Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чортків, Вишнівець та Бакота. Куди поїхати під час війни? 10 нетипових місць для відпочинку

Опубліковано

Шукаєте, куди поїхати на вихідних, але гугл-пошук щоразу пропонує ті самі варіанти? Підготували добірку з 10 нетипових місць для короткого відпочинку. Маловідомі пам’ятки, водоспади Буковини та розкішні палаци у нетуристичних селах. Обирайте будь-який варіант та плануйте поїздку вже зараз! Спойлер: радимо додати цей список в закладки, адже однієї поїздки точно виявиться замало.

1. Домініканський костел (Чортків, Тернопільська область)

Костел Святого Станіслава (або ж Домініканський) збудовано 400 років тому для домініканських ченців за наказом тодішнього власника міста Станіслава Гольського. Утім наприкінці XIX століття будівля вже не могла вмістити всіх парафіян, тож старий храм частково розібрали, а на його місці за проєктом, польського архітектора, Яна Саса-Зубжицького на початку ХХ ст. звели новий – у стилі надвіслянської готики.

куди поїхати: Чортків

Споруда належить до пам’яток архітектури національного значення та входить до семи найвеличніших католицьких храмів України. І хоча костел частково нагадує оборонну споруду (зрештою, таку роль будівля виконувала доволі тривалий час), сьогодні у його стінах проводять культурні та релігійні заходи. І це чудова нагода, аби відвідати пам’ятку й нестандартно провести вихідні. 

2. Вишнівецький палац (смт Вишнівець, Тернопільська область)

Ще одна пам’ятка на Тернопільщині – Вишнівецький палац. Оноре де Бальзак назвав його «малим Версалем», оскільки палац нагадав письменнику рідну Францію. Воно й не дивно, адже завдячувати цій пам’ятці варто саме французьким архітекторам. Ба більше, одна із зал – банкетна – була точною копією Версальської Дзеркальної зали. 

Вишнівецький палац був побудований у XVIII столітті, його архітектура – яскравий приклад барокового стилю. Сьогодні це музей і культурний центр, де регулярно відбуваються різноманітні виставки та експозиції, присвячені культурі та традиціям українців. У село Вишнівець можна сміливо їхати на цілий день. Після екскурсії залами палацу можна відпочити біля озера і скуштувати страви української кухні в місцевому ресторані. Або ж влаштувати пікнік на території парку палацу. Його площа, між іншим, сягає 220 га. 

3. Садиба в селі Самчики (с. Самчики, Рівненська область)

Поціновувачам старовинних будівель слід звернути увагу ще й на Садибу у селі Самчики, що на Рівненщині. Пам’ятка складається з двох будівель: головного будинку та каплички. Палацово-парковий ансамбль зберігся до наших днів практично недоторканим а ще справедливо вважається однією з кращих пам’яток зрілого класицизму в Україні.

Куди поїхати: Самчики

Пам’ятка розташована у тихому та спокійному місці, де можна відпочити від шумного міського життя. Прогулятися ландшафтним парком, проїхатися на велосипеді чи пограти у футбол. А якщо є бажання та навички – обов’язково спробуйте свої сили у риболовлі.

4. Бакотська затока (Хмельницька область)

Її називають «українською Атлантидою». І справді, Бакотська затока – це про неймовірні пейзажі. Каньйони та пагорби, ліси й поля, села і товтри надихають своєю величчю. Затока розташована у Хмельницькій області, за 55 кілометрів від Кам’янця-Подільського. Крім того, неподалік можна натрапити на Скельно-печерний монастир – єдину пам’ятка, що вціліла в цій місцевості після затоплення. Там ви знайдете джерела з мінеральними водами, які, подейкують, мають цілющі властивості. 

Куди поїхати: Бакота

Зважаючи на те, що готелів біля затоки немає, краще зупинитися у самому Кам’янці-Подільському і приїхати в Бакоту на цілий день. Тут є дерев’яний пірс, катамарани та кілька човнів, аби ви вдосталь насолодилися водними розвагами. А для того, щоб ваш вечір був максимально комфортним, не забудьте взяти з собою теплий одяг та засіб від комарів.

5. Деренівська купіль (с. Нижнє Солотвино, Закарпатська область)

Оздоровчий вікенд в Україні – абсолютно досяжна ціль. У санаторному комплексі «Деренівська купіль», що на Закарпатті, можна провести по-справжньому насичені вихідні. Курорт приваблює туристів термальними джерелами, сучасною інфраструктурою, лікувальними процедурами та чистим повітрям.

Куди поїхати: Закарпаття

Тут радимо відвідати басейни з гідромасажем та джакузі, сауни та хамам. Також є можливість доєднатися до лікувальних процедур. Значною перевагою є те, що на курорті працюють досвідчені лікарі, які допоможуть підібрати методи лікування, а за потреби – проконсультують. До того ж відпочинок у «Деренівській купелі» можна зробити дійсно активним, займаючись в сучасному тренажерному залі, граючи в теніс, мінігольф, волейбол чи бадмінтон.

6. Селище Сатанів (Хмельницька область)

Куточок природи, який називають українською Швейцарією, точно не залишить вас байдужими. Сатанів – місце для тих, хто бажає відпочити тілом і душею, адже тут є можливість скористатися цілющими мінеральними джерелами й провести час у санаторіях. 

Загалом Сатанів – це селище, розташоване в Хмельницькій області. Навколо – гори та ліси, річка Збруч, Національний парк «Подільські Товтри» і заповідник «Медобори». Сатанів запрошує не тільки на оздоровчі програми, а й на гірськолижний курорт. Тут облаштована вся необхідна інфраструктура: від спортивних майданчиків до басейну й сауни. Крім того, на території курорту діють гарячі чани. 

7. Водоспад Кудринець (с. Зелена, Івано-Франківська область)

Подорож Карпатами – це завжди крута ідея, правда ж? Аби відчути себе частиною дикої природи та отримати масу позитивних вражень, туристи нерідко обирають Кудринець. Цей водоспад висотою понад 6 метрів розташований в Івано-Франківській області, на південному сході від села Зелена. Кудринець неповторний тим, що вода спадає численними невисокими каскадами, що нагадують сходи.

Вирушаючи назустріч водоспаду, не забувайте помічати красу навколо: мальовничий ліс, природні ландшафти, рідкісних птахів. Також недалеко від водоспаду Кудринець є Гора Синячка і Манявський водоспад, які, безсумнівно, також варті вашої уваги!

8. Колишня садиба Потоцьких (Немирів, Вінницька область)

Садиба Потоцьких в селі Печера – це історичний скарб, який варто відвідати кожному, хто хоче познайомитися з українським минулим. Садиба розташована на Поділлі, поблизу ріки Південний Буг. Колись тут був багатий маєток Потоцьких-Свейковських.

Сьогодні ви можете прогулятися алеями старого парку, а також побачити мавзолей-усипальницю в неороманському стилі, спроєктований відомим архітектором Владиславом Городецьким у 1904 році. Декоративні елементи усипальниці нагадують повітряне мереживо. Крім того, на базі садиби функціонує костел Святого Андрія, де відбуваються недільні служби. Сам палац Потоцьких був розібраний більшовиками у 20-х роках минулого століття, а на його фундаменті побудована обласна лікарня.

9. Водоспад Ковбер (Чернівецька область)

Вирушити до водоспаду весною, коли туристів ще не так багато, справді розумне рішення! Водоспад Ковбер висотою 3,5 метри розташований у Чернівецькій області. Там, між містом Вижниця і селом Путила, протікає річка Смугар, на якій утворилося щонайменше вісім водоспадів, які також називають Смугарськими або Буковинськими водоспадами. І Ковбер – один із них.

Тому, якщо ви цінуєте активний відпочинок і природу, водоспад Ковбер – ваш вибір. Прогулянка до водоспаду може виявитися непростою і вимагати певної фізичної підготовки, тож переконайтеся, що ви готові до таких пригод. Беріть із собою зручне взуття, рюкзак із питною водою та снеки, а також камеру, аби зробити пам’ятні фотокартки.

10. Олицький замок (с. Олика, Волинська область)

Перша на території України бастіонна споруда – Олицький замок. Це володіння литовських князів Радзивіллів. Замок розташований у селищі Олика на Волин, яке Радзивілли отримали від імператора Карла V в 1547 році та володіли ним до 1939 року. Замок у цій місцині почали розбудовувати приблизно у 1564 році.

Насамперед замок виконував оборонну функцію – витримав безліч облог протягом кількох десятиріч. Згодом поруч із замком побудували Троїцький колегіальний костел. Споруда у стилі бароко проєктувалася архітекторами Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна. Наразі костел потребує реконструкції, але це не завадить оцінити всю велич споруди.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі