Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятись взимку: вісім незвичайних розваг

Опубліковано

Для того, щоб активно відпочити взимку, не треба виїжджати за місто — розваги є всюди. І якщо вам вже не цікаві катання на лижах, ковзанах чи сноуборді, то зараз ряди зимових розваг поповнили сноукайтинг, пузокерлінг, скіджорінг та інші. Розповідаємо, що означають ці дивні слова та де можна спробувати незвичайні види спорту. Потрібно лише дочекатись снігу.

Сноукайтинг — водні лижі на снігу

Сноукайтинг — це різновид кайтсерфінгу (від англ. – “повітряний змій”), що являє собою ковзання по воді на водних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. А зимовий варіант — це катання по сніговій чи льодові поверхні на лижах чи сноуборді з кайтом.

В Україні такий вид зимового спорту набирає обертів. У Києві навіть є школа KITE’N’FUN, яка навчає кайтсерфінгу і сноукайтингу, та організовує кайт-тури в Україні і закордоном. Цього року організатори навіть пропонують придбати сертифікат і зайнятись благодійністю. Адже частина коштів перейде на благодійну кампанію Kind Challenge та піде на оплату ліків для онкохворих дітей.

Пузокерлінг — покатайся на животі

Як тільки Дніпро замерзне, обов’язково спробуйте незвичайний вид спорту — пузокерлінг. Замість транспортного засобу — власний живіт. А ще ви можете позмагатись з друзями, хто довше може проїхати животом по льоду.

Ви можете самостійно знайти місце для такої розваги, а можете завітати в Екстремальний X-Park у парку Дружби народів. Тут щорічно проводять фестивалі для любителів екстремального відпочинку. І саме тут можна буде проїхатись животом по льоду.

Сноутюбінг — з гірки на шинах

Всі ми в дитинстві спускались з гірки на санчатах. Сноутюбінг — це варіант для тих, хто обожнює веселощі на снігу. Для такого виду розваг будують спеціальні траси, з яких спускаються на санках-ватрушках (тюбінгах), що нагадують автомобільну камеру. А спускання гуртом з друзями додасть ще більше веселощів.

Сноутюбінг має переваги у порівнянні з катанням на санях, адже такі розваги не зможуть травмувати і приємні для тіла. Та й навчатись кататись на тюбінгах не треба, у порівнянні з лижами чи сноубордом. 

Щоб покататись на “шинах”, їх можна купити в спортивних магазинах, або орендувати на місцях, де є снігові спуски.

Скіджорінг — запрягай собаку чи коня

У країнах Скандинавії такий вид спорту є неабияким популярним. Це їзда на лижах за собакою, конем або будь-яким транспортом. Якщо це їзда з твариною, то лижнику потрібно нею управляти. На трасах, де займаються скіджорінгом, встановлюють різноманітні перешкоди та трампліни, які ускладнюють завдання лижникові.

Для активноЇ зимової розваги вам потрібні звичайні бігові лижі, лижні палки та спеціальний пояс із амортизаційним шнуром, довжиною 2,5-4 метри.

Буксирування лижника завдяки своїй доступності та захопливості набирає сьогодні популярність скаженими темпами. Тому і у Києві регулярно проводять змагання зі скіджорінгу. 

Брумбол — хоккей з мітлами

Якщо ви захотіли пограти з друзями в хокей на замерзлому озері, але не маєте клюшок, шайб чи ковзанів — не проблема. Все це можна замінити зручним взуттям, м’ячем та мітлами. Уявіть собі, що існує навіть такий вид спорту — брумбол.

Вперше в брумбол почали грати в Канаді в середині XIX століття. У 1901 році відбувся перший матч з цього виду спорту. Зараз справжні мітли замінили пластиковими, а професійні змагання проводять по всьому світу.

Загалом у цю гру грають командою з шести людей, але може бути і менше. У команді мають бути захисники, нападники та воротар. 

Снігоступінг — походи по заметах

Якщо ви любите ходити у гори в походи, то чому б не спробувати снігоступінг? Це фактично похід по схилах, в якому використовуються снігоступи — подібне до лиж спорядження. Так можна гуляти по глибокому снігу і не провалюватися.

Відмінною рисою їх є те, що платформи не ковзають як лижі. Опорою для переміщення служить ущільнений під вагою людини, що стоїть на снігоступах, сніг. До речі, такі снігоступи можна брати і напрокат. Ну і звісно, не забудьте про термобілизну і теплі черевики, щоб не замерзнути під час такої надзвичайної зимової прогулянки. 

Сноубайк — на велосипеді по снігу

Сноубайк — це австрійський “сніговий велосипед”, схожий на байк, який здатен подолати будь-які сніжні схили. Вага сноубайків (від 3кг до 7кг) та їх конструкція дозволяють піднятись на гору легко і кататись максимально комфортно.

Такому виду зимових розваг не потрібно довго навчатись, а покататись на зимовому велосипеді зможуть і діти. Сноубайк можна придбати самостійно, а можна взяти в оренду та покататись на гірськолижних курортах вашого міста. 

Зорб по снігових схилах

Чи бачили ви влітку як справжні екстремали спускаються з пагорба у спеціальній прозорій кулі величезного розміру. А ще можна спускатися у зорбі із засніжених гірок.

Вас закріплюють всередині кулі, а потім інструктор зіштовхує вас вниз. Ваше завдання – отримувати позитивні враження і шалений адреналін.

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі