Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятись взимку: вісім незвичайних розваг

Опубліковано

Для того, щоб активно відпочити взимку, не треба виїжджати за місто — розваги є всюди. І якщо вам вже не цікаві катання на лижах, ковзанах чи сноуборді, то зараз ряди зимових розваг поповнили сноукайтинг, пузокерлінг, скіджорінг та інші. Розповідаємо, що означають ці дивні слова та де можна спробувати незвичайні види спорту. Потрібно лише дочекатись снігу.

Сноукайтинг — водні лижі на снігу

Сноукайтинг — це різновид кайтсерфінгу (від англ. – “повітряний змій”), що являє собою ковзання по воді на водних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. А зимовий варіант — це катання по сніговій чи льодові поверхні на лижах чи сноуборді з кайтом.

В Україні такий вид зимового спорту набирає обертів. У Києві навіть є школа KITE’N’FUN, яка навчає кайтсерфінгу і сноукайтингу, та організовує кайт-тури в Україні і закордоном. Цього року організатори навіть пропонують придбати сертифікат і зайнятись благодійністю. Адже частина коштів перейде на благодійну кампанію Kind Challenge та піде на оплату ліків для онкохворих дітей.

Пузокерлінг — покатайся на животі

Як тільки Дніпро замерзне, обов’язково спробуйте незвичайний вид спорту — пузокерлінг. Замість транспортного засобу — власний живіт. А ще ви можете позмагатись з друзями, хто довше може проїхати животом по льоду.

Ви можете самостійно знайти місце для такої розваги, а можете завітати в Екстремальний X-Park у парку Дружби народів. Тут щорічно проводять фестивалі для любителів екстремального відпочинку. І саме тут можна буде проїхатись животом по льоду.

Сноутюбінг — з гірки на шинах

Всі ми в дитинстві спускались з гірки на санчатах. Сноутюбінг — це варіант для тих, хто обожнює веселощі на снігу. Для такого виду розваг будують спеціальні траси, з яких спускаються на санках-ватрушках (тюбінгах), що нагадують автомобільну камеру. А спускання гуртом з друзями додасть ще більше веселощів.

Сноутюбінг має переваги у порівнянні з катанням на санях, адже такі розваги не зможуть травмувати і приємні для тіла. Та й навчатись кататись на тюбінгах не треба, у порівнянні з лижами чи сноубордом. 

Щоб покататись на “шинах”, їх можна купити в спортивних магазинах, або орендувати на місцях, де є снігові спуски.

Скіджорінг — запрягай собаку чи коня

У країнах Скандинавії такий вид спорту є неабияким популярним. Це їзда на лижах за собакою, конем або будь-яким транспортом. Якщо це їзда з твариною, то лижнику потрібно нею управляти. На трасах, де займаються скіджорінгом, встановлюють різноманітні перешкоди та трампліни, які ускладнюють завдання лижникові.

Для активноЇ зимової розваги вам потрібні звичайні бігові лижі, лижні палки та спеціальний пояс із амортизаційним шнуром, довжиною 2,5-4 метри.

Буксирування лижника завдяки своїй доступності та захопливості набирає сьогодні популярність скаженими темпами. Тому і у Києві регулярно проводять змагання зі скіджорінгу. 

Брумбол — хоккей з мітлами

Якщо ви захотіли пограти з друзями в хокей на замерзлому озері, але не маєте клюшок, шайб чи ковзанів — не проблема. Все це можна замінити зручним взуттям, м’ячем та мітлами. Уявіть собі, що існує навіть такий вид спорту — брумбол.

Вперше в брумбол почали грати в Канаді в середині XIX століття. У 1901 році відбувся перший матч з цього виду спорту. Зараз справжні мітли замінили пластиковими, а професійні змагання проводять по всьому світу.

Загалом у цю гру грають командою з шести людей, але може бути і менше. У команді мають бути захисники, нападники та воротар. 

Снігоступінг — походи по заметах

Якщо ви любите ходити у гори в походи, то чому б не спробувати снігоступінг? Це фактично похід по схилах, в якому використовуються снігоступи — подібне до лиж спорядження. Так можна гуляти по глибокому снігу і не провалюватися.

Відмінною рисою їх є те, що платформи не ковзають як лижі. Опорою для переміщення служить ущільнений під вагою людини, що стоїть на снігоступах, сніг. До речі, такі снігоступи можна брати і напрокат. Ну і звісно, не забудьте про термобілизну і теплі черевики, щоб не замерзнути під час такої надзвичайної зимової прогулянки. 

Сноубайк — на велосипеді по снігу

Сноубайк — це австрійський “сніговий велосипед”, схожий на байк, який здатен подолати будь-які сніжні схили. Вага сноубайків (від 3кг до 7кг) та їх конструкція дозволяють піднятись на гору легко і кататись максимально комфортно.

Такому виду зимових розваг не потрібно довго навчатись, а покататись на зимовому велосипеді зможуть і діти. Сноубайк можна придбати самостійно, а можна взяти в оренду та покататись на гірськолижних курортах вашого міста. 

Зорб по снігових схилах

Чи бачили ви влітку як справжні екстремали спускаються з пагорба у спеціальній прозорій кулі величезного розміру. А ще можна спускатися у зорбі із засніжених гірок.

Вас закріплюють всередині кулі, а потім інструктор зіштовхує вас вниз. Ваше завдання – отримувати позитивні враження і шалений адреналін.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі