Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів

Опубліковано

Осінь — це прекрасний час оновити гардероб. І особливо варто приділити увагу взуттю. Якщо ви думали, що за якісну пару нових чобіт потрібно віддати всі гроші світу, то ця підбірка саме для вас. В Україні є багато брендів, які пропонують чудове і стильне взуття на сезон осінь-зима. Тож, гайда за новою парою від українських брендів. 

1. Kachorovska — взуття, яке носить Джамала та Тіна Кароль

Ви точно чули про український бренд Kachorovska, чиє взуття носять Джамала, Тіна Кароль та Катя Осадча. Але чи знали ви його неймовірну історію? Цьому бізнесу вже понад 60 років! Бренд народився ще у 1957 році — саме тоді Леоніда Качоровська, бабуся співзасновниці Аліни Качоровської-Очеретяної, пішла працювати швачкою у взуттєву артіль у Житомирі. З того часу і дотепер родина Качоровських створює взуття. 

“Понад півстоліття ми працювали у форматі родинного ательє, відроджували культуру виготовлення взуття на замовлення. За час існування ательє ми виконали понад 40 000 індивідуальних замовлень.  А у 2015 році запустили лінію виробництва готового взуття”, — кажуть засновники бренду. 

Читайте також: Як не намокнути восени: 8 стильних дощовиків від українських брендів

У бренду Kachorovska можна придбати якісну та стильну пару з натуральної шкіри на будь-який сезон. Черевики, лофери, мюлі, ботильйони, ковбойки, кросівки – бренд робить взуття на будь-який смак. У цьому сезоні радимо звернути увагу на культові черевики на грубій підошві та шнурівці. Підошва на цих черевиках виготовлена з термогуми, набагато легша за інші взуттєві матеріали, а також менш слизька, має хорошу амортизацію і відрізняється високим ступенем морозостійкості. До речі, новенька пара від Kachorovska не буде вам тиснути, адже колодку за спецзамовленням виробляють на одній з найкращих мануфактур Італії з 80-річною історією. Кожна пара взуття проходить краш-тести на 10 стопах, доки не стане довершеною.

Де купити: взуття можна придбати у магазинах Kachorovska в Києві та Одесі, а також на сайті бренду. 

Ціни: черевики — від 4000 гривень, лофери — 5400, кросівки — від 5700 гривень за пару. 

2. Стильні черевики від бренду Maletskiy

Засновник бренду Ігор Малецький почав свій бізнес, коли йому було 24 роки. Стартовий капітал на виробництво зібрав, перепродуючи одяг і взуття через групу у соціальній мережі. А тепер за 5 років роботи зміг продати 50 000 пар взуття власного виробництва. 

Цього сезону бренд пропонує стильні високі кеди на байці, чорні черевики на зеленій підошві, а також шкіряні моделі білого та бежевого кольорів. На осінь та зиму складно підібрати дійсно зручне взуття, тому бренд пропонує індивідуальний підхід – спеціалісти дізнаються ваш розмір, повноту, та підберуть ідеальне рішення.

Де купити: бренд має магазини у Києві та Дніпрі, а також можна зробити замовлення на сайті

Ціна: в середньому 2000 гривень за пару.

3. Патріотичне взуття від PatriBoots

Це справжнє патріотичне взуття від київського бренду PatriBoots. Кожна модель має елементи національної символіки: герб або прапор. Більшість моделей унісекс. Засновники бренду зазначають, що їх взуття можна носити як в місті, так і в туристичних походах, а ще тут є взуття для військових. Підошва тут зроблена з термопласта, а всередині — сучасний утеплювач, який витримує до -20 градусів. 

У PatriBoots ви не знайдете банального взуття. Всі моделі унікальні та яскравих кольорів — бірюзовий, жовтий, кемел, червоний, хакі, голубий та інші. 

Бренд спеціалізується також і на взутті військового призначення. Надійність берців перевірена в реальних бойових діях у зоні ООС А для військових та волонтерів пропонують знижки. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому від 1700 гривень. 

4.  Непересічні чоботи з 90-х від Te-Shoes

“Шузи для довгих серйозних відносин” — саме так позиціонує себе український бренд Te-Shoes. Та й справді моделі цього виробника є унікальними та дуже стильними. 

“Бренд Te-Shoes був заснований у 2014 році в Києві. З того часу в майстерні створюється особливе взуття за старими традиціями. Взуття Te-Shoes — це суміш мінімалізму, комфорту поєднаного з естетикою та метафізикою. Глибокі кольори, прості та лаконічні лінії, матеріали високої якості це ті Truth Elements, які дозволяють відчути справжнє”, — каже засновник бренду Павло Гордій. 

Читайте також: Осінні аксесуари: обираємо шкарпетки серед 8 українських брендів

Тут є стильне чоловіче та жіноче взуття гарних пастельних відтінків. Босоніжки, броги, оксфорди – асортимент на будь-який смак. Цього сезону радимо звернути увагу на низькі черевики Non Stop виконані у гладкій шкірі красивого карамельного кольору та доповнені масивною кольоровою підошвою. Об’ємна зручна колодка з округлим носком, доповнена кольоровою ребристою підошвою з масивним протектором. Також у бренду можна придбати харизматичні черевики  90’s з масивною підошвою та каблуком на платформі. 

Де купити: магазин бренду знаходиться в м. Київ вул. Глибочицька, 33/37, оф. 622 (6 поверх), також замовлення можна зробити на сайті та у соціальних мережах

Ціни: в середньому 3000 гривень за пару. 

5. CALOR — власний дизайн взуття

Наступний у нашій підбірці не просто бренд, а унікальний проєкт не тільки для України, а й світу. Calor — це українське виробництво взуття, а також високі технології.  Кожен може стати дизайнером свого взуття. Бренд має три моделі снікерсів, для кожної з яких розроблений 3D-конструктор. Ви зможете самостійно обрати колір та матеріал. 

Процес виглядає так: спочатку ви обираєте модель взуття і створюєте для неї дизайн, далі система вас перенаправить у месенджер, де буде та картинка дизайну та відеоінструкція по замірах стоп. Взуття можна обрати на будь-який сезон. 

Мета нашої маленької команди: відійти від масового ринку взуття і почати відкривати с індивідуальність наших клієнтів світу. Також це чудова нагода зекономити час на пошуках взуття улюбленого кольору, моделі що подобається або просто взуття, яке б ідеально лягало по нозі”, — каже засновниця бренду Ксенія Кондрат.

Де купити: сайт

Ціни: у середньому — 5 000 гривень.

6. Анімалістичні принти від бренду Caruso 

CARUSO shoes — український бренд, який створює якісне жіноче взуття з 2016 року. Всі моделі розробляє українська команда і відшиває на фабриках у Харкові, Дніпрі та Броварах. 

“Наша історія почалась зі звичайного бажання – робити взуття, яке б хотілось носити щодня. Ми надихаємось жінками нашого часу і пишаємось, що створюємо взуття, яке допомагає їм легко пересуватись протягом дня”, — кажуть засновники бренду. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

У цьому сезоні бренд пропонує утеплитись стильними чоботами з анімалістичним принтом, сліпонами та масивними туфлями. Все взуття від бренду Caruso зроблене з натуральної шкіри. 

Де купити: сайт

Ціни: 2000-3000 гривень.

8. Лаконічність та гармонія ліній у HVOYA 

Це український бренд взуття, основними мотивами колекціями якого є лаконічність та гармонія ліній, що поєднують модерн та жіночність у єдине ціле. Зараз HVOYA — це і концепт-стор українських брендів взуття та сумок. Цей проект — трансформація шоуруму Nameli, заснованого Марією Сіміч-Моісеєнко.

“У своїх колекціях ми культивуємо чистоту ліній і лаконізм. Геометрію форм і пропорцій. Увага до матеріалів і деталей. А краща італійська шкіра і велюри дають нам можливість створювати речі, які хочеться носити”, – кажуть засновники бренду. 

Часто в центрі увагу бренду є саме каблук. За словами засновників, з його допомогою вони втілюють ідею “нової фемінності” — легкої, не химерної, самобутньої. Є і взуття на низькому ходу — оксфорди, броги, різні типи черевичків. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому від 230 євро за пару.

9. Ненудне взуття від бренду Хамелеон

Якщо ви хочете відрізнятись цієї осені чи зими, то варто заглянути в майстерню яскравого взуття Хамелеон. Колекції цього бренду відрізняються яскравими кольорами та сміливими принтами, які рідко зустрінеш в інших взуттєвих магазинах. 

“Ми самі розробляємо всі моделі — від дизайну, колодок і лекал до пошиття останнього стібка кожної пари. Нам здається, що життя занадто класне, щоб проходити його в нудному взутті”, — кажуть засновники.

В асортименті бренду є еспадрильї, кеди, лофери, броги, оксфорди та челсі. Крім того, ви можете вибрати одну з базових моделей, скомпонувавши колір, текстуру, підошву і навіть шнурки. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому 2000 гривень за пару. 

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі