

Суспільство
Черкаські айтівці створили бот, який допоможе волонтерам шукати водіїв. Як це працює
Черкаські айтівці розробили ВолонтерВантаж Бот, завдяки якому волонтери можуть шукати водіїв для доставки гуманітарних вантажів як в Україні, так і за кордоном.
Про це розповів один із розробників боту Євген Бенковський, пише черкаське медіа «1800».
ВолонтерВантаж Бот – проєкт, метою якого є надати координаторам волонтерських центрів просту платформу для взаємодії з водіями у воєнний час. Сервіс надає базу водіїв з даними про автівку та її місткість, а також показує напрямок руху кермувальника, що дозволяє волонтерам планувати перевезення гуманітарних вантажів.
Ідея створення чат-бота з’явилася ще в перший місяць повномасштабної війни, коли завантаженість волонтерів була максимальною, а пошук тих, хто б зміг перевезти гуманітарну допомогу, займав більшість їхнього часу.
Робота над створенням бота почалася у квітні під час хакатону, організованого Master of Code Global. На ньому айтівці компанії працювали разом із координаторкою «Центру» – Світланою Ілляшенко. А вже за 24 години було створено робочий прототип ВолонтерВантаж Бота, який згодом був удосконалений розробниками.
Як працює ВолонтерВантаж Бот
Інтерфейс водія
За допомогою бота водій може залишити свої дані, аби мати змогу допомогти волонтерам. Для цього йому потрібно вказати:
- свій профіль (профіль телеграму або свій персональний контакт);
- населений пункт, де нині перебуває водій (або територія України, або за кордоном);
- пункт, куди прямує, аби волонтер розумів приблизну локацію, куди водій їде;
- дату та час поїздки (можна вказати як на сьогодні, так і на майбутнє);
- тип автомобіля, аби волонтер розумів габарити вантажу, який може передати.
Водій може ввести в систему декілька поїздок, які планує в майбутньому.
Інтерфейс волонтера
Зайшовши на сторінку системи, волонтер бачить картки водіїв та інформацію про їхні поїздки. Також йому доступна система, яка дозволяє відфільтрувати кермувальників за потрібними критеріями.
Кожна поїздка, яку водій виконує, заноситься йому у профіль і волонтер бачить історію. Також й система статусів, яка дозволяє бачити, чи водій нині в дорозі.
У майбутньому в адмінці координаторів волонтерського центру також буде доступна спеціальна печатка, за допомогою якої можна позначити перевірених водіїв.
Як завантажити
ВолонтерВантаж БОТ доступний у телеграмі (для водіїв, – ред.) та кабінеті координатора волонтерського центру (отримати актуальне посилання та доступ до системи можна у координаторів «Центру допомоги армії» або звернувшись до розробників).
Також ми писали, що міжнародна компанія Nielsen та українська продуктова IT-компанія Datawiz розробилизастосунок Brave store, що забезпечує безперебійну роботу каси в магазинах під час відсутності світла та зв’язку.
Крім того, український застосунок для тренування мозку Impulse став світовим лідером за кількістю завантажень у категорії Health & Fitness в App Store.
Фото: 1800.com.ua.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24