

Суспільство
Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів
Не за горами вихідні та свята, а отже, саме час вирушати за новими враженнями. Для цього не обов’язково їхати у подорож чи йти у розважальний комплекс. У Києві є багато закладів, які здивують вас своєю оригінальністю. Концептуальні кафе та ресторани столиці можуть похвалитись незвичайним дизайном та вразити кухнею. Тож, пропонуємо вам столичні заклади з “фішкою”, які варто внести у список “обов’язково відвідати”
“Лиса гора” — бар для справжніх відьом

Київ здавна славився, як столиця віри і відьом. І якщо вірити переказам, то відьми збирались саме на Лисій горі. Але збори були заборонені. Три подруги вирішили створити місце в Києві, де відьмочки та відьмаки зможуть легально проводити свої шабаші та збори, місце, де магію можна не тільки побачити чи застосувати, але й спробувати на смак.
У відьма-барі “Лиса гора” все атмосферно. Тут почуваєш себе наче на справжньому відьомському шабаші: мітли при вході, скульптури з котами, череп ворони. Виглядає казково і моторошно водночас. Тут часто бувають рунологи, астрологи, екстрасенси, які проводять майстер-класи. А також тут вам зможуть поворожити на картах Таро. Загалом, київська містична спільнота заглядає саме сюди.
Авторська кухня відьма-бару — це суміш традиційних української та європейської кухонь у поєднанні із потаємними рецептами відьом з усього світу. Тут готують зелений борщ з кропивою, бульйон з курячих сердечок, подають лапки кролика з чар—зіллям. Тут є різноманітні види кави, а для чаю інгредієнти спеціально підбирає травниця. Також тут можна скуштувати багато магічних напоїв: від “настоянки Булгакова” за рецептом самого Майстра до “Варенухи” (традиційний алкогольний напій шабашів київських відьом).
Адреса: вулиця Бульварно-Кудрявська, 9а
Ціни у закладі: кілограмові м’ясні сети для компанії від 333 грн, вареники — 150 гривень, салати — в середньому 150 грн. Авторські відьомські настоянки можна скуштувати за 50 грн.
“Циферблат” — плати за час

У цьому кафе не їдять і не п’ють, а розважаються та чудово проводять час. Тут ви платите не за позиції із меню, а за проведені години. У “Циферблаті” можна робити все: читати, дивитись фільми, працювати та грати в настільні ігри.
У кафе при вході вас записують і видають будильник, по якому засікають час. Коли ви йдете — вас розраховують по будильнику. Також у закладі часто проводять тематичні події. Часто слухають та грають джаз, запрошують відомих музикантів, а також проводять зустрічі, лекції та тренінги.
“Циферблат” — це вільний простір, тут ви відчуєте себе у справжній домашній та затишній атмосфері. Тут є печиво, варення та тости. Чай та кава входять у вартість перебування.
Адреса: вулиця Володимирська, 49а.
Ціни: одна година — 54 гривні, дві години — 99 грн, три години — 144 грн, чотири години і більше — 200 грн.
“Passenger gastro bar”. Ретро-поїзд у центрі столиці

Якщо любите атмосферу купе та відчуття, що ти кудись їдеш — не обов’язково бігти на вокзал за квитками. Варто просто зайти у столичний гастрономічний бар у вигляді концептуального ретро-потягу.
Центр Києва, що перетвориться у твій перон. Тут можна відчути себе у справжній подорожі з начальником поїзду, провідниками та поїздом, що відвезе тебе туди, куди мрієш. Столики знаходяться в окремій кімнаті у вигляді купе, а напої тут подають у славнозвісних “укрзалізничних стаканах”. За вікном будуть змінюватися пейзажі, а приємна музика доповнить атмосферу.
Passenger gastro bar підходить для сніданків, ланчів та романтичних вечорів. Меню закладу здивує сучасною українською та європейською кухнею.
Адреса: вулиця Саксаганського, 33/35
Ціни: тут можна замовити сніданок за 120 гривень, скуштувати вареники за 140 грн, а стейк за 135 грн.
Sex.Ed.Coffee. Еротичний заклад

Sex.Ed.Coffee — це перше в Україні арт-кафе, яке працює у сексуально-освітньому напрямку. Сексуальні назви у меню, еротичне мистецтво на стінах, романтична музика та приглушене світло — все це передає неймовірну атмосферу.
Меню поділили на тематичні підрозділи: “Прелюдія”, “Кавові спокуси”, “Оральні насолодощі”, “Пирогові пристрасті”, “Солодка розпуста” і “НадзвиЧАЙний екстаз”.
Також тут планують проводити лекцію на тему сексуальної освіти, мистецтва побудови гармонійних відносин та інтимної свідомості. А також у Sex.Ed.Coffee можна купити авторські розмальовки 18+ та навіть еротичні картини прямо зі стіни.
Адреса: вулиця Хорива, 25
Ціни: капучино — 45 грн, еспресо — 25 грн, а десерти — від 16 грн.
“Княжий град”. Назад у Київську Русь

Всі ми з книжок чи фільмів чули про величність часів Київської Русі. У столиці є місце, яке перенесе вас у 882 рік. У ресторані “Княжий град” ще з напису над входом “Трапезна палата” відвідувачі потрапляють у справжню середньовічну атмосферу. Настінні древні фрески, різьблені меблі, старовинні скульптури — все це переносить у часи Київської Русі.
Крім цього, вражають величезні люстри, столові прилади ручної роботи, підсвічники, та келихи у дусі бенкету князів. Але не тільки інтер’єр переносить у період князів. Ресторан готує страви на основі старовинних слов’янських рецептів. Тут подають осетрину, томлену у березовому соку, гуляш з ягняти з кролика з мармеладом і салатом щічки теляти. А ще пригощають домашніми настоянками: медовухою, хріновухою. настоянкою на яблуках, обліписі та кизилу.
Адреса: вулиця Велика Житомирська, будинок 2
Ціни: основні страви — в середньому 350 грн, вареники — 150 грн, холодні закуски — від 180 грн.
“Кабачок на бочок” — повечеряти догори дригом

Хочете повечеряти на стелі? Тоді вам варто заглянути у київський заклад “Кабачок на бочок”. Ресторан помітно одразу, адже на вигляд схожий на перевернутий будинок догори дригом.
Ресторан позиціонує себе як сімейний, тому тут багато уваги приділяється дітям. Тут є і тераса з ігровим простором, і “Ребус-Горище” із професійною нянею. Також ресторан проводить різноманітні уроки, майстер-класи для юних кухарів та багато інших розваг. Тому, поки батьки відпочивають, дітям буде чим зайнятись.
“Кабачок на бочок” пригощає українською та європейською кухнею з авторськими напрацюваннями.
Адреса: вулиця Славгородська, 23
Ціни: від 400 грн
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»