Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятись взимку: вісім незвичайних розваг

Опубліковано

Для того, щоб активно відпочити взимку, не треба виїжджати за місто — розваги є всюди. І якщо вам вже не цікаві катання на лижах, ковзанах чи сноуборді, то зараз ряди зимових розваг поповнили сноукайтинг, пузокерлінг, скіджорінг та інші. Розповідаємо, що означають ці дивні слова та де можна спробувати незвичайні види спорту. Потрібно лише дочекатись снігу.

Сноукайтинг — водні лижі на снігу

Сноукайтинг — це різновид кайтсерфінгу (від англ. – “повітряний змій”), що являє собою ковзання по воді на водних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. А зимовий варіант — це катання по сніговій чи льодові поверхні на лижах чи сноуборді з кайтом.

В Україні такий вид зимового спорту набирає обертів. У Києві навіть є школа KITE’N’FUN, яка навчає кайтсерфінгу і сноукайтингу, та організовує кайт-тури в Україні і закордоном. Цього року організатори навіть пропонують придбати сертифікат і зайнятись благодійністю. Адже частина коштів перейде на благодійну кампанію Kind Challenge та піде на оплату ліків для онкохворих дітей.

Пузокерлінг — покатайся на животі

Як тільки Дніпро замерзне, обов’язково спробуйте незвичайний вид спорту — пузокерлінг. Замість транспортного засобу — власний живіт. А ще ви можете позмагатись з друзями, хто довше може проїхати животом по льоду.

Ви можете самостійно знайти місце для такої розваги, а можете завітати в Екстремальний X-Park у парку Дружби народів. Тут щорічно проводять фестивалі для любителів екстремального відпочинку. І саме тут можна буде проїхатись животом по льоду.

Сноутюбінг — з гірки на шинах

Всі ми в дитинстві спускались з гірки на санчатах. Сноутюбінг — це варіант для тих, хто обожнює веселощі на снігу. Для такого виду розваг будують спеціальні траси, з яких спускаються на санках-ватрушках (тюбінгах), що нагадують автомобільну камеру. А спускання гуртом з друзями додасть ще більше веселощів.

Сноутюбінг має переваги у порівнянні з катанням на санях, адже такі розваги не зможуть травмувати і приємні для тіла. Та й навчатись кататись на тюбінгах не треба, у порівнянні з лижами чи сноубордом. 

Щоб покататись на “шинах”, їх можна купити в спортивних магазинах, або орендувати на місцях, де є снігові спуски.

Скіджорінг — запрягай собаку чи коня

У країнах Скандинавії такий вид спорту є неабияким популярним. Це їзда на лижах за собакою, конем або будь-яким транспортом. Якщо це їзда з твариною, то лижнику потрібно нею управляти. На трасах, де займаються скіджорінгом, встановлюють різноманітні перешкоди та трампліни, які ускладнюють завдання лижникові.

Для активноЇ зимової розваги вам потрібні звичайні бігові лижі, лижні палки та спеціальний пояс із амортизаційним шнуром, довжиною 2,5-4 метри.

Буксирування лижника завдяки своїй доступності та захопливості набирає сьогодні популярність скаженими темпами. Тому і у Києві регулярно проводять змагання зі скіджорінгу. 

Брумбол — хоккей з мітлами

Якщо ви захотіли пограти з друзями в хокей на замерзлому озері, але не маєте клюшок, шайб чи ковзанів — не проблема. Все це можна замінити зручним взуттям, м’ячем та мітлами. Уявіть собі, що існує навіть такий вид спорту — брумбол.

Вперше в брумбол почали грати в Канаді в середині XIX століття. У 1901 році відбувся перший матч з цього виду спорту. Зараз справжні мітли замінили пластиковими, а професійні змагання проводять по всьому світу.

Загалом у цю гру грають командою з шести людей, але може бути і менше. У команді мають бути захисники, нападники та воротар. 

Снігоступінг — походи по заметах

Якщо ви любите ходити у гори в походи, то чому б не спробувати снігоступінг? Це фактично похід по схилах, в якому використовуються снігоступи — подібне до лиж спорядження. Так можна гуляти по глибокому снігу і не провалюватися.

Відмінною рисою їх є те, що платформи не ковзають як лижі. Опорою для переміщення служить ущільнений під вагою людини, що стоїть на снігоступах, сніг. До речі, такі снігоступи можна брати і напрокат. Ну і звісно, не забудьте про термобілизну і теплі черевики, щоб не замерзнути під час такої надзвичайної зимової прогулянки. 

Сноубайк — на велосипеді по снігу

Сноубайк — це австрійський “сніговий велосипед”, схожий на байк, який здатен подолати будь-які сніжні схили. Вага сноубайків (від 3кг до 7кг) та їх конструкція дозволяють піднятись на гору легко і кататись максимально комфортно.

Такому виду зимових розваг не потрібно довго навчатись, а покататись на зимовому велосипеді зможуть і діти. Сноубайк можна придбати самостійно, а можна взяти в оренду та покататись на гірськолижних курортах вашого міста. 

Зорб по снігових схилах

Чи бачили ви влітку як справжні екстремали спускаються з пагорба у спеціальній прозорій кулі величезного розміру. А ще можна спускатися у зорбі із засніжених гірок.

Вас закріплюють всередині кулі, а потім інструктор зіштовхує вас вниз. Ваше завдання – отримувати позитивні враження і шалений адреналін.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили перший медичний хаб на базі релокованих медустанов Маріуполя

Опубліковано

У столиці відкрили перший медичний заклад на базі медустанов із тимчасово окупованого Маріуполя.

Про це повідомили у Міністерстві реінтеграції.

Новий заклад зможе надавати медичну допомогу понад 20 тисячам переселенців із Маріуполя. Також у хабі працюватимуть понад 60 медичних працівників із цього міста.

Фото: Донецька ОВА

Відвідувачі зможуть отримати медичні консультації, первинну і спеціалізовану медичну допомогу, а також пройти діагностику.

Центр розташований за адресою: вул. Якова Гніздовського, 9 (станція метро «Чернігівська»).

Нагадаємо, що Європейський інвестиційний банк та місто Київ підписали кредитну угоду на 50 мільйонів євро для придбання нових вагонів метро.

Фото: Донецька ОВА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одеса без Пушкіна, Горького та Олександра II: у місті демонтують пам’ятники (СПИСОК)

Опубліковано

Одеська міська рада призначила Управління капітального будівництва відповідальними за знесення 19 пам’ятників, що містять символіку російської імперської політики.

Про це йдеться у проєкті рішення виконавчого комітету ОМР.

Список пам’ятників, що знесуть

  • Пам’ятник Максиму Горькому.
  • Пам’ятник Валентину Глушку.
  • Макети ордена Леніна на площі Десятого квітня.
  • Пам’ятник Ісаку Бабелю.
  • Братська могила червоногвардійців, які загинули за встановлення радянської влади у 1918 році.
  • Пам’ятник Олександру II та пам’ятна колона на честь закладки парку.
  • Пам’ятник Олександру Маринеско.
  • Стіна Чекістів.
  • Пам’ятник Зої Космодем’янській.
  • Пам’ятник Івану Мічуріну.
  • Пам’ятник (бюст) Родіону Малиновському.
  • Пам’ятник Макару Посмітному.
  • Пам’ятник поету Олександру Пушкіну на Приморському бульварі.
  • Пам’ятник Олександру Пушкіну на Італійській вулиці.
  • Пам’ятник комсомольцям Одещини.
  • Пам’ятник Івану Черняховському.
  • Пам’ятник Андрію Нілусу.
  • Пам’ятник Валерію Чкалову.
  • Пам’ятник Володимиру Висоцькому.

26 липня цього року Одеська обласна військова адміністрація підписала документ, який зобов’язував міську раду знести пам’ятники, що містять символіку російської імперської політики в Одеській області.

Нагадаємо, що в Одесі зібрали 300 тисяч гривень на відпочинок в горах дітям загиблих військових.

Фото: Одеська міська рада

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Бейбі ньюз»: на українських радіостанціях розповідатимуть про кількість народжених дітей

Опубліковано

24 вересня стартує новий проєкт Міністерства юстиції та українських радіостанцій. Під час випусків «Бейбі ньюз» розповідатимуть, скільки дітей народилося в Україні за добу.

Про це повідомили у пресслужбі Мінюсту.

До цієї ініціативи долучилися «Авторадіо Україна», «Радіо П’ятниця», «Прямий FM» та радіо «NRJ Ukraine». Саме на цих станціях можна буде послухати програму.

Фото: фейсбук-сторінка Мінюсту

Читайте також: Американські акторки прочитали історії українок у війні, зібравши понад $11,000 для «Госпітальєрів»

«Ми впевнені у тому, що проєкт стане символом радості та надії для мільйонів українців, адже народження кожної дитини — це свідчення того, що, попри всі труднощі, життя продовжується. Проєкт покликаний підкреслити важливість державних послуг у реєстрації новонароджених, а також забезпечити доступ до актуальної інформації», — зазначив Директор Департаменту державної реєстрації В’ячеслав Хардіков.

У пресслужбі додали, що за 8 місяців 2024 року народилося 122 670 немовлят, з яких 60 077 дівчаток і 62 593 хлопчиків.

Нагадаємо, що G7+ зібрали понад $4 млрд на відновлення енергетики України.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі