, тим не менш більшість буде мати роботу і здобувати новий досвід. Як-то кажуть, головне зробити перший крок, і він іноді найскладніший. Ми допомагаємо його зробити», – розповідає співзасновник проєкту співзасновник Андрій Магалецький.
Вакансії в сфері аналітики
Проєкт DATAbi – міжнародної платформи з комплексного навчання аналітики та візуалізації даних. Тут публікуються вакансії для BI спеціалістів зі знанням EXCEL, SQL, Power Bi тощо.
І хоча наразі на каналі менш ніж 200 підписників, свіжі вакансії публікуються практично щодня. Це пропозиції для бізнес-аналітиків, фінансових менеджерів, HR-аналітиків, спеціалістів з продажів та розробників.
Сайти з вакансіями
Work.Ua
Знайома більшості українців платформа з вакансіями на будь-який смак. Щодня на сайті можна відшукати приблизно 30 тисяч пропозицій у різних сферах. 25% з кожної оплати за розміщення вакансії команда Work.Ua перераховує на підтримку української армії.
«Спочатку Work.ua допомагав армії своїм коштом, але ми розуміємо, що разом вийде значно краще та ефективніше. Тому додатково відправлятимемо на потреби ЗСУ чверть від кожного сплаченого рахунку», – розповіли на сайті компанії.
robota.ua
Ще одна популярна українська платформа, в якій зібрано вакансії з абсолютно різних сфер. Утім радимо шукати вакансії і тут, і на work.ua, адже часто роботодавці обирають одну з платформ і розміщують оголошення лише там.
UA Talents
Це платформа працевлаштування для українців, які втратили роботу через російське вторгнення та були змушені переїхати до іншого міста або за кордон. Увесь прибуток від проєкту команда спрямовує на підтримку постраждалих від війни родин та гуманітарну допомогу Україні.
«Ми українці. І ми віримо в наш народ. Ми хочемо показати вам, наскільки талановиті та рішучі українці, а також підтримати нашу країну фінансово», – пишуть автори платформи у зверненні до європейських працедавців.
Hireforukraine.org
Сервіс, створений волонтерами з США, аби допомогти з пошуком роботи українцям, які постраждали від війни. Тут вам достатньо створити власний профіль – далі роботодавці самі запропонують вам вакансії.
Платформа орієнтована переважно на закордонні компанії та створена для людей, які були вимушені покинути Україну. Однак якщо ваша професія передбачає дистанційний формат роботи – сміливо додавайте своє резюме.
«Війна залишила тисячі талановитих професіоналів без роботи та прибутку. Ви можете допомогти, найнявши їх. Зараз на сайті є понад 2000 активних профілів. Якщо ж ви постраждали та шукаєте роботу – створіть власний профіль», – пишуть творці проєкту.
Робота в тилу
Це українська біржа волонтерства і роботи, а тому, шукаючи актуальні для себе вакансії, зважайте, що часто люди звертаються з проханням допомогти безкоштовно. Водночас на сайті можна з легкістю знайти вакансії з пристойними заробітними платами та додатковими «плюшками» на кшталт житла для працівників.
«Часто я бачу, як люди хочуть допомогти, та не знають, де їм знайти відповідну роботу. На платформі ж можна знайти або релевантний існуючий запит, або ж створити свій профіль із описом, з чим саме людина може допомогти», – розповів творець сайту Артур Федоренко.
Не вистачає телеграм-каналу чи сайту, який допоміг вам знайти роботу? Або знаєте портал з крутими вакансіями для українців? Напишіть нам на shotam.info@gmail.com
Вам може сподобатися
-
Захисниці з Рівненщини збили російську ракету Х-101: жінки отримали нагороди від Міноборони
-
90% бойових втрат росіян — через наші БПЛА: захисники на Сватівському напрямку збирають на дрони
-
В Україні запустили державний застосунок для пошуку роботи
-
«1000 днів волі»: на українському телебаченні відбудеться прем’єра документального фільму (ВІДЕО)
-
Понад 70 тисяч сімей отримали компенсацію за пошкоджене житло через «єВідновлення»
-
Різдвяна класика і незламні жінки: 7 книжкових новинок на зиму від видавництва Vivat
Суспільство
Опубліковано
6 години тому21.11.2024
Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.
Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі.
ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.
Вирішили створювати свою громадську організацію
Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим.
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.
Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.
Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня
«Юстина», бо справедливість
Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.
Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення.
Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство.
Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня
Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду
Спільний запит у селі — велопарковка
У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.
Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.
Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня
Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.
Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.
Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня
Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.
Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.
Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня
Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття.
Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.
Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
8 години тому21.11.2024
Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.
Про це повідомляє УЗ.
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.
Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра
Що змінюється для пасажирів?
Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.
Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.
Фото обкладинки: УЗ.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
11 години тому21.11.2024
15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.
Про це повідомляють представники благодійного фонду.
Які діти отримають подарунки?
Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування.
Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».
«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.
Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків
Про цьогорічну акцію
Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф.
Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта».
З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.
Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі