Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Білет у майбутнє або чому українці полюбили UKRAINE WOW на Укрзалізниці

Опубліковано

Живете в Україні, але й досі не бачили краєвиди рідної землі та визначні пам’ятки? Не біда! Тепер у вас є можливість відправитися в подорож Ukraine WOW на потязі. Але за єдиної умови: не виходячи з будівлі виставки у  3 900 м², — звучить дивно, але реально!

Про виставку

На Укрзалізниці відкрили артпростір Ukraine WOW для тих, хто мріє відчути себе машиністом потяга чи доторкнутися до голови монументу «Батьківщини-мати».  А також ще раз переконатися, що Україна — це вау!

Над проєктом працювали 200 спеціалістів. Засновники проєкту — Ксенія Малих та Євгеній Стасіневич. На створення пішов термін: від кінця серпня і до 4 листопада. Над концепцією працювали професіонали з агенції Gres Todorchuk, а дизайнерські рішення — справа рук агенції Banda. Назву виставки придумала Ксенія Малих, додавши до Ukraine NOW одну літеру W, і як результат — Ukraine WOW, що звучить по-дивовижному шокуюче.

Виставка триватиме до 29 лютого (спочатку організатори планували до 26 грудня 2019 року). За півтора місяця локацію на Укрзалізниці відвідали понад 150 тисяч людей — це й стало причиною продовження терміну інсталяцій.

Читайте також: Укрзалізниця планує відремонтувати 300-500 вагонів вже цього року

Де знаходиться

Артпростір знайдете на 14 колії Укрзалізниці, що біля платформи Kyiv Boryspil Express. До 2000 року місце слугувало сховищем для багажних відділень, але припинило роботу. У 2019 засновники UKRAINE WOW  використали його як артпростір.

Початкова назва залишилася без змін: «Будівля багажного відділення з рампою, корпус В». Реставрація була відсутня задля збереження автентичності старого сховища.  Зручна локація на Укрзалізниці мотивує відвідати виставку перед потягом чи опісля. Як іноземних туристів, так і вітчизняних шанувальників.

Які інсталяції розміщені

Щоб зрозуміти сенс виставки, треба пройти сім інсталяційних блоків: «Купе», «Перше знайомство», «Бесіда по душам», «Сон», »Зупинка», «Здача купе» та «Прибуття», — кожен з яких характеризує звичну поїздку на потязі Укрзалізниці.

На семи блоках UKRAINE WOW побачите:

Останній портрет Казимира Малевича, який вбудований у його ж витвір мистецтва — «Синій квадрат» (шедевр 2в1), оригінал першої української книги Івана Федорова «Апостол», дебютні гривні Київської Русі та 10 із 14 аркушів із абетки Георгія Нарбута, а ще скульптури Олександра Архипенка.

Потаємну кімнату «Зона Криму», двері якої вбудовані у звичайну шафу жовтого кольору. Там побачите листи, фото та малюнки людей, які вимушені були виїхати з Криму.

Локації з інтерактивними елементами: габаритний стакан Укрзалізниці з ложкою, яка рухається самостійно, навушники зі звуком стадіону, потягу чи співу пташок.

Окуляри віртуальної реальності, спробуйте, якщо хочете пролетіти над «Батьківщиною-мати», озером Синевир чи зіграти з Олександром Усиком в бій. А щоб відвідати «Тунель кохання», не потрібно їхати в Клевань, адже він також тут є.

Потяг Ужгород-Лисичанськ, який проїде свій шлях за 10 хв., а ви побачити красиву місцевість за короткий час у віконці. Або ж доторкнутися до справжнього потягу ЧМЕЗ, якому близько 20 років.

Вагон-ресторан, де можете замовити кави чи перекусити. Він робочий, тому це хороше місце для відпочинку.

Найулюбленіші  інсталяції відвідувачів — прозорий тунель із сотнями квитків на потяги Укрзалізниці, які треба спіймати і побачити свою локацію.  А також рожевий вагон вокзалу з мріями та думками пасажирів. Потрібно доторкнутися до подушки, щоб почути голоси людей.

Коли, де та чому відвідують артпростір

Відвідайте виставку з вівторка по неділю з 11:00-20:00 год на Київському центральному залізничному вокзалі. Врахуйте, що понеділок — вихідний день.

Тут відвідувачі відчуювать Україну у всіх її сенсах, цей мікс притягує! Лише в UKRAINE WOW  ви зможете поїхати до Лисичанська за 10 хв. і побачити Київ з висоти «Батьківщини-мати».

Скільки коштує

Діти до 12 років, пенсіонери та учасники бойових дій – безкоштовно (за наявності посвідчення); для інших осіб вхід — 50 грн.

Приблизний час огляду UKRAINE WOW — 2 години.

Зібрані кошти підуть на вдосконалення «Укрзалізниці». Не прогавте шанс, та встигніть відвідати UKRAINE WOW до 29 лютого!

Усі фото – ukrinform.ua.

Суспільство

UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.

Про це повідомили в UNITED24.

Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.

На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.

Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 годину тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...