Суспільство
Благодійний фонд «Трохи вогню» у Харкові допомагає дітям з родин у кризі (ВІДЕО)
Переживши булінг у школі, тепер Віка огортає турботою інших дітей — сиріт та з родин у кризі. І навіть коли на Харків полетіли російські ракети, вона лишилася в місті, бо не могла покинути вихованців.
«Ми збираємося в нашій будівлі: за вікном гепає, нам дуже страшно, але до нас прийшли наші діти, які залишилися так само в Харкові», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
За фахом Вікторія історикиня, викладає в Харківському університеті імені Каразіна. Зі студентських років почала їздити до дитбудинків з допомогою і помітила одну важливу річ.
«Діти в дитячому будинку дуже класно вдягнуті. У них у всіх айфони, тому що є спонсори. Але мало хто дбає про їхній індивідуальний інтелектуальний і творчий розвиток. І ми поставили собі за мету створити ось такі умови, знайти вчителів, знайти фінансування й запустити такий собі безкоштовний центр творчості та науки», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Ініціатива Вікторії переросла в благодійний фонд «Трохи вогню»
Так ініціатива Вікторії переросла в благодійний фонд «Трохи вогню», який та відкрила у 2016 році.
«Це про те, що не потрібно багато вогню для якоїсь діяльності. Знаєте, вчителя порівнюють зі свічкою. Свічкою, яка запалює. У свічки маленький вогонь, але вона може запалити безліч інших свічок. І про це для мене зараз назва нашого фонду», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Читайте також: «Війна не закінчується на лінії фронту». Як бойові дії впливають на екосистеми, та чи зможе природа відновитися самостійно
Команда готувала вихованців дитбудинків до ЗНО і водночас проводила заняття в самому фонді. Коли прийшла велика війна, Вікторія думала про релокацію фонду до Івано-Франківська.
Але побачила, що не всі її підопічні виїхали, а деякі родини навпаки переселилися до Харкова.
«Бути в Харкові, тим більше, коли тут залишилися наші діти, а з ними ще почали приходити нові діти. Це моє місце. Ось так вийшло», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Наразі в Харкові немає офлайн освіти, тому надважливо гуртувати дітей і проводити заняття. Саме таку мету поставила собі Вікторія разом з командою.
«Важливий показаник, що ми впоралися – це коли дитина приходить і каже: “Я люблю англійську мову”. Або взагалі це левел хард: “Я люблю математику”. Оце прямо перемога вчителя, якщо дитина полюбила математику», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Впоратися з підлітковими проблемами допомагає психолог
Впоратися з підлітковими проблемами чи стресом від обстрілів допомагає психолог. А ще вихователі стали для дітей друзями, яким вони довіряють те, про що не кажуть батькам.
«Є в мене така дівчинка одна. Ми з нею колись сиділи, пили просто чай, і раптом вона на мене дивиться й починає мені розказувати про свої плани на самогубство, як вона це все придумала. Вчитель — це така персона якби й близька, але за рамками нашого суперблизького оточення. Й інколи ти можеш вивалити їй якийсь свій тягар, отримати пораду, отримати допомогу. З цією дівчинкою все добре», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Щоб діти розкривали свій потенціал, у центрі проводять творчі заняття зі співу, танців, театрального мистецтва. А щоб знали, як вберегтися від обстрілів, організовують тренінги з безпеки.
«Якщо ми зараз не збережемо здорових дітей, не дамо їм опору в житті, то власне ми ні за що воюємо. Тому що цього майбутнього без дітей у нас не буде. Ми раді й разовим донатам, і будь-якій іншій допомозі», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Фонд існує переважно коштом донатів
Фонд існує переважно за рахунок донатів, тому закликаємо українців та бізнес його підтримати. А Вікторія разом з викладачами чекає на нових вихованців, щоб подарувати їм «трохи вогню».
«Я дуже хочу, щоб люди знали, що якщо ви перебуваєте в Харкові, то можете звертатися до нас по допомогу», — Вікторія Нестеренко, засновниця БФ «Трохи вогню».
Дівчина мріє про власне приміщення для фонду, а головна мотивація для неї — це слова любові від вихованців.
«Тут дуже душевна атмосфера, тут дуже класні уроки, професійні викладачі, які дають і наставлення в життя, і, наприклад, вокал, театральну студію. Я дуже люблю «Трохи вогню», — Марія, відвідувачка центру творчості та науки БФ «Трохи вогню».
Нагадаємо, Пласт організував Аукціон зустрічей з цікавими людьми, щоб зібрати 1 млн грн для ЗСУ.
Також благодійна організація «Реактивна Пошта» презентувала мобільну станцію технічного обслуговування та шиномонтаж для 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі