Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим»

Опубліковано

Автор бізнес-літератури та маркетолог Раян Голідей розповів, що всі гонорари та аванси з українських перекладів з початку повномасштабної війни надсилає у фонд «Повернись живим». 

Про це письменник повідомив у фейсбуці. 

У дописі Голідей поширив фото українського військового Костянтина Ульянова, який читає його книгу «Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим». 

«Це фото солдата в Україні, який читає “Відвага кличе”, мені надіслав мій видавець. Три роки протистояння з Росією — це майже незбагненно, а те, що їхні видавництва досі видають і друкують книжки? Я навіть не знаю, як це усвідомити. Так чи інакше, як і від початку війни, я віддаю всі свої гонорари та аванси з України до фонду “Повернись живим”, який фінансує бронежилети, спорядження, навчання та багато іншого для солдатів, що захищають Україну», — написав Раян Голідей. Американець закликав своїх читачів теж донатити цьому благодійному фонду.

Читайте також: Міноборони кодифікувало 130 нових зразків озброєння, більшість — українського виробництва.

Про письменника

Раян Голідей — американський автор бізнес-літератури, підприємець, медіастратег, колишній маркетинговий директор компанії American Apparel. В Україні Голідей відомий як автор книжок: «Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити», «Татові на щодень. 366 роздумів про батьківство, любов і виховання дітей», «Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим» та інших. Ці наклади виходили друком у видавництві «Наш Формат». 

Нагадуємо, що компанія DroneUA вийшла на ринок Північної Америки.

Фото: фейсбук Раяна Голідея

Військо

В Україні запустили серійне виробництво роботизованої турелі «Буря» (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська компанія Frontline масштабує виготовлення роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 «Буря». Серійне виробництво цього виду зброї знизить ризики для життя операторів, які налаштовуватимуть приціл дистанційно з укриття. 

Про це пише Speka.media.

Як працює  

Оператори керують туреллю дистанційно за допомогою пульта або ноутбуку. Бійці налаштовують приціл у програмі зі вбудованим балістичним калькулятором. Турель оснащена системою гасіння віддачі та діє на відстані до 100 метрів. 

«Буря» поміщає від 32 до 64 боєприпасів та може стріляти у різних режимах, зокрема в одиночному, чергою або програмованою чергою. Важить роботизована турель 47 кілограмів.

Читайте також: українська компанія створила роботизований комплекс «Плющ»: його характеристики (ФОТО).

«Ми в Frontline віримо, що майбутнє війни — за роботизованими платформами. «Буря» є частиною концепції автономної передової, де бойові завдання виконують машини, а люди зберігають своє життя. Це рішення дозволяє ефективно вести бій та зменшити ризики для особового складу», — говорить гендиректор Frontline Євген Третяк.

Як повідомляють у компанії, дані з розвідувальних БпЛА розробники планують поєднати із системою прицілу турелі. Це допоможе передавати  координати на ураження у live-режимі.

Нагадуємо, що у війську використовують 10 зразків балістичних шоломів — Міноборони.

Фото обкладинки: Frontliner

Читати далі

Військо

«Укрпошта» з акторами «Конотопської відьми» збиратиме донати на морський дрон

Опубліковано

«Укрпошта» спільно з Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка та сайтом Teatr.org.ua відкриває збір на морський дрон Magura V5 для ГУР Міноборони України. 

Про це повідомляє «Укрпошта».

Про ініціативу

Укрпошта випустила лімітовану серію марок «Конотопська відьма». 100 ексклюзивних екземплярів актори театру підписали та розігруватимуть на гастролях після однойменної вистави. Шанс отримати марку мають не лише глядачі, а й усі хто задонатить на збір. Переможців обиратимуть випадково.

Ініціатори збору планують зібрати 8 мільйонів гривень, а морський дрон, що придбають на ці кошти, символічно назвати — «Конотопською відьмою». На банці вже понад 500 тисяч гривень, також можна донатити на картку: 4441 1111 2169 4602.

Читайте також: Сергій Жадан презентував новий альбом у харківському метро

Про виставу 

«Конотопську відьму» зрежисував Іван Уривський та поставив її на сцені з акторами  Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Сюжет відповідає повісті українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка. Попри те, що прем’єра вистави відбулася 28 квітня 2023 року, досі дуже важко придбати квитки, адже їх розкуповують за декілька місяців до події. 

Нагадуємо, що документальна стрічка Мстислава Чернова перемогла на престижному фестивалі «Санденс» (ВІДЕО).

Фото: фейсбук Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

Читати далі

Військо

У війську використовують 10 зразків балістичних шоломів — Міноборони

Опубліковано

У Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту станом на лютий 2025 року використовують 10 зразків-еталонів бойових балістичних шоломів. Усі вони мають перший клас захисту та відповідають світовим стандартам.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Що відомо про шоломи для війська

Шоломи виготовляють вісім українських виробників та одна болгарська компанія. Серед шоломів є шість повнорозмірних та чотири з високою обрізкою.

Усі зразки можуть комплектувати:

  • кріпленнями для тепловізора чи приладу нічного бачення;
  • бічними рейлінгами для ліхтарика або навушників.

Читайте також:

«Минулого року за бюджетною програмою Міноборони військо отримало понад 168 000 шоломів на суму 1,2 мільярда гривень. Чітко визначені зразки-еталони засобів індивідуального захисту, зокрема шоломів, дозволяють забезпечити високу якість, швидку логістику та конкурентні закупівлі між українськими виробниками», — зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

Фото: фейсбук-сторінка Міноборони

Також міністерство затвердило технічну специфікацію для трьох типів чохлів:

  • для повнорозмірного шолома;
  • для шолома з високою обрізкою;
  • зимового (маскувального) чохла.

У відомстві додали, що наразі продукція ще двох іноземних виробників проходить лабораторні випробування для отримання статусу зразка-еталона.

Нагадаємо, що Міноборони кодифікувало 130 нових зразків озброєння, більшість — українського виробництва.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО

На початку повномасштабного вторгнення засновниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук мала маленьку дитину, діти засновниці фонду...

Суспільство4 дні тому

«Для Києва це було б ковтком свіжого повітря». Якою має бути післявоєнна відбудова? Погляд урбаністки

Урбаністка Іванна Малій через свій YouTube-канал показує, як українські міста можуть стати комфортними для всіх....

Технології5 днів тому

Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Майже кожна жінка переживала цей страх, коли вночі поверталася додому та чула кроки незнайомого чоловіка...

Культура1 тиждень тому

Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства

Кобзарство — це наша унікальна традиція: тужлива пісня про минуле під супровід кобзи проймає до...