Суспільство
Білет у майбутнє або чому українці полюбили UKRAINE WOW на Укрзалізниці
Живете в Україні, але й досі не бачили краєвиди рідної землі та визначні пам’ятки? Не біда! Тепер у вас є можливість відправитися в подорож Ukraine WOW на потязі. Але за єдиної умови: не виходячи з будівлі виставки у 3 900 м², — звучить дивно, але реально!
Про виставку
На Укрзалізниці відкрили артпростір Ukraine WOW для тих, хто мріє відчути себе машиністом потяга чи доторкнутися до голови монументу «Батьківщини-мати». А також ще раз переконатися, що Україна — це вау!
Над проєктом працювали 200 спеціалістів. Засновники проєкту — Ксенія Малих та Євгеній Стасіневич. На створення пішов термін: від кінця серпня і до 4 листопада. Над концепцією працювали професіонали з агенції Gres Todorchuk, а дизайнерські рішення — справа рук агенції Banda. Назву виставки придумала Ксенія Малих, додавши до Ukraine NOW одну літеру W, і як результат — Ukraine WOW, що звучить по-дивовижному шокуюче.
Виставка триватиме до 29 лютого (спочатку організатори планували до 26 грудня 2019 року). За півтора місяця локацію на Укрзалізниці відвідали понад 150 тисяч людей — це й стало причиною продовження терміну інсталяцій.
Читайте також: Укрзалізниця планує відремонтувати 300-500 вагонів вже цього року
Де знаходиться
Артпростір знайдете на 14 колії Укрзалізниці, що біля платформи Kyiv Boryspil Express. До 2000 року місце слугувало сховищем для багажних відділень, але припинило роботу. У 2019 засновники UKRAINE WOW використали його як артпростір.
Початкова назва залишилася без змін: «Будівля багажного відділення з рампою, корпус В». Реставрація була відсутня задля збереження автентичності старого сховища. Зручна локація на Укрзалізниці мотивує відвідати виставку перед потягом чи опісля. Як іноземних туристів, так і вітчизняних шанувальників.
Які інсталяції розміщені
Щоб зрозуміти сенс виставки, треба пройти сім інсталяційних блоків: «Купе», «Перше знайомство», «Бесіда по душам», «Сон», »Зупинка», «Здача купе» та «Прибуття», — кожен з яких характеризує звичну поїздку на потязі Укрзалізниці.
На семи блоках UKRAINE WOW побачите:
Останній портрет Казимира Малевича, який вбудований у його ж витвір мистецтва — «Синій квадрат» (шедевр 2в1), оригінал першої української книги Івана Федорова «Апостол», дебютні гривні Київської Русі та 10 із 14 аркушів із абетки Георгія Нарбута, а ще скульптури Олександра Архипенка.
Потаємну кімнату «Зона Криму», двері якої вбудовані у звичайну шафу жовтого кольору. Там побачите листи, фото та малюнки людей, які вимушені були виїхати з Криму.
Локації з інтерактивними елементами: габаритний стакан Укрзалізниці з ложкою, яка рухається самостійно, навушники зі звуком стадіону, потягу чи співу пташок.
Окуляри віртуальної реальності, спробуйте, якщо хочете пролетіти над «Батьківщиною-мати», озером Синевир чи зіграти з Олександром Усиком в бій. А щоб відвідати «Тунель кохання», не потрібно їхати в Клевань, адже він також тут є.
Потяг Ужгород-Лисичанськ, який проїде свій шлях за 10 хв., а ви побачити красиву місцевість за короткий час у віконці. Або ж доторкнутися до справжнього потягу ЧМЕЗ, якому близько 20 років.
Вагон-ресторан, де можете замовити кави чи перекусити. Він робочий, тому це хороше місце для відпочинку.
Найулюбленіші інсталяції відвідувачів — прозорий тунель із сотнями квитків на потяги Укрзалізниці, які треба спіймати і побачити свою локацію. А також рожевий вагон вокзалу з мріями та думками пасажирів. Потрібно доторкнутися до подушки, щоб почути голоси людей.
Коли, де та чому відвідують артпростір
Відвідайте виставку з вівторка по неділю з 11:00-20:00 год на Київському центральному залізничному вокзалі. Врахуйте, що понеділок — вихідний день.
Тут відвідувачі відчуювать Україну у всіх її сенсах, цей мікс притягує! Лише в UKRAINE WOW ви зможете поїхати до Лисичанська за 10 хв. і побачити Київ з висоти «Батьківщини-мати».
Скільки коштує
Діти до 12 років, пенсіонери та учасники бойових дій – безкоштовно (за наявності посвідчення); для інших осіб вхід — 50 грн.
Приблизний час огляду UKRAINE WOW — 2 години.
Зібрані кошти підуть на вдосконалення «Укрзалізниці». Не прогавте шанс, та встигніть відвідати UKRAINE WOW до 29 лютого!
Усі фото – ukrinform.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі