Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Опубліковано

Що може бути крутіше, ніж купити власний бізнес? Але не просто якийсь бізнес, а такий, що дає свободу, незалежність і не тримає вас у рамках одного міста чи навіть кварталу. Розмаїття готових рішень, які пропонують у містах України і не мають прив’язки до місця, вражає уяву. Ці пропозиції, чия вартість починається всього лише від тисячі доларів, відкривають багато можливостей для підприємців з будь-яким бюджетом. Сьогодні на ринку існують десятки активних оголошень, кожне з яких має потенціал для розвитку.

Редакція ШоТам підготувала добірку готових бізнес-проєктів для українських підприємців, які хочуть інвестувати, не обмежуючи себе географічно.

Кав’ярня самообслуговування

Підприємці без досвіду можуть інвестувати в мобільну кав’ярню, де навіть не потрібен бариста. Продавці такого бізнесу під ключ зазначають, що напої дуже смачні, а продуманий дизайн стійки приваблює клієнтів з першого погляду.

Кав’ярня самообслуговування

Кав’ярня займає лише 1 м² площі, тож може бути встановлена в різноманітних, навіть обмежених за розмірами, локаціях. Ціна франшизи — від 5 000 доларів. Заявлена окупність — від 6 до 14 місяців, а чистий прибуток становить приблизно 10 тисяч гривень на місяць. 

«Правильний вибір локації — 80% успіху вашої кавʼярні самообслуговування. Що більша кількість цільової аудиторії, то більший ваш прибуток. Незважаючи на те, що більшість починають свою справу з покупки формату невеликих кав’ярень, ми спостерігаємо, як вони з ентузіазмом повертаються, щоб придбати ще одну, вже озброєні досвідом і натхненні нашими іноваціями та підтримкою», — зазначають автори проєкту Fast Kava на офіційному вебсайті.  

Кав’ярня самообслуговування

Бані під ключ

Ще одна ідея для інвестицій — банний комплекс під ключ. Там може бути не лише лазня, але й кімната для відпочинку, кухня, чан, соляна кімната — все, на що вистачить грошей і фантазії. Вибір місця тут відіграє ключове значення. Чи то затишний куточок у лісі, чи з видом на озеро — локація має бути продуманою до дрібниць. 

«При розробці проєкту лазні ключовими є її місцерозташування, доступність комунікацій (електрика, вода) і гарна вентиляція. Важливо враховувати архітектурні аспекти: міцність, функціональність та естетику, адаптуючи дизайн під різні стилі для створення унікального вигляду. Типові проєкти можуть слугувати основою, але для ідеального втілення важливий індивідуальний підхід, що враховує особливості вашої ділянки та потреби. Розміри та додаткові приміщення (кімната відпочинку, душ, басейн) повинні відповідати вашим вимогам, а вибір матеріалів і планування печі й вентиляції грають ключову роль у забезпеченні комфорту та безпеки», — запевняє компанія Modern Pools на своїй сторінці у Facebook.

Бані під ключ

Ціни, звичайно, дуже різняться, але наведемо кілька прикладів, щоб було легше орієнтуватися. ​​У одного виробника ціна бані з профільованого дерев’яного бруса 2×3 метри — трохи більше 3 000 доларів, у іншого будівництво фінської сауни розміром 4×3 метри під ключ обійдеться в 15 000 доларів. 

Лазні виготовляють з різних матеріалів. Сосна та ялина є найбільш популярним варіантом. Деревина має гарну термічну та звукову ізоляцію, а також приємний аромат. Натомість камінь широко використовують для облицювання печей і стін. Крім деревини та каменю, існують альтернативні матеріали, які можна використовувати для облицювання й ізоляції лазень — наприклад, пінополістирол, пінобетон, керамзитобетон чи гіпсокартон. 

Бані під ключ

Автомийка самообслуговування

Автомийка — це відносно швидка інвестиція з чіткими перспективами. Від проєктування до запуску може минути всього 3-4 місяці (без врахування часу на отримання всіх необхідних дозволів). Інвестиція обіцяє стабільний дохід, особливо з огляду на регулярні потреби клієнтів у митті авто. Вибір правильної локації також критично важливий. 

«Централізована каналізація знижує витрати в порівнянні з дорогою автономною системою. Розгляд впливу регіональних особливостей, таких як клімат, конкуренція та цільова аудиторія, є ключем до успіху», — написано на офіційній сторінці компанії LuxWash.

Автомийка самообслуговування

Вартість інвестиції залежить від декількох факторів: орендована чи власна земля, вибір обладнання, загальні будівельні витрати. Високоякісне обладнання, наприклад, німецьке, хоча й коштує більше, згодом зменшує витрати на ремонт і модернізацію.

Вартість мийки може коливатися залежно від комплектації та кількості постів. Важливо ретельно планувати бюджет, враховуючи всі можливі витрати — від покупки обладнання до його утримання, — а також додаткові, такі як очищення відстійників і вивіз сміття. Окупність обладнання може варіюватися від 1,5 років, а з урахуванням будівництва — від 3 років.

Ось кілька прикладів вартості різних варіантів мийок (ціна вказана за один пост):

  • бюджетний варіант: ціна стартує від 6 000 доларів. У такий комплект зазвичай входить пульт керування постом, купюроприймач, базове устаткування для миття (одна помпа високого тиску, шланг, пістолет) і мінімальний набір для надання послуг (подача води під тиском, активна піна, віск);
  • преміум варіант: вартість починається від 10 000 доларів. Преміум-модель зазвичай оснащена найкращим обладнанням, включно з системами ANTI-FROST, віддаленим доступом до управління, ідентифікацією персоналу та розширеними функціями миття.

Готові глемпи

Уявіть намет, що зовні не відрізняється від звичайного кемпінгового, але всередині це справжній готельний номер з усіма зручностями. Виробники запевняють, що це — вдале бізнес-рішення. Яскраві та привабливі фото глемпінгів у соцмережах можуть швидко привернути увагу потенційних клієнтів, а партнерство з туристичними агенціями може забезпечити їх стабільний потік.

Готові глемпи

Глемпінги можуть бути різноманітними: від бульбашок і куполів до сафарі-тентів і навіть будиночків на деревах. Оснащення зручностями на кшталт сучасних санвузлів, меблів і навіть джакузі може значно підвищити привабливість вашого глемпінгу.

Готові глемпи

Бізнес починається з вибору локації — місцезнаходження з чудовим краєвидом може стати вашою унікальною перевагою. Також забезпечення електрикою та водопостачанням є критичним для комфорту гостей. Залежно від типу глемпінгів вартість може коливатися з 2,5 до 6,5 тисяч доларів (без урахування вартості меблів і комунікацій).

«Починати вигідно навіть з покупки двох-трьох наметів. За попередніми підрахунками, навіть при заповнюваності 60% і тільки в сезон глемпи окуповуються за 2-3 роки», — пишуть у компанії Glamping.ua.

Готові глемпи

Агробізнес під ключ

Завдяки унікальним технологіям, що дозволяють оптимізувати використання простору та значно збільшити врожайність, Україна виходить на передові позиції у вирощуванні зелені. Підприємцям пропонують повний пакет послуг: детальні інструкції, програмне забезпечення для управління процесами, технічну підтримку та необхідну документацію. 

Агробізнес під ключ

Компанії пропонують проєкти за різними цінами. Наприклад, за 1 000 доларів можна купити пакет, куди входять вертикальні агроферми, фітолампи, насіння, поживні речовини та монтаж. 

Агробізнес під ключ

Підприємці можуть вирощувати мікрозелень, салатну групу, пряні трави та різні овочі залежно від умов та обладнання, що входять у пакет. Вирощування такого різноманіття культур дозволяє не тільки максимізувати використання простору та ресурсів ферми, але й забезпечити стабільний дохід завдяки варіативності продукції, яку можна запропонувати на ринку.

Отже, чому б не підняти якір і не відплисти у відкрите море можливостей разом з одним з цих чудових бізнес-рішень? 

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес2 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство4 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...