Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Миколаєва Миколаєва

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Опубліковано

Миколаїв — це не лише про море та пляжі. Хоча вони є невід’ємною частиною відпочинку в цьому регіоні України. Ми зібрали найпривабливіші природні пам’ятки Миколаєва, які дивують своєю красою. 

Природний парк “Білобережжя Святослава”

Створений у 2009 році природний парк “Білобережжя Святослава” охоплює територію понад 35 тис. га і охороняє близько 5 тис. видів тварин. Тут є пляжі довжиною понад 20 км. Найбільш значущі пам’ятки парку:

  • Бієнкові плавні — водно-болотна територія на 760 га, де можна зустріти рожевого пелікана, колонії різних видів чаплі. Це рай для орнітологічного туризму. 
  • Орхідейне поле — недалеко від села Покровка на 60 га цвіте одне з найбільших в Європі поле диких орхідей.
  • Кінбурнська коса — піщане продовження Кінбурнського півострова. На краю коси можна стати однією ногою в Чорне море, а другою — в Дніпровсько-Бузький лиман. Тільки частина Кінбурнського півострова включена до складу парку “Білобережжя Святослава”. Одне з найцікавіших розваг на Кінбурнській косі — кайтсерфінг.

Як доїхати? Парк розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області, у селі Покровське. Дістатися сюди можна на рейсовому автобусі з Херсона. Поїздка займе не більше години. 

Тилігульський лиман і озеро Тузли

З усіх українських лиманів Тилігульський вважається найчистішим. Прозорість води сягає до семи метрів, а рівень солоності — вдвічі перевищує показник Чорного моря. Це маловідоме місце для сімейного відпочинку, кайтсерфінгу та риболовлі. Лиман багатий покладами цілющих грязей. На жаль, останнім часом він обмілів, але як і раніше славиться ловом кефалі і різних видів бичка.

Сюди часто приїжджають парапланеристи, кайт- і віндсерфінгісти. Найчастіше їх можна зустріти на Чіловій косі, де вітер дме постійно і по кілька разів на день змінює напрямок. А неподалік знаходиться озеро Тузли, концентрація солі в якому перевищує показники Мертвого моря. Також тут проводять екскурсії

Як доїхати? Лиман розташований на межі двох областей — Миколаєвської та Одеської. З Одеси до Тилігульського лиману можна дістатися по трасі М14 або громадським транспортом в сторону села Пшонянове. Відстань близько 67 км. А з Миколаєва можна дістатися трасою М14 протягом двох годин. Також можна маршруткою з Миколаєва до смт Березанка, а далі — на авто.

Селище Мигія — українська Швейцарія

У 2008 році долина Південного Бугу визнана одним з “Семи природних чудес України”. Тут знаходиться заповідник “Бузький Гард”. Одне з його найкрасивіших місць — околиці села Мигія. Мігейські пороги — ланцюжок порогів на річці Південний Буг. Ці території об’єднані в ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя». Два дні і ніч, проведені в кемпінгу на острові в Мигії, разом зі сплавом по річці і харчуванням обійдуться в близько 1400 грн з людини.

Південний Буг — єдина в Україні рівнинна річка з такими ж порогами, як на гірських водних потоках. Вона одна з кращих в країні для рафтингу. А скелі, що нависають над швидкими водами приваблюють альпіністів. В цих місцях збереглися рідкісні види рослин, риб, комах, тварин і релікти геологічних епох. А улюблені серед туристів валуні налічують понад два мільярди років.

Як доїхати? Потягом, автобусом чи маршруткою дістатися міста Первомайськ, а далі — теж маршрутним таксі, до села Мигія. Дістатися можна навіть пішки. У селі вже чимало місць, де можна зупинитися. Також доступні кемпінгові ділянки. 

Радонове озеро 

Недалеко від Мигії розташоване радонове озеро штучного походження. Фактично, це залитий водою гранітний кар’єр. Покинута воронка поступово заповнилася водою ніжно-блакитного відтінку з високою концентрацією радону. Цей інертний газ має лікувальні властивості та сприятливо діє під час лікування травм, захворювань серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату. Проте є і зворотній бік: сам по собі радон — продукт розпаду радію. Тому контактувати з ним багато не можна. 

Поблизу води облаштовано кілька місць для пірнання. Проте важливо бути обережним, адже озеро хоч і прозоре, але дуже глибоке — до 42 метрів. Також тут є оглядовий майданчик, гойдалка та інстаграмний арт-об’єкт — викуване залізне серце. Саме над Радоновим озером протягли найвищий і найшвидший з усіх в Україні тролей. Його швидкість сягає до 60 км/год, а довжина складає 454 метри. 

Як доїхати? Найліпший варіант – машиною чи автобусом із Мигії. Автівкою до самого озера під’їхати не можна. Проте поряд є обладнана парковка зі спортивним майданчиком від якої пішки можна підійти до води.

Пушкінський “Острів Буян” — Березань

Острів в Чорному морі розмістився за 8 кілометрів від міста Очаків і за 4 кілометри від курортного селища Рибаківка. За розмірами Березань невеликий: 850 м уздовж і 200-850 м поперек. Його нинішні мешканці — птахи та земноводні, а в VII ст. до н. е. тут розташовувалося найдавніше в Північному Причорномор’ї античне поселення. 

Сьогодні острів Березань — частина знаменитого історико-археологічного заповідника “Ольвія”. Вже понад століття там працюють археологи з усього світу, і знаходять нові докази життя стародавніх народів. Наприклад, в 1996 році український археолог віднайшов тут 2,5-тисячолітній храм богині любові — Афродіти. А деякі дослідники кажуть, що саме острів Березань російський поет Олександр Пушкін відобразив в “Казці про царя Салтана”, назвавши його островом Буяном.

На острів організовуються екскурсії з найближчих населених пунктів. Вартість — для дорослого — 300 грн, для дитини — 150 грн.

Як доїхати? Потрапити на острів можна з довколишніх селищ, наприклад, з Рибаківки. Відстань від берегової лінії до острівця складає близько 4 км, тому його добре видно з суші. У селі організовують щоденні прогулянки до Березані на катері й баркасі. Однак записуватися на екскурсію необхідно заздалегідь.

Місто давніх греків — Ольвія

В Миколаївській області знаходиться одне з найбільш північних місць проживання давніх греків — Ольвія. В перекладі місто означає “Щасливе” й було засноване вихідцями з Мілета у першій чверті VI століття до н. е. На території у 50 га проживало 15 тисяч осіб. Розкопки руїн цього поселення перетворили в археологічний заповідник ще у 1924 році. Однак дослідницькі роботи тут ведуться і на сьогоднішній день. А у 450 році до н.е. Ольвію відвідав знаменитий історик Геродот. А потім описав побут, історію та політичне життя колонії.

Як доїхати? Руїни розташовані неподалік села Парутине Миколаївської області. Дістатися можна громадським транспортом також з Очакова, звідки кілька раз на день ходять автобуси й чи не щогодини — з Миколаєва. По прибуттю необхідно запитати у місцевих або скористатися навігатором, рухаючись в бік лиману. 

Трикратський ліс

Ліс знаходиться в Вознесенському районі Миколаївської області. Поміщик та лісівник Віктор Скаржинський в 19 столітті висадив ліс, де сьогодні можна побачити понад 350 дубів віком 120-200 років. Спочатку це був парк зі стежками та містками через річки. 

Сьогодні більшість з них втрачена, але все ж є на що подивитися. Разом з тим варто відвідати Актовський каньйон і садибу Скаржинських. Площа урочища — 247 га. Трикратський ліс нагадує, а тому його й порівнюють з популярним дендропарком “Софіївка” в місті Умань. 

Як доїхати? Громадським транспортом – автобусом від Миколаєва до Вознесенська, а далі маршруткою до Трикрат. Машиною слід їхати трасою Київ-Миколаїв та після міста Вознесенськ не пропустити поворот на Трикрати. Місцеві жителі підкажуть подальший маршрут. 

Каньйони як в Північній Америці

Маленька копія американського Великого каньйону в Колорадо можна знайти й серед українських рельєфів. Хоча зовнішня схожість спірна, але унікальність цього місця беззаперечна. Річечка Мертвовод протікає між гранітно-базальтових утворень та доповнює Актовський каньйон. Ще його називають Долиною диявола. Напевно, через величні гранітно-базальтові піраміди, небезпечні річкові пороги і безліч птахів, що живуть на прибережних скелях.

Цікаво, що згідно з геолого-ландшафтними показниками й часом утворення Актовський каньйон — єдиний в Європі, який відповідає знаменитим каньйонам Північної Америки.

Місце знаходиться далеко від цивілізації, тому тут відпочивають дикуном. А поблизу в селі Актово Вознесенського району можна побачити скелі та їх прихильників — скелелазів. Тут же знаходиться ще один, дещо менших розмірів, каньйон — Арбузинський. Відстань між каньйонами — близько 15 хвилин їзди.

Як доїхати? Найкращий варіант — власною машиною. Однак можна і маршруткою. Спочатку — до міста Первомайськ, а далі — до селища Арбузинка чи Актове. Потім легше добиратися власним або орендованим транспортом. Місцина важкодоступна, тому знахдобиться терпіння та час.

Приінгульський ландшафтний парк

В долині річки Інгул у 2002 році створили ландшафтний парк «Приінгульський». Його головна мета — зберегти гранітні і гнейсові породи, цілинний степ та унікальну флору. Найчастіше до цих місць приїздять жителі Миколаєва, Кривого Рогу та Кропивницького. Саме до цих міст приблизна відстань від парку становить 80 км. Крім рідкісних рослин, туристів приваблює штучний водоспад — найбільший в Миколаївській області. Відмінне місце для гідромасажу. А його потужність змінюється в залежності від спуску води з Софіївського водосховища.

Як доїхати? На авто з Миколаєва трасою H14 до міста Возсіятське, звернути на Р55 і рухатися до Приінгульського парку.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі