Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/v2eVW-BCTjcSSSSSS

Суспільство

Блогерка з інвалідністю надихає українців на яскраве життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Марія – блогерка, яка власним прикладом доводить людям: вести повноцінне життя можна за будь-яких обставин. Через СМА – синдром спінальної атрофії – дівчина самотужки не може навіть повернутися вбік. Проте разом з чоловіком та донькою вона веде блог та мотивує тисячі людей ніколи не опускати рук.

Історію блогерки розповідає ШоТам.

Марія від народження має діагноз: спінально-м’язова атрофія – СМА. Усе життя вона в колісному кріслі.

«СМА – це не просто якась іграшка. І тут 50 на 50: сьогодні ти живеш, а далі не знаєш, як буде. Тому життя мотивує настільки, що хочеться його прожити не просто так», – каже дівчина.

Самостійно дівчина не може навіть повернутися вбік. І чоловік став її опорою та підтримкою. Разом вони створили блог, де показують: жити щасливо можна, попри всі складнощі.

«Колись я собі сказала: якщо я зможу допомогти хоч одному, то мій блог уже не даремний. Так і є. Тепер я мотивую тисячі», – Марія, блогерка.

Марія та Ярослав познайомилися в 2018 у Стрийському парку у Львові. Вони швидко знайшли спільну мову, та спочатку зав’язалася дружба.

«Ярослав каже: “Ти знаєш, у нас ніколи з тобою нічого не може вийти. Ти тільки не ображайся, я тобі правду завжди говорю, краще правда”. Я кажу: “Та добре. Тільки маю одну умову”. Він каже: “Яку?”. Я кажу: “Тільки не закохайся в мене”», – згадує дівчина.

Уже через рік вони одружилися, ще через рік у них народилася донька.

«Де ми черпаємо сили? В більшості одне в одному. Коли важко мені, Ярослав приходить, обіймає мене, притуляється і каже, що все буде добре», – Марія, блогерка.

«Раніше я жив зовсім іншим життям, ніколи не думав, що буду записувати якісь інтерв’ю чи вести блог разом із дружиною. Планував зовсім інше, звичне життя для себе», – розповідає Ярослав.

Не обійшлося й без осуду: вони досі чують образи на свою адресу. Але образи не вбили в Марії любов до людей. До негативу подружжя ставиться з гумором. І ця стійкість Марії та Ярослава буквально змінює життя.

Читайте також: Як молодь з інвалідністю будує кар’єру в Україні? Три історії від Сareer Hub

Спочатку вони створили блог для додаткового заробітку. Однак дуже швидко блог став для них стилем життя.

«Почали показувати людям, що можливе життя з будь-якими фізичними обмеженнями. Що можливо жити на повну і варто жити на повну!» – Ярослав, блогер.

Щодня подружжя отримує десятки повідомлень із подякою. Когось надихнув приклад Марії, і він знайшов сили боротися далі з хворобою. А хтось перебував на межі самогубства і завдяки її відео зміг вчасно зупинитися.

«Коли мені люди кажуть: “Маріє, дякуємо вам за мотивацію, ви прекрасна! Ви з чоловіком та вашою донечкою мотивуєте нас!”, – вони мене теж цим мотивують», – розповідає блогерка.

Крім того, щотижня Марія та Ярослав роблять по 2-3 збори на тепловізори та автівки для ЗСУ. А також фінансово допомагають діткам, які мають діагноз СМА. Їхня найбільша мрія – спокійне повноцінне життя без війни.

Нагадаємо, боєць ЗСУ врятував захисницю з танка у вогні, а потім одружився з нею.

Також ми розповідали, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі