Суспільство
Австрія виділила 2 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні
Австрія профінансує обладнання для гуманітарного розмінування в Україні на суму 2 млн євро. Така допомога в розмінуванні є основою безумовної солідарності Австрії з Україною.
Про це повідомили на сайті міністерства закордонних справ Австрії.
Зазначається, що загарбницька війна Росії проти України, яка триває вже понад 15 місяців і порушує міжнародне право, спричинила гостру надзвичайну гуманітарну ситуацію в Україні.
Ситуація різко погіршилася через систематичне руйнування життєво важливої інфраструктури російськими атаками. Велика частина країни заражена наземними мінами та вибухонебезпечними пережитками війни, що загрожує життю.
З метою подолання гострої гуманітарної ситуації в Україні федеральний уряд Австрії виділяє 2 мільйони євро. Гроші використають для фінансування обладнання для розмінування для України.
«Факт залишається фактом: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій. Ми допомагаємо з фінансовою підтримкою для розмінування та надаємо 2 мільйони євро для підтримки у розмінуванні», — сказав канцлер Австрії Карл Нехаммер.
Дивіться відео: Як розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам
Наголошується, що від початку російської агресії мирне населення України потерпає від заборонених у всьому світі мін та вибухонебезпечних пережитків війни. Ці небезпечні для життя перешкоди не дозволяють українцям отримати доступ до необхідної інфраструктури.
Водночас вони ускладнюють використання земель сільськогосподарського призначення. Близько 10,6 мільйонів людей в Україні залежать від допомоги з розмінування.
Маючи понад 250 000 км² території, Україна забруднена наземними мінами. Ця площа приблизно втричі перевищує розмір самої Австрії.
«Австрія підтримує Україну двома мільйонами євро на розмінування. Таким чином ми робимо внесок у захист від небезпечних для життя вибухів мін і допомагаємо українським дітям знову відвідувати дитсадки та школи. І ми зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля», — пояснив віцеканцлер Вернер Коглер.
На допомогу закуплять міношукачі
2 мільйони євро підуть до Міжнародного трастового фонду (ITF), який був заснований як організація з надання допомоги в розмінуванні. ITF є всесвітньо відомою та активно працює в усьому світі в розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних пережитків війни.
У координації з Державною службою з надзвичайних ситуацій України, ITF має надати міношукачі для гуманітарного розмінування в Україні.
Окрім 2-х мільйонів євро для Міжнародного трастового фонду, Австрія з 2022 року підтримує «Програму підтримки України» в рамках ОБСЄ у сфері гуманітарного розмінування.
Нагадаємо, Австрія надала Чернігову обладнання для пошуку поривів на водопроводах.
Раніше ми повідомляли, що Австрія і Німеччина збудують в Україні три медзаклади на €600 млн.
Фото: krone.at.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі