Суспільство
Буковинець створив унікальний розплідник горіхів
Буковинець Софрон Фарфуляк вирощує саджанці, щоб кожен охочий зміг посадити вдома хороший горіх. Разом з вченими прищеплює дерева за новими для України технологіями і вірить – незабаром горіхових садів побільшає. про це повідомляє портал agronews.ua.
У Глибоцькому районі у Чернівецькій області господарство Сафрона Фарфуляка орендує близько 100 га земель, 10 з яких відведено під волоський горіх. Тут росте близько 40 000 саджанців горіха.
“Сільським господарством почав займатись 10 років тому, спочатку посадили сади — 30 га яблуні, 30 га смородини. Уже чотири роки, як зайнялися саджанцями горіха. Практично у мене агронома немає — я сам і агроном, і директор господарства. Зараз на горіховому господарстві у нас є головний технолог, який пропрацював в Голландії, Чехії та має великий досвід. На сьогоднішній день він керує технологією вирощування горіха”, — розповідає Сафрон Фарфуляк.
Чому його горіхи особливі?
Спочатку сіянці викопують восени, прищеплюють, кладуть в холодильник, аби зупинити ріст і адаптувати до низьких температур. Весною знову висаджують вже сортові горіхи. При цьому, використовують нову для України технологію – щеплення на корені.
Горіхи буковинського садівника найбільш адаптовані до українських умов, адже вирощують їх на гірській території, де температура повітря на кілька градусів нижча, ніж в обласному центрі.
Читайте також: Як ветеран збудував успішний бізнес на полуниці
Потенціал тамтешнього саду становить близько 20 тис. саджанців на рік. Особлива гордість фермера — власна лабораторія, де проводитиметься прищеплення горіхів. На території України вона унікальна. Ціна щепленого саджанця горіха досягає 12 євро.
Станція забезпечує посадковим матеріалом господарства-розплідники Черкаської, Житомирської, Миколаївської областей. Сорти характеризуються цінними господарськими показниками. Вихід ядра у них від 46 до 53%.
Сафрон Фарфуляк каже, що ці сорти є морозостійкими, оскільки проходять випробування у спеціальних клімокамерах, де піддаються впливу низьких температур.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі