Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення тисячі українців покинули свої домівки та втратили роботу. Хтось – тимчасово, а хтось – на невизначений термін. Однак працевлаштуватися під час війни – реально.

ШоТам зібрав 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями у різних сферах. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і поза її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну. Публікація оновлюється та доповнюється щотижня, тож усі посилання в матеріалі – актуальні.

Telegram-канали з вакансіями

Крезюме Вакансії

Це телеграм-канал з вакансіями у креативних індустріях від проєкту Platfor.ma. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.

З початком повномасштабного вторгнення команда Крезюме також почала публікувати оголошення про волонтерську допомогу в різних куточках України. А ще 50% від розміщення оголошень автори спрямовують на допомогу ЗСУ. Зокрема, лише за травень канал перерахував на підтримку наших захисників і захисниць майже 20 000 гривень. 

Happy Monday

Телеграм-канал однойменної онлайн-платформи з рекомендаціями щодо компаній, вакансій та розвитку кар’єри. Тут вам і лінки на корисні лекції й тренінги, і поради від фахових спеціалістів, і, звісно ж, вакансії від перевірених компаній. 

«Наша мета – збільшувати кількість людей, які обожнюють свою справу. Адже на улюбленій роботі й понеділки – щасливі», – розповідають автори проєкту. Слідкувати за новими пропозиціями можна як в Telegram, так і на сайті проєкту.

Lobby X

Ще один онлайн-сервіс з пошуку роботи, який запустив власний телеграм-канал та розповідає про найцікавіші вакансії в Україні. Під загальним описом «прогресивні вакансії» зібрано пропозиції для SMM-ників, фахівців з кібербезпеки, психологів, бухгалтерів та журналістів. 

А для тих, хто працює в сфері ІТ, створено окремий канал з вакансіями – LX IT. Крім того, слідкувати за новими пропозиціями можна на сайті платформи.

Workado

Ідеальний канал для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії в сферах IT та digital. Це контент-менеджмент, рекрутинг, підтримка клієнтів, фінанси, графічний дизайн, копірайтинг, SMM та ще купа інших цікавих пропозицій. 

Добірки з новими вакансіями, як правило, з’являють раз на кілька днів, тож радимо періодично заглядати до Workado, аби не прогавити роботу своєї мрії.

Goodjob

Проєкт Goodjob заснували в березні – у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ. Команда допомагає працевлаштуватися українцям, які втратили роботу через війну, та координує кандидатів з міжнародними роботодавцями. 

«Goodjob – це платформа, орієнтована на громаду, яка допомагає українцям знайти нові можливості в Європі, США, Азії», – пишуть автори проєкту.

Тут вам допоможуть із пошуком вакансій, написанням супровідного листа та формуванням резюме. А ще – безліч цікавої та корисної інформації для саморозвитку та професійного зростання. Більше про Goodjob можна знайти на їхньому сайті.

UaJobNow

Канал з вакансіями для українців, які втратили попередню роботу через російське вторгнення. Команда проєкту публікує пропозиції з України та країн ЄС, а також дистанційні вакансії. Країни-роботодавці, яких ви тут точно не зустрінете, – це Росія та Білорусь.

Автори проєкту наголошують, що під час війни економіка нашої країни має працювати на повну, а люди – заробляти та витрачати гроші. Вакансії каналу – максимально різноманітні, від кухаря київського закладу до соціального працівника в Польщі. Приєднатися до каналу можна за лінком-запрошенням, або через пошук у месенджері – UaJobNow.

Базу збирає вакансії

Авторський телеграм-канал української фотографки Олени Базу, яка наразі перебуває в Лондоні. Авторка збирає вакансії по Україні та всій Європі, а отже, канал буде корисним і для українців, які були змушені тимчасово покинути країну. Нові пропозиції з’являються на каналі практично щодня, а розміщення для працедавців – абсолютно безкоштовне.

A-Play

Канал однойменного українського рекрутингового агентства, який здебільшого пропонує вакансії в сферах менеджменту та маркетингу. Автори мають власний формат публікацій та під більшістю пропозицій вказують щонайменше три переваги тієї чи іншої роботи.

Ad Good as Hell

Підійде для тих, хто працює або хоче спробувати себе в сферах SMM, піару та маркетингу. Крім вакансій, на каналі також розбирають найцікавіші рекламні кейси, діляться лінками на корисні курси й конференції та новинами зі світу маркетингу. Добірки з новими пропозиціями щодо роботи з’являються раз на кілька днів, однак радимо підписатися, аби не пропустити цікаві варіанти.

Робота онлайн

Ще один канал для тих, хто надає перевагу дистанційній роботі. Чіткого фокусу за сферами немає, тож вакансії доволі різні та зацікавлять як дизайнерів та піарників, так і перекладачів, копірайтерів та вчителів іноземних мов.

JOB for Ukrainians

Канал для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набіром хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець. 

Крім вакансій, тут публікують корисну інформацію, розповідають про волонтерські проєкти та ініціативи для українців, що опинилися за кордоном. І хоча канал створено в березні, за оновленням вже слідкують понад 100 000 людей.

«Це ком’юніті створено для того, щоб допомогти всім людям з України в цей непростий час отримати інформацію, підтримку чи знайти роботу в інших країнах», – розповідають автори.

Робота для переселенців з України

«Цей канал допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила», – вказано в описі. Це проєкт компанії Jooble, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні та не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти. Також чимало оголошень з пропозиціями працювати віддалено. 

Робота від ТАТА

SMM, IT, PR та інші вакансії для українців. Як і в більшості інших каналів, зустрічаються пропозиції з чіткою прив’язкою до міста та повністю дистанційні. Оновлення відбувається раз на кілька днів, утім радимо додати лінк в закладки та періодично оновлювати.

HoReCa Angels

Якщо ви перебуваєте за кордоном і шукаєте роботу в сфері готельно-ресторанного бізнесу – цей канал для вас. Волонтерська організація HoReCa.Angels пропонує вакансії в майже 20 країнах Європи.

«Ми хочемо, аби українські спеціалісти сфери HoReCa не втратили своїх професійних навичок під час війни. Ми даємо їм змогу і далі працювати, можливо не зовсім на тих посадах, які вони звикли мати в Україні, тим не менш більшість буде мати роботу і здобувати новий досвід. Як-то кажуть, головне зробити перший крок, і він іноді найскладніший. Ми допомагаємо його зробити», розповідає співзасновник проєкту співзасновник Андрій Магалецький.

Вакансії в сфері аналітики

Проєкт DATAbi – міжнародної платформи з комплексного навчання аналітики та візуалізації даних. Тут публікуються вакансії для BI спеціалістів зі знанням EXCEL, SQL, Power Bi тощо. 

І хоча наразі на каналі менш ніж 200 підписників, свіжі вакансії публікуються практично щодня. Це пропозиції для бізнес-аналітиків, фінансових менеджерів, HR-аналітиків, спеціалістів з продажів та розробників.

Сайти з вакансіями

Work.Ua

Знайома більшості українців платформа з вакансіями на будь-який смак. Щодня на сайті можна відшукати приблизно 30 тисяч пропозицій у різних сферах. 25% з кожної оплати за розміщення вакансії команда Work.Ua перераховує на підтримку української армії.

«Спочатку Work.ua допомагав армії своїм коштом, але ми розуміємо, що разом вийде значно краще та ефективніше. Тому додатково відправлятимемо на потреби ЗСУ чверть від кожного сплаченого рахунку», – розповіли на сайті компанії. 

robota.ua

Ще одна популярна українська платформа, в якій зібрано вакансії з абсолютно різних сфер. Утім радимо шукати вакансії і тут, і на work.ua, адже часто роботодавці обирають одну з платформ і розміщують оголошення лише там.

UA Talents

Це платформа працевлаштування для українців, які втратили роботу через російське вторгнення та були змушені переїхати до іншого міста або за кордон. Увесь прибуток від проєкту команда спрямовує на підтримку постраждалих від війни родин та гуманітарну допомогу Україні.

«Ми українці. І ми віримо в наш народ. Ми хочемо показати вам, наскільки талановиті та рішучі українці, а також підтримати нашу країну фінансово», – пишуть автори платформи у зверненні до європейських працедавців. 

Hireforukraine.org

Сервіс, створений волонтерами з США, аби допомогти з пошуком роботи українцям, які постраждали від війни. Тут вам достатньо створити власний профіль – далі роботодавці самі запропонують вам вакансії. 

Платформа орієнтована переважно на закордонні компанії та створена для людей, які були вимушені покинути Україну. Однак якщо ваша професія передбачає дистанційний формат роботи – сміливо додавайте своє резюме.

«Війна залишила тисячі талановитих професіоналів без роботи та прибутку. Ви можете допомогти, найнявши їх. Зараз на сайті є понад 2000 активних профілів. Якщо ж ви постраждали та шукаєте роботу – створіть власний профіль», – пишуть творці проєкту.

Робота в тилу

Це українська біржа волонтерства і роботи, а тому, шукаючи актуальні для себе вакансії, зважайте, що часто люди звертаються з проханням допомогти безкоштовно. Водночас на сайті можна з легкістю знайти вакансії з пристойними заробітними платами та додатковими «плюшками» на кшталт житла для працівників.

«Часто я бачу, як люди хочуть допомогти, та не знають, де їм знайти відповідну роботу. На платформі ж можна знайти або релевантний існуючий запит, або ж створити свій профіль із описом, з чим саме людина може допомогти», – розповів творець сайту Артур Федоренко.

Не вистачає телеграм-каналу чи сайту, який допоміг вам знайти роботу? Або знаєте портал з крутими вакансіями для українців? Напишіть нам на [email protected]

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі