Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#AllEyesOnUkraine. 9 українських фотографів, що фіксують злочини росіян

Опубліковано

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Костянтин та Влада Ліберови — імена цих українців знає майже весь світ. Їхні світлини регулярно з’являються на сторінках найвідоміших медіа і отримують відзнаки головних журналістських премій світу. Але це лише маленька частина українських фотографів, яка змогла відкрити очі світової спільноти на справжню сутність росіян.

Протягом останньої доби мережею шириться #AllEyesOnUkraine

ШоТам вирішив підхопити його і розказати про ще дев’ятьох фотографів, які допомагають Україні висвітлювати злочини окупантів.

Єфрем Лукацький

67-річний репортер раніше знімав у гарячих точках Близького Сходу, а тепер фіксує воєнні злочини на території рідної країни. У 2022 році одну з його фотографій журнал Time вніс до списку 100 головних знімків року, а одне з найбільших у світі інформаційних агентств The Associated Press вже двічі відзначало його роботу найвищою внутрішньою нагородою.

Сергій Коровайний

Його рідний Харцизьк на Донеччині окупований ще з 2014 року. У 2018-му Сергій повернувся в Україну із США, де навчався на магістерській програмі з Visual Storytelling, і розпочав фіксувати злочини росії на сході. Тепер він документує події повномасштабної війни по всій Україні та співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема з The Wall Street Journal, The Washington Post та The Guardian.

Олена Максименко

Олена Максименко — воєнна фотокореспондентка і поетеса. Російсько-українську війну висвітлює з 2014-го року, а за свій репортаж у Криму навіть відбула триденний полон. У 2015-му Олена вирішила зробити перерву у журналістиці та доєдналася до добровольчого батальйону. Планувала працювати парамедиком, але невдовзі знову повернулася до фото.

«Я мрію зняти світлину, як наші військові заходять у Крим»

Іва Сідаш

Іва Сідаш — львівська фотографка та фіналістка міжнародного конкурсу Fujifilm Moment Street Photo Awards 2021. Її роботи експонувалися на колективних виставках в Україні, США, країнах Європи та Азії. До 2022 року Іва займалася вуличною фотографією. Та коли росія повномасштабно напала на нас, зрозуміла, що просто не хоче та не може залишитися осторонь. 

Юлія Кочетова 

Юлія почала фіксувати злочини росіян ще у 2014 році. Її світлини поширювали міжнародні медіа. Зокрема — BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post. А нещодавно роботу української фотографки відзначила команда престижного міжнародного фотоконкурсу World Press Photo. 

Її мультимедійний проєкт «Війна — особиста» став найкращим у категорії «Відкритий формат» регіонального етапу міжнародної премії World Press Photo.

Андрій Дубчак 

Автор проєкту Donbas Frontliner Андрій Дубчак не один рік веде репортажі з російсько-української війни. До лютого 2022-го у його об’єктиві були події на Донбасі, тепер — злочини окупантів по всій Україні.

Георгій Іванченко

У 15 років Георгій переїхав від батьків та почався займався стріт фотографією. Зараз йому 23 і він документує російські злочини на прифронтових територіях. Його фотороботи з’являлися на сторінці президента, а також публікуються в “The Washington Post” та “The New York Times”.

Арсеній Герасименко

До великої війни він був фешн-фотографом. Його світлини публікували Vogue, Obvious та OffTheRails. А нині його фотографіями ділиться Генштаб. Арсеній Герасименко не лише документує війну, а й робить портрети українських воїнів на унікальний плівковий фотоапарат, якому вже понад 70 років.

Максим Дондюк 

Знімав Революцію Гідності і початок війни у 2014-му, зокрема в Іловайську. Його світлини потрапляли на сторінки Der Spiegel, GEO, Zeit magazine, Stern, Rolling Stone, Bloomberg Businessweek, Liberation і навіть на обкладинку американського Time. З 2010-го року Максим працював над власними документальними проєктами: про туберкульоз в Україні, таємний дитячий табір у Криму, Чорнобиль. На початку повномасштабного вторгнення відклав усе це і відправився фіксувати злочини росії у реальному часі.

Коментарі

Суспільство

Львівські лікарі врятували життя митцю, який популяризує Козака Мамая по всьому світу (ВІДЕО)

Опубліковано

72-річний художник Орест Скоп, відомий своїми картинами із зображенням Козака Мамая, пережив інфаркт, але завдяки львівським лікарям знову повертається до малювання. Орест Скоп — один із тих митців, які понад 30 років популяризують образ Мамая, уособлення українського лицарства.

Відео: ШоТам

Історія художника

Художник захопився темою Мамая ще у 80-х роках після того, як дізнався про трагічну історію масового знищення українських кобзарів більшовиками. Ця історія настільки вразила його, що він вирішив увіковічнити образи кожного страченого музиканта. Козак Мамай, із люлькою, кобзою та вірним конем, став центральним образом у творчості Ореста Скопа. Сотні його картин відгукуються у серцях українців і демонструють українську історію та дух лицарства в багатьох країнах світу.

Фото: ШоТам

Його твори представлені в галереях Вашингтона, Лондона та інших міст, а самі картини з Мамаєм дарували багатьом відомим людям, включаючи Віктора Ющенка та першу леді США Гілларі Клінтон. Загальна кількість створених картин давно перевищила 300, і Скоп не зупиняється на досягнутому.

Читати також: Як ветеран та багатодітний батько створили корисні ласощі, що підкорюють українців (ВІДЕО)

Фото: ШоТам

Лікування

Нещодавно митця доставили до львівської лікарні Святого Пантелеймона з інфарктом міокарда. Операцію необхідно було робити негайно.

Фото: ШоТам

Лікарі виконали втручання через прокол на руці й встановили два стенти для розширення судин. Операція пройшла успішно, і митець зараз проходить реабілітацію. Вже повернувшись до малювання, Орест Скоп не уявляє свого життя без творчості.

Фото: ШоТам

Дивіться відео від «ШоТам» про історію цього непересічного митця та його боротьбу за здоров’я і мистецтво.

Нагадаємо, що МОЗ дозволило використання ліків із медичного канабісу: правила призначення.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

МОЗ дозволило використання ліків із медичного канабісу: правила призначення

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік захворювань, за яких можна отримати ліки на основі медичного канабісу, виготовлені в аптеках. Препарати видаватимуть лише за електронним рецептом лікаря, який визначатиме дозування на основі індивідуальних показників пацієнта.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Як отримати ліки

  • Ліки на основі медичного канабісу можна отримати тільки за електронним рецептом.
  • Лікар підбирає дозування індивідуально, враховуючи вік, вагу, загальний стан здоров’я та наявність інших захворювань.

Захворювання, за яких призначають ліки

  1. Злоякісні новоутворення;
  2. Діабетична нейропатія;
  3. Розсіяний склероз;
  4. Ураження трійчастого та лицевого нерва;
  5. Невралгії внаслідок оперізувального лишаю;
  6. Ураження нервових корінців та сплетінь;
  7. Мононевропатії верхньої і нижньої кінцівки;
  8. Поліневропатії та інші ураження периферичної нервової системи;
  9. Церебральний параліч та інші паралітичні синдроми;
  10. Травми спинного мозку;
  11. Внутрішньочерепні травми.

Читати також: Мобільні аптеки вже доступні у 10 областях України: де отримати ліки

Додаткові показання для призначення

  • Нудота та блювання внаслідок хімієтерапії;
  • Хвороба Паркінсона, синдром Туретта;
  • Рефрактерна епілепсія (стійка до ліків);
  • Судомні напади у дітей, спричинені такими синдромами: Синдром Леннокса-Гасто, Синдром Драве, Туберозний склероз.
  • Втрата ваги через анорексію у ВІЛ-пацієнтів.

Обмеження та протипоказання

  • Ліки не призначають вагітним, жінкам, які годують груддю, та пацієнтам із шизофренією або іншими психотичними розладами.
  • Протипоказанням є підвищена чутливість до канабіноїдів або інших речовин препарату.

Важливо: Ліки можуть призначатися дітям з урахуванням дозування, але є чіткі протипоказання для певних груп пацієнтів.

Нагадаємо, що лікарня на Львівщині зможе працювати під час відключень світла завдяки сонячній електростанції на даху.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому заснували літературну премію на честь полеглого захисника

Опубліковано

Хмельницька міська рада оголосила про створення літературної премії «Час відважних», присвяченої пам’яті полеглого захисника і письменника Євгенія Ролдугіна. Премію присуджуватимуть у двох категоріях — поезія та проза, які поділені на вікові групи: 16-20 років і 21-25 років.

Про це повідомили на сайті міської ради.

Про премію

Переможці у кожній номінації отримають по 24 000 гривень. Церемонія нагородження запланована на 14 березня — у День українського добровольця.

Твори можуть бути як новими, так і тими, що публікувалися протягом останніх трьох років. Тематика не обмежена, але особлива увага приділятиметься творам на патріотичну тематику, про історичні події, війну та волонтерство.

Прийом заявок триватиме з 1 листопада до 31 грудня 2024 року.

Читати також: Жили за кілометр від кордону з рф: на Сумщині евакуювали психоневрологічний інтернат та знайшли йому новий дім

Про захисника

Літературна премія «Час відважних» носить ім’я Євгенія Ролдугіна — хмельничанина, який був не лише літератором, а й героїчним військовим. Він брав участь у Революції гідності, захищав Україну під час АТО/ООС в боях під Маріуполем, у Пісках, Авдіївці та Опитному. Був учасником запеклих боїв за шахту «Бутівка».

У березні 2022 року, під час боїв під Києвом, отримав поранення, але продовжував командувати евакуацією поранених і вів бій. Тоді він очолював підрозділ добровольчого батальйону «Братство». Згодом став бойовим медиком 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Євгеній загинув 11 вересня 2022 року на Харківщині, рятуючи побратима.

Євгеній Ролдугін — автор книги «Час відважних» (2023).

Фото: видавництво Пропала Грамота

Нагадаємо, що Netpeak Talent надасть українським рекрутерам 30 безплатних консультацій: деталі.

Фото: facebook.com/roldugin.rasha

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...