Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чому гомеопатія – це гроші на вітер? Пояснює Центр громадського здоров’я

Опубліковано

Гомеопатія – вкрай популярний і водночас доволі дорогий метод лікування, що складає левову частку прибутку фармацевтичного бізнесу. Утім дієвість таких ліків – відверто сумнівна. Про історію появи, небезпеку та ризики вживання гомеопатичних препаратів розповіла завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я Ірина Сорока.

Діюча речовина – щонайменше в кожній десятій пігулці

За словами Ірини Сороки, гомеопатія – зовсім не новий напрям у медицині. Його появу відносять до XVIII століття та пов’язують із німецький лікарем Самуелем Ганеманом.

«Він застосував метод “подібне лікується подібним”. Тобто основний принцип гомеопатії — те, що призводить до появи симптомів у здорової людини, може в дуже малій кількості лікувати хворобу з подібними симптомами та викликати природний захист організму», – пояснює Ірина Сорока.

До складу таких препаратів входять мінерали, речовини рослинного або тваринного походження, які розводять водою та спиртом. Концентрація діючих речовин може бути від 0,1 % до 0,000001 %. І чим більшим є розведення – тим менша ймовірність знайти бодай одну молекулу в одиниці лікарської форми (пігулка чи флакон із розчином). В інструкції ступінь розведення позначається літерами: D, X, CH, C, LM, Q тощо.

Від нульової ефективності до небезпеки

Недієвість таких препаратів – не єдине вразливе місце гомеопатії. Ці препарати можуть ще й нашкодити людському організму, адже часом містять потенційно небезпечні речовини, запевняє Сорока.

«Деякі речовини, які використовуються в гомеопатії, потенційно небезпечні. Серед них — культури мікробів, патогенних організмів та збудників. Матеріали тваринного або людського походження також можуть містити токсичні, патогенні речовини. Важливо не займатися самолікуванням та упевнитися, що наявні в складі препарати не нашкодять вам», – додає завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я.

Виписали гомеопатію – зверніться до іншого лікаря

Через сумнівну ефективність гомеопатію відносять до недоказової медицини, тож гарантувати позитивний ефект після прийому таких «ліків» – просто неможливо. У разі, якщо лікар призначає вам гомеопатичний препарат, найкраще рішення – додаткова консультація з іншим спеціалістом.

«У світі гомеопатія вважається альтернативною, тобто недоказовою медициною, а відповідні препарати — засобами з недоведеною ефективністю. Наукові дослідження не підтверджують дієвість гомеопатичних препаратів при лікуванні захворювань. Будьте уважними! Не втрачайте дорогоцінний час на бездієві препарати, що при неправильному використанні тільки шкодять. Якщо ваш лікар призначає лікування гомеопатією, краще проконсультуватися з іншим спеціалістом», – додає лікарка.

Як пояснити рідним, що це «розвод»

Найпопулярніші міфи про «ефективність» гомеопатичної продукції розвіяли у новому епізоді українського комедійно-освітнього вебсеріалу «Яся знає краще» виробництва Shotam Production. 

У серії «Розвод» фанатка доказової медицини Яся коротко та зрозуміло пояснює, що спільного між спробами врятувати пересолений салат перцем, чайним пакетиком в океані і гомеопатичними препаратами. Переглянути епізод можна в ютубі, фейсбуці чи інстаграмі.

Нагадаємо, у Калуській центральній лікарні Івано-Франківської області відкрили сучасне відділення радіології, оснащене рентгенівською ангіографічною системою.

Крім того, у Бориспільській багатопрофільній лікарні на Київщині створили Центр судинної хірургії, де зможуть проводити понад 800 судинних операцій на рік.

Фото: з відкритих джерел.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: