Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мотря зі “Спіймати Кайдаша”. Завжди грала ідеальних героїнь, а потім випустила демона

Опубліковано

“Ну-ну, не плакунькай, моя зірочко”, – чутно, як телефоном Антоніна Хижняк зі “Спіймати Кайдаша”, популярного українського серіалу, заспокоює маленького синочка. Вона вийшла з дитиною на прогулянку, поки ми розмовляємо телефоном, аж раптом на малого сів якийсь жучисько. 

Будь на місці Антоніни її героїня Мотря з серіалу “Спіймати Кайдаша”, то вже б знайшла осередок тих крилатих тварюк і каменя на камені від нього не залишила.  

Це (Антоніними руками) Мотря в українському серіалі “Спіймати Кайдаша” в розпачі закопує живцем маленьких цуценят в землю. 

Це (Антоніниним голосом) Мотря хамить свекрусі Кайдашисі: “І корові дала, і свиням дала! Тільки сину вашому не дала! І сьогодні, мабуть, не дам!”. 

Тим незвичніше чути в реальному житті від “Мотрі” спокійне “не плакунькай”.

Запальна, хамовита, героїня Антоніни заводиться з пів оберта, загнала під каблук суворого чоловіка й завжди залишає за собою останнє слово. За “серце з перцем” вона чи не найбільше полюбилась глядачам серіалу. 

А от сама Антоніна каже: в університеті їй давали роль Мелашки й взагалі пророкували ролі лише правильних і нудних героїнь.

Де межа між Мотрею та Антоніною і від кого в акторки вдача та харизма? 

Про все це відверто розповіла в інтерв’ю для ШоТам.

<strong>Антоніна Хижняк</strong>

Антоніна Хижняк

виконавиця ролі вибухонебезпечної Мотрі з серіалу “Спіймати Кайдаша”

До того, як зіграти одну з головних ролей у серіалі “Спіймати Кайдаша”, Антоніна Хижняк працювала акторкою озвучування та дубляжу. Її голосом в голлівудських стрічках говорять Лара Крофт у виконанні Алісії Вікандер, сміттярка Рей із “Зоряних воєн” і Мирослава в “Захарі Беркуті”. Також на її рахунку багато епізодичних ролей – усіх і не згадає.

Довідка. “Спіймати Кайдаша”

Український телесеріал на 12 серій, який буквально “порвав” українське телебачення. Ніхто не пророкував йому успіху, тим гучнішим був його успіх серед глядачів. Серіал заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”. Події оригінального твору розгортаються через кілька років після скасування кріпацтва (1860-і роки). Дію серіалу творець Наталка Ворожбит перенесла у період з 2005 по 2014 роки. Але основна сюжетна лінія – протистояння батьків та дітей – залишається незмінною. І сім’я Кайдашів наприкінці серіалу точно так же, як і в оригіналі, розділяється навпіл Революцією Гідності.  

Вся в Марію Яківну

Пам’ятаю, десь мені було років 10 і я дивилась фільм голлівудський – не згадаю, який. От там якась сцена була: головні герої чи то плакали, чи то зізнавалися в коханні. Єдине, що точно пам’ятаю – свій внутрішній дитячий голос: “От якби мені сказали це зіграти, мені б нескладно було б це зробити”. Тоді вперше замислилась про акторство.

Артистичністю я вся в бабусю. Дивлюся на мою Марію Яківну, слухаю її всілякі історії з життя і розумію, в кого така вдалась. 

Тут нещодавно моїй бабусі подзвонив шахрай і почав розігрувати трагедію “Ваш син в поліції”. 

Це Карпо і Мотря, версія XXI сторіччя. Через кілька годин вона скаже йому фразу, яка встигла стати мемом серед шанувальників серіалу: “Казліна ти. Прости”

“Да-а?” – каже бабуся. “А в мене дочка”. З того боку слухавки принишкли на якийсь момент, і знову за старе: “Мама, я в поліції, мнє надо дєньги срочно!”. 

Бабусі стало цікаво, що далі буде. Дослухала його до кінця, а тоді каже: “Значить, слухай мене сюда, бандіт! Марію Яківну ще ніхто не наїб…в!” – і поклала слухавку. 

Моя бабуся – нереально добра й щедра людина, але й з критичним мисленням у неї все прекрасно. Вона ще й сусідок навчить, як правильно поводитися із шахраями. От звідки й темперамент мій, і самоіронія, і харизма. 

Не дозволяйте зробити з себе “отдєл замороженого м’яса” 

Мені ще якось один режисер сказав: “Понимаешь, тебя с твоей внешностью, кроме голубых героинь, ничего не ждет. Такой уж у тебя такой разрез внутреннего и внешнего”.

Було неприємно, але я тоді собі подумала: як би до нього не ставилась, якщо режисер так каже, якась частка правди в цьому є.

Навіть в університеті Карпенка Карого, коли ми грали уривки з “Кайдашевої сім’ї” – ну звісно, що я була Мелашкою.

Мене це в один період настільки дістало, що я подумала: “Та хай йому грець, буде кінець цьому чи ні?” 

Це так дивно, коли ти в житті – весела дівчина й любиш пожартувати, а в кадрі – завжди спокійна.

У перерві між дублями зі знайомими акторами веселишся на повну, вируєш енергією: хіхі-хаха, іскрометні жартики, імпровізація. Але от вигук “камера-мотор!” – і знову на екрані ти, граєш “отдєл замороженого мяса”. 

Мабуть, лише дубляж ролей увесь цей час тримав мене в тонусі у творчому плані: от там я вже відривалась на повну. Там такий розмах і діапазон ролей! Там мені довіряли дуже різних героїв: дорослих, дітей та підлітків, злих і добрих. 

Але одне діло бути за кадром і дарувати комусь свій голос, а інше – самому бути в кадрі.  

Магія Фейсбука привела до омріяної ролі

Боже, з моїм призначенням на роль Мотрі просто якась магія відбулась. Бо з більшістю кастинг-директорів я не знайома особисто, і до “Спіймати Кайдаша” активно соцмережі не вела: мені просто здавалось це немовби хизуванням. 

Моя логіка була така: робочими якимись успіхами я ніби не виділялась, аби про них писати. А якимись повсякденними штуками з життя спамити не хотілось. 

По моїй сторінці, якою вона була ще пів року тому можна було лише сказати – ну, якась дівчина мріє стати акторкою. Наче й вивчилась, наче й 10 років вже пройшло з моменту вступу до університету. Але щоб похизуватись якимись ролями – особливо нема чим. 

Серіальна родина Кайдашів. Зліва направо: Лаврін, Карпо, Мотря та Маруся Кайдашиха

Вже під час фільмування “Кайдашів” я в Олі Клименко, кастинг-директорки, запитувала: “Оля, де ти мене знайшла?”. Я не могла повірити, що просто десь колись вона побачила мене на Фейсбуці.

Звісно, так легко роль мені не дісталась: на Мотрю тоді пробувалось десь 40 акторок. Я була в останній когорті й проходила проби за тиждень до старту зйомок.

Зі слів Наталки Ворожбит, на кастингу їй з Олею Клименко я сподобалась одразу. Але інші сказали – та ну, ще когось пошукаємо. Шукали-шукали, й дошукались до того, що завтра – зйомки, а Мотрі нема. Так я потрапила в проєкт фактично вже під час фільмування.

Всі жінки – злегка Мотрі

З роллю Мотрі у “Спіймати Кайдаша” кумедна ситуація вийшла: тут все життя над собою працюєш, окультурюєшся, запихаєш той суржик в дальню шухляду, аж тут тобі дозволяють витягнути все це на світ Божий. Витягнути, аби зрозуміти: ці риси, які намагався сховати – так-так, Тоню, це також ти, справжня.

Для мене взагалі ця роль і цей матеріал – це як зустрітись із собою, але в паралельній реальності. У кожного актора є свої демони й персонажі в голові, і мені просто пощастило, що Наталка Ворожбит так влучно описала мого. А в мене – вийшло його зіграти. 

Мені дуже імпонує, що багато жінок та дівчат пишуть: “так я ж справжня Мотря”. Дівчата не позбавлені самоіронії, не відхрещуються від своїх темних сторін – дійсно, всі ми інколи Мотрі.

Я просто дуже вдячна долі, Богу і всім людям, завдяки яким потрапила в цей проєкт. Мені постійно пишуть в приватні повідомлення, хвалять за гру. А я до сих пір думаю: “Блін, люди, та мені просто пощастило!” 

І водночас невимовно приємно, що люди все одно розгледіли в моїй Мотрі-“серце з перцем” людину. Я вважаю, що в цьому і є геній Наталки – вона з жодного персонажа не робила чисте зло, чи, навпаки, ідеально біленького і пухнастого героя. 

 “Ах ти ж сучька, закопала щєнят!” Як реагують хейтери і як реагую навзаєм

Образ Мотрі в оригінальному сценарії Наталки Ворожбит був набагато жорсткішим, аніж вийшло в серіалі. Наталка довго радилась з режисером Сашою Тіменком, і вони дійшли згоди у якихось моментах ключових – якщо коротко, вирішили не робити з Мотрі чудовисько. 

Так, в моменті, коли вона закопує щенят живцем, в оригінальній версії повинна їх там і залишити, потім повернутись додому – і побачити однісінького цуцика, який випадково уникнув жахливої розправи. Тобто життя йому зберігає випадок, а не Мотрина воля. 

Але в фільмі вона сама вирішує повернутись і відкопати те цуценятко, що залишилося живим. “Фух, отже не чудовисько”, – думає глядач. І я собі думаю: слава Богу, що вона так зробила.

Іноді трапляються дивні люди, які не відділяють мене від образу Мотрі й пишуть: “Ах ти ж сучька, закопала щєнят!”.

Чи: “Нє, добрий серіал, але нашо ж ви вбили собаку”? (за сценарієм в одній з серій чоловік Мотрі Карпо випадково застрелює її врятованого собаку авт.)

З острахом думаю, що сталось би, якби Мотря залишилась би монстром – ха, та люди мені тоді, напевне, квартиру спалили б! 

Я читаю і хороші, й погані відгуки, але разом з тим розумію: “Спіймати Кайдаша” – художній твір, може комусь не подобатись – і це окей. Намагаюсь прислухатись до конструктивних зауважень, але відверто негативні коментарі намагаюсь близько до серця не брати: ну, проєктує людина свій негатив на когось, може їй легше від цього. 

Де межа між героїнею та мною? 

Це моя перша головна роль, де нарешті я змогла використати оті всі надбання з університету з приводу роботи над роллю.

Мене часто питають, де та межа між Мотрею і мною. А багато глядачів взагалі не відокремлюють мене справжню від персонажа. 

Може, я когось розчарую, але я не Мотря по життю – насправді, їй я ще своїх м’яких сторін додала. 

Собі від Мотрі взяла можливість не боятись бути собою. Бо це тільки на словах все так легко – любити себе, сприймати такою, як є. А як в житті на себе ці слова приміряти та використати, було незрозуміло, доки не зіграла цю “женщіну-ураган”.

Саме у серіалі “Спіймати Кайдаша” я нарешті реалізувалася як акторка, зрозуміла, що є професіоналкою для когось. Відгуки глядачів з приводу моєї гри дуже окриляють, примушуючи моє вічне самоїдство трохи відступити на другий план. 

Взагалі не знаю: якби не серіал, я б, мабуть, і далі от наче і грала б, а відчуття – що ролі всі не ті.

Маленьких ролей не буває лиш в теорії. Що на практиці? 

Завжди пам’ятаю, як заповідав всьому акторству Станіславський: “маленьких ролей не буває”. Це правда, і “це всьо очєнь харашо, канєшна”, як сказала б Мотря. Але часто, коли ти приходиш зніматися в епізод на дві фрази, і чесно щось намагаєшся цікаве з них придумати, тобі кажуть: “Слухай, ти можеш просто сказать оці два речення на камеру”?

У театрі ситуацію ще можна якось виправити, принести щось своє в етюд. А в шаблонних тематичних телесеріалах, зазвичай, творчість не потрібна.

Нікого не хочу образити, але кажу як є: там ніхто не зацікавлений в тому, аби ти якось круто розкрилася як акторка, але зацікавлені в тому, аби швидше закінчити зміну. Бо ж  перепрацювання – це зайві гроші за оренду майданчика, техніки, гонорари акторам.

І це замкнене коло! 

Серіальна родина Кайдашів. Зліва направо: Лаврін, Карпо, Мотря та Маруся Кайдашиха

Разом з тим я не вважаю, що це погано – зніматися в епізодичних ролях. Всі актори з чогось починають: хтось з сімейних драм, хтось – з містики, чи ще чогось

Не думайте, я не якась там звізда – не буду казать риму моєї бабусі на це слово – і не маю на увазі, що ці проєкти погані. Інша справа, що хотілося б більше якісного матеріалу, і дуже дивно, чому його досі не так і багато в українському кінематографі. Тому що, як показує практика, режисери хороші – є, сценаристи круті – є, талановиті актори – також є. Що ж пішло не так? 

“Дядько Толю, скажи, що таке вісімка?”

Розслабитись в кадрі виходить коли ти з усіма познайомився, впевнено почуваєш себе в своїй ролі, відчуваєш підтримку режисера і партнерів, коли знаєш, що маєш право на помилку. І коли хоч трохи вивчиш технічну сторону знімального процесу.

До “Спіймати Кайдаша” я стільки разів була на знімальному майданчику, але фізично не встигала зрозуміти, who is who в цьому процесі. Адміністратор сипле термінами кіношними, а ти не в темі. Бо приходиш, тобі наносять грим, ти за годинку відзнялася – і “до побачення”.

Тож на “Спіймати Кайдаша” я нашого оператора дядю Толю просто хапала за руки-ноги  – привіт тобі, дядько Толю! –  і, коли всі йшли на перерву, питала: “А що таке вісімка?”

І він мені малював ці схеми, пояснював технічну сторону фільмування. 

Здавалось би, нащо мені заглиблення в цю технічну сторону? Так склалось, що я взагалі допитлива по життю. Але, насправді,  ніколи не буде зайвим розуміння принципів роботи людей, які працюють з тобою на знімальному майданчику в цю ж секунду. В результаті ти з пів слова розумієш, що хоче оператор. І швидше та ефективніше працюєш. 

Сидіти “на дупці” чи вгризатись в усі пропозиції ролей?

От вчергове нещодавно себе питала: що краще? Сидіти рівненько на дупці й чекати, що твоя роль до тебе прийде? Чи, навпаки, кидатися на всі ролі без розбору?

Я не знаю точно, як правильно. Однією ногою побувала і там, і там. 

З одного боку, назнімалась у маленьких епізодах якихось серіалів і навіть не пам’ятаю ті серії. Серйозно, мене люди в Фейсбуці запитують, де ще можна подивитись мою гру, а я навіть не пам’ятаю, що ж там за ролі були.

З іншого боку, я сама не вела соцмережі, не оновлювала регулярно своє акторське портфоліо, не розсилала його по 10 разів підряд всюди, де можна – виходить, трошки таки й “посиділа на дупці”.  

Зараз от десь по золотій серединці ходжу. Не кидаюсь прямо на всі ролі без розбору, але коли кличуть, йду зніматись. 

Мрію, аби в Україні зняли щось таке ж круте, як “Друзі”

Зараз я знімаюсь у проєкті СТБ у детективному серіалі. Там я інша, ніж у “Спіймати Кайдаша”. Тому, сподіваюсь, не лишусь акторкою однієї ролі й зможу знову показати себе з іншої сторони. 

А взагалі мрію, аби в нас зняли щось формату “Друзів” – щось дуже якісне, яке живе багато років і не гіршає від сезону до сезону.  

Ще хотілось би попрацювати з Наріманом Алієвим, з Ахтемом Сеїтаблаєвим – навіть в якійсь епізодичній ролі.

Сподіваюсь, що в моїй фільмографії ще трапляться такі яскраві авторські проєкти – це зовсім інший рівень кіно, продумана і від душі написана історія. 

Як йти до своєї мрії – акторської чи ні

Мій шлях до якісної ролі зайняв 10 років. 

Зараз завершиться карантин – і я, як усі, буду відсилати свої фото та листи електронкою в різні проєкти. 

Ця робота ніколи не закінчиться, хіба що стану зіркою на всю країну – і вже не я буду за роботою ганятися, а вона за мною.

Що б ви не робили: ті, хто зацікавлений по-справжньому, своє візьмуть всюди.

Але якщо казати про акторів, не останню роль тут грає фарт: опинитись в потрібному місці в потрібний час. Дуже багато чого вирішують особисті зв’язки. Чим більше ти знімаєшся, тим більше тебе знають режисери та продюсери. 

Я от визнаю свою помилку: треба більше уваги приділяти таким деталям, як якісне портфоліо, сайт, оформлення інформації на сторінках соцмереж. Раджу дослухатись до того, що пишуть кастинг-директори – навіть до деталей на кшталт розміру та формату фото.

Перевірений лайфхак: постійна робота над собою точно наблизить вас до вашої мрії. Я точно знаю: рано чи пізно мрії збуваються – якщо щось для цього робити. 

16.05.2020

Суспільство

Вийшла перша серія ветеранського серіалу «Точка Нуль»

Опубліковано

У неділю, 24 травня 2020 року на платформі Youtube вийшла перша серія ветеранського серіалу «Точка Нуль» із назвою «Холодець».

Про це пише Український мілітарний портал.

Перша серія показує Донбас зразка 2015-го року, коли молодий і недосвідчений військовий журналіст приїжджає на передову. Він сповнений юнацького завзяття і бажання спілкуватися.

Перша серія «Точки Нуль» – це історія, розказана Сергієм Лещенком, відомим також як «Сайгон». Автором популярних книг «Грязь» та «Юпак».

Читайте такожЗ’явився офіційний постер фільму про українські весільні обряди (ФОТО)

«Війна зустрічає головного героя так само, як робить це з усіма. Несподівано, різко і жорстко. Прямо з автомобіля, на якому він приїхав, журналіст потрапляє у саму гущу подій.», – йдеться у повідомленні.

Довідка

Серіал створений реальними військовими – у головних ролях ветерани російсько-української війни. Серіал «Точка Нуль» – це реальні історії, які відбулися під час російсько-української війни на Сході України в 2014-2015 роках.

Читайте такожУкраїнська режисерка отримала нагороду світового онлайн-фестивалю

Нагадаємо, раніше вийшов трейлер до серіалу, який українські військові створили самостійно про бойові дії на Донбасі.

Як ми повідомляли раніше, українська поліція з’явилася у новому британсько-американському фільмі.

Головне фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

В Одесі стовпи перетворюють у клумби в повітрі (ФОТО)

Опубліковано

В Одесі на опорах зовнішнього освітлення розвішують квіти в підвісних чашах.

Про це пише Культурометр.

Зазначається, що місто прикрашають комунальники, вони приступили до вертикального озеленення міських вулиць.

Фото: omr.gov.ua

Квіти в підвісних чашах прикрасили опори зовнішнього освітлення на Думській площі і Потьомкінських сходах.

Читайте також: Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)

Фото: omr.gov.ua

Надалі фахівці підприємства проведуть облаштування вертикального озеленення на Театральний площі, розділовій смузі проспекту Гагаріна, в парку Шевченка та інших районах міста.

Фото: omr.gov.ua

Планується, що в цьому році вертикальним озелененням буде прикрашено 120 опор зовнішнього освітлення. Для вертикального озеленення фахівці КП «Міськзелентрест» використовують петунії, які вирощені в теплицях підприємства.

Читайте також: У Маріуполі з’явився декоративний тризуб

Нагадаємо, на Миколаївщині розквітло найбільше в Європі поле диких орхідей.

Також у Дніпрі розквітла півонія Делавея.

Окрім того, у Києві клумби перетворили на живі вишиванки.

Як ми писали раніше, у Львові заквітло рідкісне імператорське дерево.

Головне фото: omr.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Український позашляховий автобус здобув нагороду Red Dot Award 2020

Опубліковано

Перший в світі позашляховий автобус важкого класу – Torsus Praetorian, біля витоків створення якого стояла українська компанія Pulsar Expo, удостоєний престижної премії Red Dot Award в категорії Product Design 2020 за видатну якість дизайну.

Про це пише АвтоЦентр.

Зазначається, що машина розроблена в партнерстві з незалежною преміальної студією транспортного і промислового дизайну – Werkemotion. Біля витоків ж створення автобуса стояла українська компанія Pulsar Expo.

Фото: autocentre.ua

Конструкція автобуса унікальна – на повнопривідне і потужне шасі MAN TGS (4х4) встановлено кузов із композитних матеріалів, захищений поліуретановим покриттям Line-X. Є також і спеціальні позашляхові шини Michelin.

Читайте такожМедична реформа на Кіровоградщині. Як лікар-ФОП змінив медицину в Світловодську і заробляє $1000

Фото: autocentre.ua

Вахтанг Дзхукашвілі, засновник і генеральний директор компанії сказав: «Для нас велика честь бути відзначеними всесвітньо шанованої нагороди Red Dot, за видатний дизайн нашого знакового Torsus Praetorian. Ми дуже пишаємося тим, що отримали цю нагороду, і це свідчення вмілої роботи команди Torsus і наших партнерів по дизайну в Werkemotion, які разом допомогли побудувати найкрутіший в світі автобус для бездоріжжя».

Фото: autocentre.ua

Довідка

Понад 60 років премія Red Dot надає конструкторам і компаніям платформу для оцінки кращого дизайну. Кожен з 6500 продуктів, які увійшли в конкурс з 60 країн світу, докладно вивчається журі в пошуках найкращих рішень. Протягом декількох днів експерти аналізують естетику, використані матеріали, рівень майстерності, ергономіку і функціональність.

Читайте також: Як школярі на Хмельниччині ліплять еко-іграшки з глини (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні створили унікальний вахтовий автобус.

А на Чернігівщині українець змайстрував саморобний кабріолет.

Як ми писали раніше, у мережі показали український позашляховик «Осавул».

Головне фото: autocentre.ua.

Читати далі

Суспільство

Як військові встановлюють понтонний міст на Дніпропетровщині (ФОТО)

Опубліковано


Українські військовослужбовці понтонно-мостового полку допоможуть цивільним на Дніпропетровщині побудувати тимчасовий міст.

Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу України у Facebook.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Зазначається, що військові понтонно-мостового полку мають значний досвід із розгортання переходів у короткий термін для потреб військових і неодноразово брали участь у відповідних маневрах, також військова частина залучалася для виконання завдань за призначенням у районі проведення АТО та ООС на Донбасі.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Відомо, що військове керівництво ухвалило рішення розгорнути понтонний міст, що забезпечить рух цивільного транспорту через затоку саме силами та засобами цього військового колективу.

Читайте також: Поки клієнт не скаже “супер”: українське подружжя створює унікальне взуття (ВІДЕО)

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Довідка

20 травня, в селі Олексіївка, над затокою Каховського водосховища під вантажівкою обвалився автомобільний міст. Ця споруда є частиною траси Кропивницький – Запоріжжя. Його довжина складає 120 м.

Читайте такожМедична реформа на Кіровоградщині. Як лікар-ФОП змінив медицину в Світловодську і заробляє $1000

Нагадаємо, на Львівщині проводять реконструкцію двох мостів.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Окрім того, у Києві на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.

Також на київській трасі збудували новий пішохідний міст.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Як ми повідомляли раніше, стартував капітальний ремонт мосту на дорозі національного значення.

Головне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Читати далі

Суспільство

Найбільший штучний ліс у світі висаджений на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Олешківський ліс у Херсонській області – це найбільший штучний ліс у світі. Його висадили жителі Херсонщини, щоб зупинити експансію Олешківських пісків.

Про це повідомили у пресслужбі Херсонської обласної державної адміністрації.

Зазначається, що у своєрідному «букеті» лісового масиву поєдналися 12 видів сосен: гірська, чорна, жовта, китайська, приморська та інші.

Загальна площа лісу становить понад 100 тис. гектарів, і він давно став улюбленим місцем відпочинку для тисяч херсонців та туристів.

Читайте також: Медична реформа на Кіровоградщині. Як лікар-ФОП змінив медицину в Світловодську і заробляє $1000

Олешківський ліс часто називають новою Гілеєю. Лісисту місцевість у Скіфії згадував в описах Ольвії давньогрецький історик Геродот. Саме тут, за легендами, знайшов своє кохання улюблений герой стародавніх греків Геракл, а його союз зі Змієдівою поклав початок скіфських племен.

Лісовий масив давно став улюбленим місцем відпочинку для жителів Херсонщини та навіть сусідньої Миколаївщини.

Читайте також: Де в Україні Дніпровські кручі, крутіші за київські? (ВІДЕО)

Нагадаємо, на місці спаленого лісу на Житомирщині висадять нові дерева.

Окрім того, у Карпатах вже висадили понад 2 мільйони дерев.

Як ми повідомляли раніше, на Черкащині висадять мільйон дубів і сосен.

Головне фото: khoda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Плюс нова смуга: як на Львівщині удосконалюють транспортну розв’язку

Опубліковано

На кільцевій розв’язці у Гамаліївці, що на Львівщині облаштовують додаткову смугу руху. Про це повідомляє пресслужба обласних дорожників.

“Удосконалюємо транспортну розв’язку кільцевого типу на пересічені доріг М-06 Київ – Чоп та Під’їзд до міста Львова у с. Гамаліївка Пустомитівського району, а саме: влаштовуємо додаткову смугу для руху транспорту”, – йдеться у дописі на фейсбуці.

Читайте також: У Києві завершують капітальний ремонт великої магістралі (ФОТО)

Зазначається, що такі роботи ведуться задля підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Наразі дорожники укладають основу для подальшого влаштування конструктивних шарів асфальтобетонного дорожнього покриття.

Ремонтно-будівельні роботи проводяться в рамках пілотного проєкту OPRC.  Будівельні роботи виконує Onur Group під безпосереднім технічним контролем EGIS Ukraina.

Зазначимо, що в рамках цього ж проєкту завершують роботи з влаштування додаткової смуги у с. Солонка.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.