Чехія найближчим часом надасть Україні бойові літаки, здатні ефективно збивати ворожі безпілотники, зокрема «Шахеди».
Про це заявив президент Чехії Петр Павел під час зустрічі з Володимиром Зеленським у Києві, передає Reuters.
Що отримають ЗСУ
За словами чеського лідера, передача відбудеться у «відносно короткий термін». Йдеться про кілька машин середнього класу, які є високоефективними саме у боротьбі з дронами.
Хоча Петр Павел не назвав конкретну модель, агентство Reuters припускає, що це можуть бути чеські дозвукові штурмовики L-159. Чеська армія має на озброєнні 24 такі літаки, які використовують для підтримки наземних військ та навчань.
Читайте також: ВМС показали наслідки атаки на ворожий завод, де виготовляли дрони (ВІДЕО)
Додаткове підсилення
Окрім літаків, країна розглядає можливість передачі систем раннього попередження, зокрема пасивних радарів, які допоможуть вчасно виявляти повітряні цілі.
Петр Павел також підтвердив, що Чехія продовжуватиме ініціативу з постачання артилерійських боєприпасів для України.
Нагадаємо, що Сили оборони уразили склад боєприпасів окупантів у Запорізькій області.
Раніше ми писали, що Петр Павел відвідав українських ветеранів у Superhumans (ФОТО).
Фото обкладинки: «Вікімедіа»