Колонки
Чому підприємці мають цікавитися своїм бізнесом? Повчальна історія з власного досвіду

На початку двохтисячних ми хотіли диверсифікувати наші ризики, або, як кажуть, розкласти яйця в різні кошики на той випадок, якщо «Нова Пошта» не злетить.
Не довго думаючи, відкрили мережу автомийок. Топ-менеджерами найняли мою маму та нашого друга. Вони керували компанією, розвивали мережу, але бізнес приносив суцільні збитки. Ми ж особливо не занурювалися у цей напрямок, бо були поглинуті розвитком «Нової Пошти», і, на щастя, у нас все починало вдаватись.
Тож вирішили позбутися мережі мийок і продати його «топам». Ну як продати, сказали: «Просто беріть, можливо, колись він принесе якийсь прибуток, от тоді й віддасте гроші». На диво, вже наступного місяця нові власники отримали перший прибуток. Вони з нами швидко розрахувалися.
Закони економіки працюють завжди і всюди. Якщо власник компанії чомусь не цікавиться власним бізнесом, то він приречений.
Сьогодні наш близький друг є успішним підприємцем, великим виробником інноваційного обладнання. А я отримав гарний урок з економіки та бізнесу.
Що повчального в цій історії? Вона ще раз доводить, що закони економіки працюють завжди і всюди. Якщо компанія не має власника, або він чомусь не займається, не цікавиться бізнесом, то вона приречена.
І щойно компанія отримує мотивованого власника/власників – відбувається магія. Бо власність – має значення.
Хочеш продукт – віддай його підприємцям, вільному ринку. І одразу отримаєш результат.
Як це пов’язано з проблемами сьогодення? Якщо, наприклад, Укроборонпром не виробляє достатньої кількості озброєння, не справляється зі своїми завданнями, його потрібно приватизувати. Продати можна або працівникам, які там працюють, або ж зацікавленим підприємцям. І це стосується будь-якого державного підприємства, без винятку.
Хочеш продукт – віддай його підприємцям, вільному ринку. І одразу отримаєш результат. Адже дива трапляються тому, що працюють закони економіки
Це авторський текст. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.
Колонки

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.
Про це повідомляє видавництво.
Що нового у Balcony Chic
Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу
Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.
Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися
Балкон як дзеркало часу
Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.
Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.
Фото: видавництво «Основи».
Колонки
Колонки

Статистика проєкту
