

Суспільство
Бойова група 54 ОМБр знищила російський танк Т-80БВ (ВІДЕО)
Бойова група К-2 54 окремої механізованої бригади знищила танк окупантів Т-80БВ.
Про це підрозділ повідомив у своєму телеграм-каналі.
Зазначається, що підрозділ аеророзвідки 2-го механізованого батальйону 54 ОМБр виявив танк – Т-80БВ. Рішення знищити було прийняте негайно – і екіпаж пілотів на дронах-камікадзе одразу підняв у повітря «пташок».
«К-2 знищує окупанта з повітря і з землі. Далеко не завжди вдається це робити з першої спроби. Цьому передує довгий період підготовки, навчання особового складу. Вплив мають і погодні умови. Війна – це важка праця, але ми переможемо», – додають у підрозділі.
Про танк
Т-80БВ — серійний варіант танку Т-80Б з навісним динамічним захистом «Контакт». Бойова маса 44,5 тонни. Почав випускатися у 1985 році. Модифікація танку Т-80.
Т-80 — основний бойовий танк виробництва СРСР. Перший у світі серійний танк з єдиною газотурбінною силовою установкою. Прийнятий на озброєння радянської армії у 1976 році. У нинішній час експлуатується збройними силами Росії, України, Білорусі, Південної Кореї, Кіпру і Пакистану.
Про бригаду
54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи – механізоване з’єднання Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Дислокується у м. Бахмут Донецької області. Підпорядкована Оперативному командуванню «Схід». Розвідувальна бойова група К-2 входить до складу 54 ОМБр.
Нагадаємо, протягом кількох днів Сили оборони звільнили близько 20 квадратних кілометрів на півночі та півдні передмістя Бахмута.
Також ми повідомляли, що бійці 66-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ знищили російський танк.
Фото: facebook.com/zelenskiy.official
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ