

Суспільство
Австрія виділила 2 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні
Австрія профінансує обладнання для гуманітарного розмінування в Україні на суму 2 млн євро. Така допомога в розмінуванні є основою безумовної солідарності Австрії з Україною.
Про це повідомили на сайті міністерства закордонних справ Австрії.
Зазначається, що загарбницька війна Росії проти України, яка триває вже понад 15 місяців і порушує міжнародне право, спричинила гостру надзвичайну гуманітарну ситуацію в Україні.
Ситуація різко погіршилася через систематичне руйнування життєво важливої інфраструктури російськими атаками. Велика частина країни заражена наземними мінами та вибухонебезпечними пережитками війни, що загрожує життю.
З метою подолання гострої гуманітарної ситуації в Україні федеральний уряд Австрії виділяє 2 мільйони євро. Гроші використають для фінансування обладнання для розмінування для України.
«Факт залишається фактом: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій. Ми допомагаємо з фінансовою підтримкою для розмінування та надаємо 2 мільйони євро для підтримки у розмінуванні», — сказав канцлер Австрії Карл Нехаммер.
Дивіться відео: Як розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам
Наголошується, що від початку російської агресії мирне населення України потерпає від заборонених у всьому світі мін та вибухонебезпечних пережитків війни. Ці небезпечні для життя перешкоди не дозволяють українцям отримати доступ до необхідної інфраструктури.
Водночас вони ускладнюють використання земель сільськогосподарського призначення. Близько 10,6 мільйонів людей в Україні залежать від допомоги з розмінування.
Маючи понад 250 000 км² території, Україна забруднена наземними мінами. Ця площа приблизно втричі перевищує розмір самої Австрії.
«Австрія підтримує Україну двома мільйонами євро на розмінування. Таким чином ми робимо внесок у захист від небезпечних для життя вибухів мін і допомагаємо українським дітям знову відвідувати дитсадки та школи. І ми зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля», — пояснив віцеканцлер Вернер Коглер.
На допомогу закуплять міношукачі
2 мільйони євро підуть до Міжнародного трастового фонду (ITF), який був заснований як організація з надання допомоги в розмінуванні. ITF є всесвітньо відомою та активно працює в усьому світі в розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних пережитків війни.
У координації з Державною службою з надзвичайних ситуацій України, ITF має надати міношукачі для гуманітарного розмінування в Україні.
Окрім 2-х мільйонів євро для Міжнародного трастового фонду, Австрія з 2022 року підтримує «Програму підтримки України» в рамках ОБСЄ у сфері гуманітарного розмінування.
Нагадаємо, Австрія надала Чернігову обладнання для пошуку поривів на водопроводах.
Раніше ми повідомляли, що Австрія і Німеччина збудують в Україні три медзаклади на €600 млн.
Фото: krone.at.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України