Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Білі янголи» евакуювали з Мар’їнської громади ще трьох дітей

Опубліковано

Поліцейські евакуювали ще трьох дітей з села Желанне Друге Мар’їнської громади, яке розташоване поблизу лінії фронту.

Про це повідомила пресслужба поліції Донеччини.

Зазначається, що жінка, яка виховує трьох дітей, звернулась до правоохоронців з проханням евакуювати їх. «Білі янголи» на броньованому автомобілі вивезли дітей з матір’ю з-під обстрілів. Дорогою діти розповідали, що мріють ходити до школи та про свої улюблені шкільні предмети.

Дивіться відео: Як поліцейський вивіз усіх дітей із прифронтової Авдіївки 

Зараз 10-річний Сашко та дві його сестри – 7-річна Софія та 12-річна Настя – у безпеці. Сім’ю доставили до залізничного вокзалу Покровська, звідки вони вирушили до рідних на Вінниччину.

Зауважимо, що Желанне Друге розташоване неподалік лінії фронту та перебуває під обстрілами російських військ. За інформацією поліції, більшість місцевих жителів евакуювались, але в населеному пункті залишаються ще десятеро дітей.

Нагадаємо, на підконтрольну територію України повернули ще двох дітей.

Також з тимчасово окупованої частини Херсонської області евакуювали 11 дітей. Найменшій дівчинці лише три роки.

Фото: dn.npu.gov.ua.

Коментарі

Суспільство

Фестиваль єдності та підтримки: в Україні пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Опубліковано

22 вересня у Києві відбудеться масштабний фестиваль ветеранської культури «Коло ветеранів» — це перший захід в Україні, який по-справжньому об’єднає військових та цивільних.

Організатори — Український ветеранський фонд — зазначають, що місія заходу не лише надати моральну підтримку, створити можливості для реінтеграції ветеранів, а і показати єдність, повагу та міцний зв’язок з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив надзвичайно важкі події в своєму житті.

Фото: Український ветеранський фонд

Про фестиваль

Фестиваль «Коло ветеранів» — це великий майданчик, де візьмуть участь ветерани, учасники та учасниці бойових дій, їхні родини, а також усі небайдужі українці. У дружньому просторі ветерани  зможуть відволіктися від буденних проблем, провести час разом та обмінятися досвідом, а цивільне населення — ближче познайомитися зі спільнотою ветеранів та зміцнити соціальні зв’язки. 

«Коло ветеранів» — це подія всеукраїнського масштабу, на яку ми хочемо зібрати не тільки ветеранів, а створити коло разом з цивільними. Україна має всі шанси стати країною з найбільшою кількістю ветеранів та ветеранок у світі.  За останніми даними Міністерства у справах ветеранів, сьогодні ветеранами та ветеранками є 1 млн 200 тисяч українців. До кінця війни прогнозують, що ця цифра разом з їхніми родинами зросте до 5 – 6 млн. Тому ми запрошуємо на фестиваль усіх ветеранів та їхні родини, сім’ї загиблих воїнів та цивільних для об’єднання та взаємодії», — коментує очільниця Українського ветеранського фонду, ветеранка Юлія Кіріллова.

Програма

Фестиваль матиме шість  інтерактивних зон: локація з адаптивних видів спорту, зокрема стрільба з лука, волейбол сидячи, баскетбол на кріслах колісних, а також цілий арсенал призів. Крім того, гостей чекає літературний простір, ярмарок, де можна придбати товари ветеранських бізнесів та презентувати свої нові ідеї потенційним інвесторам, а також фото-, артлокації, де можна створити щось особливе своїми руками.

У мистецькій зоні пройдуть майстер-класи, де кожний охочий зможе показати свій талант та взяти участь у деревообробці, кераміці, малюванні, розвинути нові навички, які можуть стати основою для нових кар’єрних можливостей.

Читайте також: Ветерани та ветеранки можуть працювати на держслужбі: запустили новий проєкт

Не обійдеться без конкурсів та цікавого дозвілля у дитячій зоні, цінних призів та нових знайомств. Наприклад, у літературному просторі на вас очікує презентація книг ветеранів, зокрема читання віршів ветеранкою, однією із найяскравіших представниць поетичного покоління Оленою Герасим’юк та іншими відомими авторами.  

На локації психологічної підтримки усі охочі можуть прослухати лекцію про те, як впоратися з викликами повернення до цивільного життя.  Ексклюзивний сюрприз дня — музикант та військовослужбовець YARMAK. 

Реєстрація

Вхід на подію абсолютно безкоштовний, але з міркувань безпеки потребує обов’язкової попередньої реєстрації, після чого гостям стане відомим час та місце події.

Зареєструватися можна за посиланням.

Довідка

Український ветеранський фонд — це експертна платформа розвитку ветеранських можливостей для підтримки ветеранів та їхніх родин, сімей загиблих. Фонд забезпечує для ветеранам додаткові можливості та ресурси для продуктивної реінтеграції в цивільне життя, а також активно виступає за захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством.

За 2 роки було профінансовано 857 ветеранських бізнесів на суму 432 млн  грн, надано близько 3 тис. юридичних консультацій та оброблено 33 456 запитів на гарячій лінії кризової допомоги. 

Нагадаємо, у ЦУМі встановили особливі манекени для висвітлення історій ветеранів і ветеранок.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні можна поставити гуманітарні авто на державний облік: як це зробити

Опубліковано

Відтепер в Україні можна поставити гуманітарні авто на державний облік. Це регулює відповідна Постанова Кабінету Міністрів України №895, що набрала чинності 9 вересня 2024 року. Вона покликана полегшити процедуру передання техніки благодійниками на потреби фронту.

Про це повідомили в МВС.

Які необхідні документи: перелік

  • декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953; 
  • акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 2; 
  • документ, що підтверджує оціночну вартість транспортного засобу (у разі реєстрації легкового автомобіля); 
  • довідка, форма якої визначається Міноборони, з відміткою військового комісара про постановку на облік; 
  • організаційно-розпорядчі документи (копія наказу про призначення уповноваженого представника, довіреність видана уповноваженому представнику на отримання відповідної послуги); 
  • виписка платника податків та свідоцтво ЄДРПОУ; 
  • документ, що посвідчує уповноваженого представника (паспорт); 
  • сертифікат відповідності; 
  • висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (у разі реєстрації б/в транспортного засобу); 
  • іноземне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (окрім нових транспортних засобів); 
  • номерні знаки (за наявності); 
  • квитанція про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (у разі реєстрації легкового автомобіля).

Читайте також: Українська машина для розмінування «Змій» успішно пройшла випробування

В МВС також додали, що є доступними ще три послуги.

  1. Передання гуманітарного авто третій особі.
  2. Вибракування транспортного засобу, що особливо актуально для автівок, які виконують бойові завдання. Машини, які потрапили під ворожий обстріл та не підлягають відновленню, можна зняти з обліку.
  3. Отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон.

Нагадаємо, спецпризначенці ГУР знищили російський винищувач Су-30СМ.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві оцифрують колекцію графіки з двох музеїв 

Опубліковано

У Миколаєві оцифрують понад 400 маловідомих і раніше не експонованих широкій аудиторії робіт із графіки з фондів обласних художнього і краєзнавчого музеїв.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Будуть оцифровані графічні твори другої половини ХХ ст. відомих українських митців Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, а також представників художників степового Півдня.

Фото: Миколаївська міська рада

«У Миколаєві оцифрують понад 400 експонатів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

За словами менеджера з регіонального розвитку КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євгена Гомонюка, ці роботи раніше не експонувалися широкій аудиторії. Вони ілюструють художнє життя українського Півдня другої половини XX ст. і становлять значну частину фондів графіки двох миколаївських музеїв.

У міськраді зауважили, що на сьогодні вже оцифрована велика частина графічних творів художників українського Півдня. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу графіки.

Нагадаємо, ЄС виділяє понад €17 млн на цифровізацію України.

Фото: Миколаївська міська рада

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: