

Технології
«Ху#%*@ові турнікети»: на виставці в Києві навчать обирати якісний такмед
15 січня у книжковому просторі «Сенс» на Хрещатику, 34 відкриється унікальна виставка «Ху#%*@ові турнікети». Захід організовують волонтерські ініціативи UA First Aid, «Госпітальєри» та «Солом’янські котики», аби показати, чому неякісні турнікети — це не лише марна трата коштів, а й смертельна загроза.
Про це повідомляють організатори виставки.
Про проблему
Війна показала, що саморобні або несертифіковані турнікети часто не справляються зі своїм завданням. Неправильний вибір засобів тактичної медицини може коштувати життя, тоді як сертифіковані турнікети довели свою ефективність і рятують бійців у найскладніших ситуаціях.
На виставці будуть представлені приклади «турнікетів» сумнівної якості, смішні, а подекуди й абсурдні історії їхнього походження. Водночас організатори пояснюватимуть, чому на фронті важлива лише якісна медицина.
Що побачать відвідувачі
- Інформаційний стенд з переліком сертифікованих турнікетів;
- інтерактив, де покажуть, як розрізнити підробку та оригінал;
- демонстрацію, як ненадійні саморобні турнікети ламаються в критичних ситуаціях.
Програма виставки:
- 14:20–14:30 — вступне слово організаторів;
- 14:30–15:00 — інтерактивна демонстрація правильного використання турнікетів CAT від «Госпітальєрів»;
- 15:00–15:50 — дискусійна панель із народною депутаткою Інною Совсун, медиками та представниками волонтерських організацій;
- 15:50–16:30 — тренування з турнікетами, нетворкінг та спілкування з експертами.
Організатори прагнуть привернути увагу до проблеми неякісного такмеду, навчити українців обирати надійні засоби першої допомоги та зібрати кошти на закупівлю сертифікованих турнікетів для військових.
Зареєструватися на виставку можна тут.
Читати також: В Україні військовому вперше встановили стимулятор спинного мозку для боротьби з болем
Про організаторів
UA First Aid — волонтерська ініціатива викладачів та випускників Києво-Могилянської академії, що активно відреагувала на повномасштабне вторгнення росії та працює від початку березня 2022 року на потреби передової. Команда має експертизу у тактичній медицині та високотехнологічному спорядженні та допомагає військовим якісними аптечками та парамедичними засобами натівського зразка.
Медичний батальйон «Госпітальєри» — добровольча організація парамедиків. Була заснована Яною Зінкевич на початку бойових дій в Україні у 2014 році. Тоді росія анексувала Крим і розпочала бойові дії на сході країни.
Солом’янські котики — благодійний фонд, який займається допомогою військовим та цивільним, оперативно реагуючи на їхні потреби. Пріоритетними напрямами є тактична медицина, забезпечення медиків обладнанням для переливання крові, донорство та операційна підтримка дружніх підрозділів.
Фото: zver2334/Depositphotos.
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares
Технології

Вісім стартапів уперше представлять Україну на європейській технологічній конференції The Next Web Conference, яка пройде 19-20 червня в Амстердамі.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
The Next Web Conference — одна з головних ІТ-подій Європи, що формує тренди у сфері інновацій, цифрової трансформації та технологій. Участь у ній відкриває нові можливості для залучення інвестицій та міжнародного партнерства.
Критерії для участі:
- наявність інноваційного software- або hardware-продукту, створеного на основі українських технологій;
- команда до 100 людей для стартапів або до 200 — для скейлапів;
- рік заснування: 2018–2024 (стартапи) або 2014–2021 (скейлапи);
- стадія фінансування — від bootstrapped до раунду Series C.
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
Участь можуть брати як молоді стартапи, так і зрілі скейлапи, які вже пройшли кілька етапів розвитку. Заявки прийматимуть до 30 квітня 2025 року. Податися можна за посиланням.
Ініціаторами участі України в конференції виступили Мінцифри, Український фонд стартапів, YEP Accelerator, Plug and Play та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: TNW
Технології

З 11 по 14 червня 2025 року в Парижі відбудеться одна з наймасштабніших технологічних подій Європи — Viva Technology. Цьогоріч 16 вітчизняних стартапів продемонструють свої інноваційні розробки світовій спільноті.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Про VivaTech
Viva Technology — це щорічна технологічна конференція, яка збирає понад 150 000 учасників з усього світу, включаючи лідерів індустрії, інвесторів, глобальні корпорації та медіа. Це платформа для обміну ідеями, налагодження партнерств та залучення інвестицій.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Україну представлятимуть такі стартапи:
- Anima: нейронауковий сервіс для скринінгу ментального здоров’я співробітників за допомогою вебкамери;
- VITA325: ШІ-застосунок, що перетворює смартфон в інструмент для пришвидшеної реабілітації після ампутації нижніх кінцівок;
- iLea: ШІ-застосунок, який допомагає знайти свій стиль, поєднати його з гардеробом і купувати речі розумно;
- rekava: виробництво компостованих виробів з переробленої кавової гущі;
- Apixmed: віртуальний асистент для аналізу генетичних і медичних даних та добору персоналізованого плану підтримки здоров’я;
- Metatable.ai: ШІ-платформа для швидкої розробки та розгортання серверних застосунків;
- In Tempo: музична гра, що допомагає контролювати рівень стресу через відтворення ритму улюблених композицій;
- S.Lab: виробник біорозкладного пакування, яке може повністю замінити пінопласт;
- SPOGAD: fashion-tech стартап, що розробляє технології рециклінгу пластикових відходів для створення продуктів високої моди;
- obimy: платформа для емоційної та тактильної комунікації між близькими людьми.
Про всі 16 стартапів можна прочитати за посиланням.
Національний стенд України на Viva Technology 2025 організовує Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство закордонних справ України, Посольство України у Франції, Український фонд стартапів, Асоціація IT Ukraine спільно з La French Tech Kyiv, Nazovni, CCIFU та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Viva Technology