Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Бійці тероборони Києва збили три новітні «дрони-камікадзе» РФ (ВІДЕО)

Опубліковано

Тероборонівці столиці знищили три безпілотники російських окупантів, які агресор позиціонує як новітні та високоточні БПЛА. Їх також називають «дронами-камікадзе», повідомили на сторінці ТрО України.

Згідно з повідомленням, знищити ворожі безпілотники вдалося зі стрілецької зброї. Усі три БПЛА наші захисники «приземлили» 23 березня.

«Як виявилося, це були новітні російські дрони-камікадзе “КУБ”. Це вже вкотре розвіяний міф про російську “високоінтелектуальну зброю” , якій анологовнєт», – прокоментували успіх бійців тероборони на офіційній сторінці.

Що відомо про безпілотники «КУБ»

Як пише Мілітарний, російська компанія Zala Aero розробила та випробувала базову версію дрона-камікадзе КУБ-БЛА у 2019 році. Він виконаний за схемою «літаюче крило» зі штовхаючим повітряним гвинтом в хвостовій частині та запускається з катапульти.

Безпілотник є універсальним засобом ураження, він компактний і його можна запускати з невеликих суден, навіть із десантно-штурмових катерів. «КУБ» можуть застосовуватися для завдання удару по об’єктах інфраструктури, живій силі противника, а також легкоброньованим цілям на полі бою.

Вперше такий БПЛА збили над столицею 12 березня 2022 року у Подільському районі. Дрон був начинений вибухівкою.

Усі фото – Мілітарний

Коментарі

Суспільство

Мама з донькою встановили стелу вшанування військових (ВІДЕО)

Опубліковано

Оксана та її донька Анастасія втратили трьох захисників на війні, але продовжують боротися. За підтримки місцевих майстрів жінки встановили в рідному селі стелу вшанування Героїв України. Разом із цим вони збирають кошти на підтримку воїнів, адже на фронті їхні рідні та близькі продовжують битися за Україну.

Відео: ютуб-канал ШоТам

У 2022 році їхня родина втратила трьох героїв. 9 березня загинув рідний брат Оксани Володимир Перепелиця, який воював за Україну з 2014 року. 10 червня на Донецькому напрямку загинув чоловік Анастасії Валерій Болгов. Валерій став на захист України добровольцем у 2015 році. А за шість днів до свого 33-річчя віддав своє життя за країну коханий Оксаниної сестри Сергій Демченко.

«Довелося з усім цим жити, боротися. Це тільки надавало, мабуть, ще більше сили й розуміння, що треба допомагати», — згадує Оксана.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Родина продовжує допомагати війську та боронити державу. Тато Анастасії Віктор зараз на нулі, у Силах оборони також служать і брат чоловіка Анастасії та його два зяті.

В Оксани та Анастасії з’явилася ідея встановити в селі стелу пошани воїнів: тих, хто загинув, і тих, хто сьогодні захищає Україну.

Читайте також: В Україні створили соціальну мережу для збереження пам’яті про близьких

Фото: ютуб-канал ШоТам

У створенні стели допомогли місцеві майстри з «Гурту ковалів». Вони реалізували задум. Презентували роботу в грудні 2023 року. У селі жителі приязно й тепло зустріли таку ініціативу, адже багато чоловіків звідти зараз знаходяться на полі бою.

А Оксана й Анастасія продовжують збирати кошти на потреби захисників і наближають перемогу.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Україна евакуювала чотирьох громадян з Сирії

Опубліковано

Україна повернула з Сирії трьох жінок та дитину.

Про це повідомили в пресслужбі ГУР МО.

Евакуацію проводили фахівці Генерального управління розвідки разом із Міністерством закордонних справ України.

Інформацію в пресслужбі ГУР опублікували увечері 20 вересня.

Фото: ГУР МО

Нагадаємо, що Україна вперше бере участь у навчаннях НАТО з протидії безпілотникам.

Фото: ГУР МО

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Молодь у Павлограді разом з владою ухвалює рішення на користь громади. Як їм це вдається

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

24 активісти заснували Молодіжну раду для впровадження змін у Павлоградській громаді на Дніпропетровщині. Проте, щоб стати містком між молоддю та владою їм потрібна була допомога. Громадська організація «Агенція економічного розвитку міста Павлоград» відгукнулася на цей запит та провела серію тренінгів для молоді, на яких навчила писати грантові заявки, самопрезентації та взаємодії з владою.   

ШоТам дізнався, як у Павлограді налагодили співпрацю з молоддю, органами місцевої влади та громадськими активістами.

Як молодь навчилася впливати на рішення влади

Керівниця ГО «Агенція економічного розвитку міста Павлоград» Наталія Чумак  розповідає, що ідея провести навчання для молоді виникла, коли у травні почав формуватися склад Молодіжної ради. Учасники не мали досвіду у реалізації проєктів, тому для них організували навчання у межах проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». 

«Ми хочемо, щоб наша молодь була досвідчена, кваліфікована та знала, як комунікувати з органами місцевого самоврядування (ОМС), тому вирішили допомогти їм у цьому», — каже Наталія Чумак. 

Наталія Чумак проводить тренінг для молоді у Павлограді. Фото надала Наталія. 

Протягом 6 тренінгових занять з травня по липень на базі Центру «Ідея» Школи молодого лідера, учасники навчались комунікаційним та лідерським якостям. Вони дізналися, як ОМС може співпрацювати з громадським сектором. Також ознайомилися з роботою активних громадських організацій та основних дорадчих органів у Павлограді.

«Ми навчили молодь процесам партисипації, тобто можливості впливати на рішення влади. Також вони вже вміють писати заявки на залучення грантових коштів. Крім цього, були тренінги з медіаграмотності. Ми, як тренери давали мінімальний теоретичний блок, а більше практики, щоб зацікавити молодь та наочно продемонструвати вивчене», — розповідає Наталія.  

Тренінг відвідувало 15 осіб з Молодіжної ради, і ще 45 представників молоді на додаткових навчаннях. 

Фото з тренінгу, яким поділилася Наталія Чумак

Серед запрошених гостей були представники Молодіжної ради міста Тернівка, які мають успішно реалізовані проєкти. Учасники спілкувалися між собою, обмінювалися досвідом, розглянули завдання та виклики, які можуть виникнути під час роботи Молодіжної ради. А на завершальному занятті обговорили співпрацю з органами місцевого самоврядування.

«У молоді є багато цікавих ініціатив, але вони, на жаль, не знають, куди з цим звернутися. Їм важливо знати, як співпрацювати з різними інституціями для успішної реалізації ідеї. На одному з тренінгів, ми залучили мера Анатолія Вершину та депутата Андрія Чернецького. Вони розповіли, як формується бюджет міста, коли краще приходити з ініціативами та, як можуть допомогти молоді з працевлаштуванням», — каже Наталія.

Міський голова міста Павлоград Анатолій Вершина розповідає, що молодь й інших місцевих жителів важливо ознайомити з діяльністю органів місцевого самоврядування.

«З власного досвіду можу сказати, що до роботи в ОМС, я не розумів, чим вони займаються. А цей орган забезпечує життєдіяльність всієї громади», — каже Анатолій Вершина. 

Тренінг для молоді з міським головою Анатолієм Вершиною та депутатом Андрієм Чернецьким. Фото надала Наталія Чумак

Наталія Чумак додає:

«Коли молодь розуміє принципи роботи міської ради, які закони регулюють її діяльність — це допомагає їм конструктивно вести діалог з владою та реалізовувати свої ініціативи». 

Які проєкти вдалося реалізували, а що ще у планах 

За час навчання молодь змогла реалізовувати свої ідеї, залучила партнерів та винесла пропозиції до влади. Також вже разом з благодійними фондами, органами місцевого самоврядування проводять заходи на підтримку бригад ЗСУ. 

У складі Молодіжної ради Павлограда є тренер, який запропонував виділяти матеріальну допомогу для спортсменів, які займають призові місця на чемпіонатах Європи та світу.  

«Завдяки співпраці з міським головою, ми змогли реалізувати ідею фінансування спортсменів. Тепер у дітей є більше заохочення займати призові місця. Я б хотів, щоб юні спортсмени показували професійний рівень на змаганнях», — розповідає заступник голови Молодіжної ради Олександр Волошин.  

Також Олександр провів ранкову зарядку за донат, таким чином вдалося зібрали кошти на дрон та газові балони. Тепер планує провести благодійний пробіг та велопробіг, щоб купити необхідне для військових.

Учасниці тренінгу. Фото надала Наталія Чумак

Крім цього, молодь вже проводить круглі столи та дискусії із залученням громадськості, влади та медіа, які допомагають їм у реалізації ініціатив.  

«Я зустрічаюся з Молодіжною радою кожного місяця, щоб обговорити різні питання, їхні та мої пропозиції, адже ми разом вчимося жити по-сучасному. Після навчання реалізували декілька проєктів з молоддю, зокрема благодійні заходи, акції з благоустрою громади. Також у місті вже діє Програма молодіжного підприємництва. Я ще мрію створити проєкт молодіжного житла. Адже без молоді ми нікуди — це рушійна сила громади», — ділиться міський голова Павлограда.

Учасники тренінгу виконують практичне завдання. Фото надала Наталія Чумак

Наталія разом з Молодіжною радою обговорюють плани на майбутнє і варіанти можливої співпраці, тож проєкти у них ще попереду: 

«Ми вже запланували реалізацію одного з проєктів, який буде спрямований на допомогу в протидії з дезінформацією. А на найближчі плани — це психоемоційна підтримка молоді. Також будемо проводити ще схожі навчання, адже бачимо зацікавленість у них. Якщо будуть запити на певні тренінги — наша команда з радістю допоможе молоді».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...