Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Миколаєва Миколаєва

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Опубліковано

Миколаїв — це не лише про море та пляжі. Хоча вони є невід’ємною частиною відпочинку в цьому регіоні України. Ми зібрали найпривабливіші природні пам’ятки Миколаєва, які дивують своєю красою. 

Природний парк “Білобережжя Святослава”

Створений у 2009 році природний парк “Білобережжя Святослава” охоплює територію понад 35 тис. га і охороняє близько 5 тис. видів тварин. Тут є пляжі довжиною понад 20 км. Найбільш значущі пам’ятки парку:

  • Бієнкові плавні — водно-болотна територія на 760 га, де можна зустріти рожевого пелікана, колонії різних видів чаплі. Це рай для орнітологічного туризму. 
  • Орхідейне поле — недалеко від села Покровка на 60 га цвіте одне з найбільших в Європі поле диких орхідей.
  • Кінбурнська коса — піщане продовження Кінбурнського півострова. На краю коси можна стати однією ногою в Чорне море, а другою — в Дніпровсько-Бузький лиман. Тільки частина Кінбурнського півострова включена до складу парку “Білобережжя Святослава”. Одне з найцікавіших розваг на Кінбурнській косі — кайтсерфінг.

Як доїхати? Парк розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області, у селі Покровське. Дістатися сюди можна на рейсовому автобусі з Херсона. Поїздка займе не більше години. 

Тилігульський лиман і озеро Тузли

З усіх українських лиманів Тилігульський вважається найчистішим. Прозорість води сягає до семи метрів, а рівень солоності — вдвічі перевищує показник Чорного моря. Це маловідоме місце для сімейного відпочинку, кайтсерфінгу та риболовлі. Лиман багатий покладами цілющих грязей. На жаль, останнім часом він обмілів, але як і раніше славиться ловом кефалі і різних видів бичка.

Сюди часто приїжджають парапланеристи, кайт- і віндсерфінгісти. Найчастіше їх можна зустріти на Чіловій косі, де вітер дме постійно і по кілька разів на день змінює напрямок. А неподалік знаходиться озеро Тузли, концентрація солі в якому перевищує показники Мертвого моря. Також тут проводять екскурсії

Як доїхати? Лиман розташований на межі двох областей — Миколаєвської та Одеської. З Одеси до Тилігульського лиману можна дістатися по трасі М14 або громадським транспортом в сторону села Пшонянове. Відстань близько 67 км. А з Миколаєва можна дістатися трасою М14 протягом двох годин. Також можна маршруткою з Миколаєва до смт Березанка, а далі — на авто.

Селище Мигія — українська Швейцарія

У 2008 році долина Південного Бугу визнана одним з “Семи природних чудес України”. Тут знаходиться заповідник “Бузький Гард”. Одне з його найкрасивіших місць — околиці села Мигія. Мігейські пороги — ланцюжок порогів на річці Південний Буг. Ці території об’єднані в ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя». Два дні і ніч, проведені в кемпінгу на острові в Мигії, разом зі сплавом по річці і харчуванням обійдуться в близько 1400 грн з людини.

Південний Буг — єдина в Україні рівнинна річка з такими ж порогами, як на гірських водних потоках. Вона одна з кращих в країні для рафтингу. А скелі, що нависають над швидкими водами приваблюють альпіністів. В цих місцях збереглися рідкісні види рослин, риб, комах, тварин і релікти геологічних епох. А улюблені серед туристів валуні налічують понад два мільярди років.

Як доїхати? Потягом, автобусом чи маршруткою дістатися міста Первомайськ, а далі — теж маршрутним таксі, до села Мигія. Дістатися можна навіть пішки. У селі вже чимало місць, де можна зупинитися. Також доступні кемпінгові ділянки. 

Радонове озеро 

Недалеко від Мигії розташоване радонове озеро штучного походження. Фактично, це залитий водою гранітний кар’єр. Покинута воронка поступово заповнилася водою ніжно-блакитного відтінку з високою концентрацією радону. Цей інертний газ має лікувальні властивості та сприятливо діє під час лікування травм, захворювань серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату. Проте є і зворотній бік: сам по собі радон — продукт розпаду радію. Тому контактувати з ним багато не можна. 

Поблизу води облаштовано кілька місць для пірнання. Проте важливо бути обережним, адже озеро хоч і прозоре, але дуже глибоке — до 42 метрів. Також тут є оглядовий майданчик, гойдалка та інстаграмний арт-об’єкт — викуване залізне серце. Саме над Радоновим озером протягли найвищий і найшвидший з усіх в Україні тролей. Його швидкість сягає до 60 км/год, а довжина складає 454 метри. 

Як доїхати? Найліпший варіант – машиною чи автобусом із Мигії. Автівкою до самого озера під’їхати не можна. Проте поряд є обладнана парковка зі спортивним майданчиком від якої пішки можна підійти до води.

Пушкінський “Острів Буян” — Березань

Острів в Чорному морі розмістився за 8 кілометрів від міста Очаків і за 4 кілометри від курортного селища Рибаківка. За розмірами Березань невеликий: 850 м уздовж і 200-850 м поперек. Його нинішні мешканці — птахи та земноводні, а в VII ст. до н. е. тут розташовувалося найдавніше в Північному Причорномор’ї античне поселення. 

Сьогодні острів Березань — частина знаменитого історико-археологічного заповідника “Ольвія”. Вже понад століття там працюють археологи з усього світу, і знаходять нові докази життя стародавніх народів. Наприклад, в 1996 році український археолог віднайшов тут 2,5-тисячолітній храм богині любові — Афродіти. А деякі дослідники кажуть, що саме острів Березань російський поет Олександр Пушкін відобразив в “Казці про царя Салтана”, назвавши його островом Буяном.

На острів організовуються екскурсії з найближчих населених пунктів. Вартість — для дорослого — 300 грн, для дитини — 150 грн.

Як доїхати? Потрапити на острів можна з довколишніх селищ, наприклад, з Рибаківки. Відстань від берегової лінії до острівця складає близько 4 км, тому його добре видно з суші. У селі організовують щоденні прогулянки до Березані на катері й баркасі. Однак записуватися на екскурсію необхідно заздалегідь.

Місто давніх греків — Ольвія

В Миколаївській області знаходиться одне з найбільш північних місць проживання давніх греків — Ольвія. В перекладі місто означає “Щасливе” й було засноване вихідцями з Мілета у першій чверті VI століття до н. е. На території у 50 га проживало 15 тисяч осіб. Розкопки руїн цього поселення перетворили в археологічний заповідник ще у 1924 році. Однак дослідницькі роботи тут ведуться і на сьогоднішній день. А у 450 році до н.е. Ольвію відвідав знаменитий історик Геродот. А потім описав побут, історію та політичне життя колонії.

Як доїхати? Руїни розташовані неподалік села Парутине Миколаївської області. Дістатися можна громадським транспортом також з Очакова, звідки кілька раз на день ходять автобуси й чи не щогодини — з Миколаєва. По прибуттю необхідно запитати у місцевих або скористатися навігатором, рухаючись в бік лиману. 

Трикратський ліс

Ліс знаходиться в Вознесенському районі Миколаївської області. Поміщик та лісівник Віктор Скаржинський в 19 столітті висадив ліс, де сьогодні можна побачити понад 350 дубів віком 120-200 років. Спочатку це був парк зі стежками та містками через річки. 

Сьогодні більшість з них втрачена, але все ж є на що подивитися. Разом з тим варто відвідати Актовський каньйон і садибу Скаржинських. Площа урочища — 247 га. Трикратський ліс нагадує, а тому його й порівнюють з популярним дендропарком “Софіївка” в місті Умань. 

Як доїхати? Громадським транспортом – автобусом від Миколаєва до Вознесенська, а далі маршруткою до Трикрат. Машиною слід їхати трасою Київ-Миколаїв та після міста Вознесенськ не пропустити поворот на Трикрати. Місцеві жителі підкажуть подальший маршрут. 

Каньйони як в Північній Америці

Маленька копія американського Великого каньйону в Колорадо можна знайти й серед українських рельєфів. Хоча зовнішня схожість спірна, але унікальність цього місця беззаперечна. Річечка Мертвовод протікає між гранітно-базальтових утворень та доповнює Актовський каньйон. Ще його називають Долиною диявола. Напевно, через величні гранітно-базальтові піраміди, небезпечні річкові пороги і безліч птахів, що живуть на прибережних скелях.

Цікаво, що згідно з геолого-ландшафтними показниками й часом утворення Актовський каньйон — єдиний в Європі, який відповідає знаменитим каньйонам Північної Америки.

Місце знаходиться далеко від цивілізації, тому тут відпочивають дикуном. А поблизу в селі Актово Вознесенського району можна побачити скелі та їх прихильників — скелелазів. Тут же знаходиться ще один, дещо менших розмірів, каньйон — Арбузинський. Відстань між каньйонами — близько 15 хвилин їзди.

Як доїхати? Найкращий варіант — власною машиною. Однак можна і маршруткою. Спочатку — до міста Первомайськ, а далі — до селища Арбузинка чи Актове. Потім легше добиратися власним або орендованим транспортом. Місцина важкодоступна, тому знахдобиться терпіння та час.

Приінгульський ландшафтний парк

В долині річки Інгул у 2002 році створили ландшафтний парк «Приінгульський». Його головна мета — зберегти гранітні і гнейсові породи, цілинний степ та унікальну флору. Найчастіше до цих місць приїздять жителі Миколаєва, Кривого Рогу та Кропивницького. Саме до цих міст приблизна відстань від парку становить 80 км. Крім рідкісних рослин, туристів приваблює штучний водоспад — найбільший в Миколаївській області. Відмінне місце для гідромасажу. А його потужність змінюється в залежності від спуску води з Софіївського водосховища.

Як доїхати? На авто з Миколаєва трасою H14 до міста Возсіятське, звернути на Р55 і рухатися до Приінгульського парку.

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі