Суспільство
Армія шкарпеток Dodo Socks зібрала для ЗСУ понад 6 млн грн (ВІДЕО)
Окупанти вщент знищили цех в Рубіжному, де шили їхні шкарпетки. Проте Dodo Socks змогли зібрати для ЗСУ понад 6 000 000 гривень. Тож це не просто шкарпетки, це – внесок у перемогу!
Це львів’яни Марта й Андрій, які проміняли айті на шкарпетки.
«Усе починалося у 2014 році, коли росія напала на Україну вперше. Ми тоді збирали допомогу для наших воїнів на сході і працювали з Мартою в одній компанії. Ми одного разу дізналися, що поруч з нами є виробництво шкарпеток й пішли туди, щоб закупити шкарпеток для наших воїнів. Там у нас відбувся цікавий діалог з власником цього цеху. Ми говорили: «Чому у вас такий сумний дизайн?», і він сказав: «Приносьте свій дизайн, зробимо», — згадує співзасновник Dodo Socks Андрій Плясун.
Спочатку вони придумали дизайн для друзів – із велосипедами. За рік цех отримав тисячі замовлень, а шкарпетки айтівців – власне лого Dodo Socks.
Марта і Андрій шокували друзів – вони кинули айті і перейшли на шкарпетки. І Dodo Socks почали працювати із цілою Рубіжанською панчішною мануфактурою.
До лютого в Рубіжному виготовляли по 50 000 пар шкарпеток на рік.
«Наш основний партнер, основний постачальник продукції Dodo Socks – це рубіжанська мануфактура. Вони знаходилися в Рубіжному Луганської області. Вони виготовляли приблизно 85-90% загальної продукції Dodo Socks», — Марта Турецька, співзасновниця Dodo Socks.
Наприкінці березня окупанти повністю знищили цех ракетами й артобстрілами. Виробництво зупинилося, устаткування й товари згоріли.
А офіс у Львові облаштували під прихисток для переселенців. Проте… лишилися партнери, що робили 15% шкарпеток.
«У перших числах березня запустили першу нашу благодійну колекцію на фонд «Повернись живим» – це була колекція шкарпеток «До перемоги»; і ми всю виручку з цієї колекції передавали на фонд «Повернись живим». І ми тоді за тиждень, здається, зібрали 600 000 гривень, потім за наступний тиждень зібрали ще 500 000», – Марта Турецька, співзасновниця Dodo Socks.
Виробництво у Львові продовжує випускати патріотичні хустини, білизну й шкарпетки. А ви за лінком можете купити, можливо, найвойовничіші шкарпетки країни.
Дивіться відео: Український бренд Takamaka випускає пазли з малюнків дітей, які постраждали від війни
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі