Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Американські акторки прочитали історії українок у війні, зібравши понад $11,000 для «Госпітальєрів»

Опубліковано

19 вересня у Бруклінському центрі театральних досліджень (BCTR) відбулися благодійні театральні читання «Diary of War: Women». Американські акторки представили історії семи українок, які поділилися своїм досвідом переживання повномасштабного російського вторгнення. Цей документально-театральний проєкт ініціювала культурна активістка Дар’я Коломієць.

Про це повідомляє пресслужба засновниці документального подкасту «Diary of War» Дарʼї Коломієць

Спеціальною гостею події стала співачка та бандуристка Марина Круть. Ініціатива зібрала понад 11 тисяч доларів для добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Історії героїнь

Для створення сценарію «Diary of War: Women» Дар’я Коломієць обрала сім реальних історій українок з різним досвідом переживання війни.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

У її документальному подкасті «Diary of War», випущеному 2022 року, представлено 41 історію українців, які записали голосові повідомлення про події перших тижнів великої війни.

Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова

Героїнями «Diary of War: Women» стали:

  • Ірина Цибух (позивний Чека) – продюсерка і проектна менеджерка «Суспільного», яка загинула 29 травня 2024 року під час ротації на Харківському напрямку.
  • Тетяна Кузьменко – підприємиця, яка розповіла про свій досвід перебування в російській окупації та евакуації.
  • Олена Нікуліна – дружина бійця полку «Азов», що дізналася про свою другу вагітність, коли її чоловік був у облозі на «Азовсталі».
  • Юлія Кочетова – фотожурналістка, яка отримала премію «Еммі» у 2023 році за свою роботу в небезпечних зонах України.
  • Анастасія Шевченко (Стасік) – співачка, акторка та ветеранка ООС, яка стала бойовою медикинею.
  • Ольга Булкіна – клоунеса-волонтерка у київському «Охматдиті», що допомагає дітям під час війни.
  • Валерія Михайловська – українка в Чехії, яка в перші дні війни їхала до Маріуполя, щоб врятувати маму та собак.

Підготовка та виконання

Режисеркою читань стала Муза Гурніс. Історії читали акторки: Зюзанна Шадковскі, Аннабель Кеппер, Мерлінда Акінделе, Тесса Вайнланд, Агнес Енхтамір, Калі Сайкс та Татьєн Хендрікс-Теллефсен. Дар’я Коломієць зазначила, що для якісної роботи з матеріалом було важливо, аби акторки усвідомлювали, що означає бути українкою:

«Я намагалася занурити їх у тему України, дати розуміння, як це – боротися за свою свободу».

Наприкінці читань Дар’я розповіла глядачам про подальшу долю героїнь, а акторка Агнес Енхтамір прочитала повідомлення від Ольги Булкіної про липневий ракетний удар по «Охматдиту».

Спеціальна гостя та благодійність

Марина Круть виконала кілька пісень, серед яких «Леся», яку вона співала зі своєю подругою Іриною Цибух. Артистка розіграла свою вишиту сорочку та силянку на благодійному аукціоні, а організатори події виставили на торги футболки від «Госпітальєрів».

Аби зібрати ще більше коштів, у день читань анонсували співи з Мариною Круть у Центральному парку Нью-Йорка. Це був камерний вечір, де артистка виконала десять пісень з заповіту Ірини Цибух.

Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова

Організатори вже підбили проміжні підсумки обох подій, зібравши щонайменше $11,000, які будуть передані «Госпітальєрам». Збір коштів триває, і донори, які не змогли долучитися до подій, все ще мають можливість підтримати ініціативу.

Читати також: В Італії відкрили Український дім та нову українську школу

Кілька фактів про подію:

  • Читання організували виключно жінки, серед яких світлохудожниця, фотографиня та ілюстраторка.
  • Всі учасниці працювали на волонтерських засадах без гонорарів. 100% з продажу квитків та донатів спрямовано «Госпітальєрам».
  • Акторка Зюзанна Шадковскі, зірка «Пліткарки», вже втретє читає історію Олени Нікуліної.
  • Під час читань звучала пісня «Can’t Help Falling In Love» у виконанні бойового медика з позивним «Німець», побратима Ірини Цибух.
  • Марина Круть спеціально прилетіла до Нью-Йорка, щоб допомогти зібрати кошти для «Госпітальєрів».

Нагадаємо, що у Києві читатимуть вірші Василя Стуса для встановлення рекорду: як долучитись.

Фото: Анастасія Крашеніннікова.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології4 дні тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології5 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...