Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Bzzc0WrkTYg?si=ohxJEJGWaOHewO45SSSSSS

Суспільство

Болгарин думав, що Україна «бомбить сама себе» (ВІДЕО)

Опубліковано

«Чи правда вас бомблять?», «Ви обстрілюєте самі себе?» — такі непоодинокі питання ставили пані Оксані в Болгарії, куди ця режисерка та викладачка на певний час виїхала з дитячими творчими колективами. У готелі, в кафе, на пляжах знаходились ті, хто послуговувався меседжами російської пропаганди.

Та нині чимало супутникових операторів Болгарії позбулися російських каналів, а принаймні кілька громадян після дискусій з пані Оксаною та її вихованцями позбулися фейкових уявлень про російсько-українську війну.

Про російську пропаганду за кордоном та можливість українців боротися з нею навіть там — у черговому випуску проєкту «Мій персональний фейк».

Початок історії

Персонал, який нас обслуговував в готелі, вони не уявляли, як можна покинути свої дома і переїхати до Болгарії. Ну як, то вас бомблять? Ми пояснювали, що не просто бомблять, ми показували відео, ми показували фотографії. Я займаюся тим, що я постійно працюю з творчими колективами.

До нас звернулися творчі колективи, які запропонували виїхати з України, щоб переждати, перечекати трішечки саме цей початок війни. І отаким творчим десантом ми виїхали до Болгарії. Тому вирішили, чому б ми не маємо розповісти про Україну саме зараз. Створили понад 10 концертних програм.

Читати також: У Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки

Переїзд в Болгарію

Коли ми приїхали до Болгарії, то зазвичай ми стикнулися з дуже неприємними речами. Чотири канали російського телебачення, жодного каналу українською.

Я попросила вимкнути ті чотири російських канали. Кілька тижнів пройшло перед тим, як вони це вимкнули. Люди до нас підховали, просто пересічні громадяни, і казали, про те, що ви розказували, нам не розказує жодний ЗМІ. Нам не дають можливості це побачити. Фейки та маніпуляції виводять людей на емоції та збирають лайки.

Але водночас можуть підступно красти спокій, дорогоцінний час та навіть близьких. Це зброя шахраїв і пропагандистів, яка допомагає їм впливати на ваші рішення і переконання.

Болгарський спасатель

У нас на нашому пляжі був болгарський спасатель. І він така, дуже позитивна на перший погляд людина. Підходив до мене, до дітей, до підлітків і питає, а скажіть, ви себе бомбите чим? І це було питання задане неодноразово. Я кажу, а скажіть, будь ласка, ваша зарплата і бомба, ви можете собі дозволити купити цю бомбу?

Проходить день, він знову підходить до мене. Каже, я подивився там в інтернеті, дійсно у вас така історія погана.

Ми стали усвідомлювати, що чим більше ми будемо говорити про це, тим більше у них буде можливість і бажання, найголовніше, подивитися, чи правду ми кажемо. Болгарія завжди була трішки проросійською країною. Навіть не трішки, тому що навіть у другому куплеті їхнього гімну там згадувався старший брат. І тому болгарська сторона, звичайно, співчувала Україні, Але дуже важко відмовитися від тих наративів, які століттями нарощувалися саме в Болгарії.

Поради

Коли перебуваємо за кордоном, обов’язково спілкуватися. Спілкуватися і говорити, розповідати про те, що відбувається в Україні. Причому на всіх рівнях

Ми маємо насамперед усвідомити, що кожен з нас – це рупор, рупор тих думок і ідей, які є у нас. І тому, якщо ми впевнені в тому, що ми праві, то ми маємо насамперед комунікувати. Комунікувати на всіх рівнях. І в соціальних мережах, спростовуючи фейки, і в особистому житті. Ми маємо комунікувати з тими людьми, хто намагається дізнатися про Україну. І навіть з тими, хто не хоче про це дізнаватися. Тому що іноді вони уникають проблем. І думають, що проблема зникла.

Нагадаємо, що в “Новій пошті” зʼявилася послуга міжнародних переказів коштів.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: