Суспільство
Археологи показали артефакти, знайдені під час будівництва траси «Дніпро-Решетилівка»
На Дніпропетровщині відкрили унікальну виставку, де в експозиції – найцікавіші артефакти, знайдені під час зведення нової траси на Київ. Зокрема, кераміка, знаряддя праці та прикраси доби бронзи. А ще, рештки прадавніх тварин.
Про це повідомили у Дніпропетровській облдержадміністрації.
Представили пам’ятки , які знайшли під час будівництва нової траси «Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка». Як з’ясували археологи, автошлях прокладаємо саме там, де раніше мешкали люди і проходили дороги минулих епох.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
В експозиції представили понад сотню унікальних пам’яток. Хронологічно вони охоплюють майже 5 тис років.
У 2021-му археологи вели розкопки на п’яти ділянках траси Н-31. Досліджували поселення, яким 3-5 тис років. Загалом кількість знайдених нами артефактів – майже 1,5 тис. Робота ще не завершена – за кілька тижнів розпочнуть новий польовий сезон.
На виставці можна побачити крем’яні та кістяні знаряддя праці, прикраси, давню кераміку бронзової доби. Серед найпоширеніших знахідок, які трапляються у поселеннях та похованнях – керамічні вироби.
Читайте також: На околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)
«Ми не знаємо назв народів, які проживали, скажімо, у 2 тисячолітті до н.е – адже писемності тоді ще не було. Уявлення про їхнє життя нам дають саме такі знахідки», – поділився молодший науковий співробітник «Охоронної археологічної служби України» Павло Губрієнко.
Серед експонатів – рештки викопних тварин. Зокрема, кістки мамонта і шерстистого носорога, які мешкали на території області 45 тис років тому – у льодовиковий період. А ще, скелет собаки та панцир черепахи, яким понад 3 тис років.
На виставці можна здійснити віртуальну подорож на місце розкопок. Побачити у VR-окулярах археологічні дослідження та вже збудовану ділянку траси.
Побачити експозицію можна до 20 лютого – потім експонати передадуть до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького.
Графік роботи виставки: з 12:00 до 18:00. Відвідувачів чекають за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх. Вхід вільний.
Нагадаємо, українські археологи знайшли давню печатку із зображенням царя Соломона.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині археологи знайшли тисячолітню піч.
Фото: adm.dp.gov.ua.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі