Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення тисячі українців покинули свої домівки та втратили роботу. Хтось – тимчасово, а хтось – на невизначений термін. Однак працевлаштуватися під час війни – реально.

ШоТам зібрав 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями у різних сферах. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і поза її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну. Публікація оновлюється та доповнюється щотижня, тож усі посилання в матеріалі – актуальні.

Telegram-канали з вакансіями

Крезюме Вакансії

Це телеграм-канал з вакансіями у креативних індустріях від проєкту Platfor.ma. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.

З початком повномасштабного вторгнення команда Крезюме також почала публікувати оголошення про волонтерську допомогу в різних куточках України. А ще 50% від розміщення оголошень автори спрямовують на допомогу ЗСУ. Зокрема, лише за травень канал перерахував на підтримку наших захисників і захисниць майже 20 000 гривень. 

Happy Monday

Телеграм-канал однойменної онлайн-платформи з рекомендаціями щодо компаній, вакансій та розвитку кар’єри. Тут вам і лінки на корисні лекції й тренінги, і поради від фахових спеціалістів, і, звісно ж, вакансії від перевірених компаній. 

«Наша мета – збільшувати кількість людей, які обожнюють свою справу. Адже на улюбленій роботі й понеділки – щасливі», – розповідають автори проєкту. Слідкувати за новими пропозиціями можна як в Telegram, так і на сайті проєкту.

Lobby X

Ще один онлайн-сервіс з пошуку роботи, який запустив власний телеграм-канал та розповідає про найцікавіші вакансії в Україні. Під загальним описом «прогресивні вакансії» зібрано пропозиції для SMM-ників, фахівців з кібербезпеки, психологів, бухгалтерів та журналістів. 

А для тих, хто працює в сфері ІТ, створено окремий канал з вакансіями – LX IT. Крім того, слідкувати за новими пропозиціями можна на сайті платформи.

Workado

Ідеальний канал для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії в сферах IT та digital. Це контент-менеджмент, рекрутинг, підтримка клієнтів, фінанси, графічний дизайн, копірайтинг, SMM та ще купа інших цікавих пропозицій. 

Добірки з новими вакансіями, як правило, з’являють раз на кілька днів, тож радимо періодично заглядати до Workado, аби не прогавити роботу своєї мрії.

Goodjob

Проєкт Goodjob заснували в березні – у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ. Команда допомагає працевлаштуватися українцям, які втратили роботу через війну, та координує кандидатів з міжнародними роботодавцями. 

«Goodjob – це платформа, орієнтована на громаду, яка допомагає українцям знайти нові можливості в Європі, США, Азії», – пишуть автори проєкту.

Тут вам допоможуть із пошуком вакансій, написанням супровідного листа та формуванням резюме. А ще – безліч цікавої та корисної інформації для саморозвитку та професійного зростання. Більше про Goodjob можна знайти на їхньому сайті.

UaJobNow

Канал з вакансіями для українців, які втратили попередню роботу через російське вторгнення. Команда проєкту публікує пропозиції з України та країн ЄС, а також дистанційні вакансії. Країни-роботодавці, яких ви тут точно не зустрінете, – це Росія та Білорусь.

Автори проєкту наголошують, що під час війни економіка нашої країни має працювати на повну, а люди – заробляти та витрачати гроші. Вакансії каналу – максимально різноманітні, від кухаря київського закладу до соціального працівника в Польщі. Приєднатися до каналу можна за лінком-запрошенням, або через пошук у месенджері – UaJobNow.

Базу збирає вакансії

Авторський телеграм-канал української фотографки Олени Базу, яка наразі перебуває в Лондоні. Авторка збирає вакансії по Україні та всій Європі, а отже, канал буде корисним і для українців, які були змушені тимчасово покинути країну. Нові пропозиції з’являються на каналі практично щодня, а розміщення для працедавців – абсолютно безкоштовне.

A-Play

Канал однойменного українського рекрутингового агентства, який здебільшого пропонує вакансії в сферах менеджменту та маркетингу. Автори мають власний формат публікацій та під більшістю пропозицій вказують щонайменше три переваги тієї чи іншої роботи.

Ad Good as Hell

Підійде для тих, хто працює або хоче спробувати себе в сферах SMM, піару та маркетингу. Крім вакансій, на каналі також розбирають найцікавіші рекламні кейси, діляться лінками на корисні курси й конференції та новинами зі світу маркетингу. Добірки з новими пропозиціями щодо роботи з’являються раз на кілька днів, однак радимо підписатися, аби не пропустити цікаві варіанти.

Робота онлайн

Ще один канал для тих, хто надає перевагу дистанційній роботі. Чіткого фокусу за сферами немає, тож вакансії доволі різні та зацікавлять як дизайнерів та піарників, так і перекладачів, копірайтерів та вчителів іноземних мов.

JOB for Ukrainians

Канал для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набіром хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець. 

Крім вакансій, тут публікують корисну інформацію, розповідають про волонтерські проєкти та ініціативи для українців, що опинилися за кордоном. І хоча канал створено в березні, за оновленням вже слідкують понад 100 000 людей.

«Це ком’юніті створено для того, щоб допомогти всім людям з України в цей непростий час отримати інформацію, підтримку чи знайти роботу в інших країнах», – розповідають автори.

Робота для переселенців з України

«Цей канал допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила», – вказано в описі. Це проєкт компанії Jooble, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні та не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти. Також чимало оголошень з пропозиціями працювати віддалено. 

Робота від ТАТА

SMM, IT, PR та інші вакансії для українців. Як і в більшості інших каналів, зустрічаються пропозиції з чіткою прив’язкою до міста та повністю дистанційні. Оновлення відбувається раз на кілька днів, утім радимо додати лінк в закладки та періодично оновлювати.

HoReCa Angels

Якщо ви перебуваєте за кордоном і шукаєте роботу в сфері готельно-ресторанного бізнесу – цей канал для вас. Волонтерська організація HoReCa.Angels пропонує вакансії в майже 20 країнах Європи.

«Ми хочемо, аби українські спеціалісти сфери HoReCa не втратили своїх професійних навичок під час війни. Ми даємо їм змогу і далі працювати, можливо не зовсім на тих посадах, які вони звикли мати в Україні, тим не менш більшість буде мати роботу і здобувати новий досвід. Як-то кажуть, головне зробити перший крок, і він іноді найскладніший. Ми допомагаємо його зробити», розповідає співзасновник проєкту співзасновник Андрій Магалецький.

Вакансії в сфері аналітики

Проєкт DATAbi – міжнародної платформи з комплексного навчання аналітики та візуалізації даних. Тут публікуються вакансії для BI спеціалістів зі знанням EXCEL, SQL, Power Bi тощо. 

І хоча наразі на каналі менш ніж 200 підписників, свіжі вакансії публікуються практично щодня. Це пропозиції для бізнес-аналітиків, фінансових менеджерів, HR-аналітиків, спеціалістів з продажів та розробників.

Сайти з вакансіями

Work.Ua

Знайома більшості українців платформа з вакансіями на будь-який смак. Щодня на сайті можна відшукати приблизно 30 тисяч пропозицій у різних сферах. 25% з кожної оплати за розміщення вакансії команда Work.Ua перераховує на підтримку української армії.

«Спочатку Work.ua допомагав армії своїм коштом, але ми розуміємо, що разом вийде значно краще та ефективніше. Тому додатково відправлятимемо на потреби ЗСУ чверть від кожного сплаченого рахунку», – розповіли на сайті компанії. 

robota.ua

Ще одна популярна українська платформа, в якій зібрано вакансії з абсолютно різних сфер. Утім радимо шукати вакансії і тут, і на work.ua, адже часто роботодавці обирають одну з платформ і розміщують оголошення лише там.

UA Talents

Це платформа працевлаштування для українців, які втратили роботу через російське вторгнення та були змушені переїхати до іншого міста або за кордон. Увесь прибуток від проєкту команда спрямовує на підтримку постраждалих від війни родин та гуманітарну допомогу Україні.

«Ми українці. І ми віримо в наш народ. Ми хочемо показати вам, наскільки талановиті та рішучі українці, а також підтримати нашу країну фінансово», – пишуть автори платформи у зверненні до європейських працедавців. 

Hireforukraine.org

Сервіс, створений волонтерами з США, аби допомогти з пошуком роботи українцям, які постраждали від війни. Тут вам достатньо створити власний профіль – далі роботодавці самі запропонують вам вакансії. 

Платформа орієнтована переважно на закордонні компанії та створена для людей, які були вимушені покинути Україну. Однак якщо ваша професія передбачає дистанційний формат роботи – сміливо додавайте своє резюме.

«Війна залишила тисячі талановитих професіоналів без роботи та прибутку. Ви можете допомогти, найнявши їх. Зараз на сайті є понад 2000 активних профілів. Якщо ж ви постраждали та шукаєте роботу – створіть власний профіль», – пишуть творці проєкту.

Робота в тилу

Це українська біржа волонтерства і роботи, а тому, шукаючи актуальні для себе вакансії, зважайте, що часто люди звертаються з проханням допомогти безкоштовно. Водночас на сайті можна з легкістю знайти вакансії з пристойними заробітними платами та додатковими «плюшками» на кшталт житла для працівників.

«Часто я бачу, як люди хочуть допомогти, та не знають, де їм знайти відповідну роботу. На платформі ж можна знайти або релевантний існуючий запит, або ж створити свій профіль із описом, з чим саме людина може допомогти», – розповів творець сайту Артур Федоренко.

Не вистачає телеграм-каналу чи сайту, який допоміг вам знайти роботу? Або знаєте портал з крутими вакансіями для українців? Напишіть нам на shotam.info@gmail.com

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі