Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту

Опубліковано

Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.

Євгеній Боровик

Євгеній Боровик

Засновник освітньої екосистеми HUMAN

У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0. 

Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати

Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?

З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.

Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії. 

Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.

Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все

У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені. 

HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/760722137663287/?type=3&theater

Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.

Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.

А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.

Освіта впродовж усього життя

Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.

Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».

Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.

Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні

Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.

Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні. 

https://www.facebook.com/human.spaces/photos/a.760722847663216/890315631370603/?type=3&theater

HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем? 

Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.

Як реагують на ініціативу?

Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно. 

Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.

Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі

Суспільство

Які мінімальні бали з предметів НМТ потрібні для вступу до вишів

Опубліковано

Абітурієнти, які прагнуть вступити до закладів вищої освіти, повинні набрати мінімально необхідну кількість тестових балів з кожного предмета національного мовного тесту.

Ці мінімальні, або порогові бали, щорічно визначає Міністерство освіти і науки, повідомляє Освіта.Ua.

У 2024 році для кваліфікації у конкурсному відборі учасникам НМТ достатньо набрати 15% правильних відповідей з кожного предмета. У порівнянні, у 2023 році вступникам вистачало надати лише 10% правильних відповідей, і порогові бали були нижчими.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Тобто, аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен предметний блок, цьогоріч достатньо отримати:

  • 5 балів з математики, іноземної мови, фізики;
  • 6 балів – з хімії;
  • 7 балів – з української мови, української літератури, географії та біології;
  • 8 балів – з історії України.

Набравши хоча б такий мінімум, учасник зможе отримати оцінку в шкалі 100–200 балів і матиме можливість вступати до закладів вищої освіти.

Якщо учасник НМТ отримає тестовий бал, менший за встановлений пороговий бал, хоча б з одного предмета НМТ з чотирьох, він не матиме права брати участь у вступній кампанії цьогоріч.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що в Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік.

Фото: Освіторія

Читати далі

Суспільство

В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Опубліковано

Україна зробила значний крок вперед за останній рік у Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів” (RSF), піднявшись на 18 позицій. У цьому контексті країна покращила свої показники у політичній сфері та збільшила коефіцієнт безпеки.

Про це повідомляє RSF.

Результати RSF

Навіть при повномасштабній війні, Україна отримала оцінку, яка покращилася на 3,81 бала, що було несподіваним для RFS. Організація пояснює це поліпшенням політичного фактора (36) та підвищенням коефіцієнта безпеки (142).

Читати також: Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Коефіцієнт безпеки також покращився через зменшення кількості журналістів, які загинули внаслідок атак Росії у 2023 році (2), порівняно з 2022 роком (9), як пише організація.

RSF наголошує, що ситуація для журналістів, що працюють у вільній Україні, залишається дуже складною через щоденні російські бомбардування. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу безпеки у 2023 році, а зараз займає 142-е місце серед 180 країн у 2024 році, що свідчить про те, що ситуація залишається дуже серйозною.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що українські військові показали свого робота-сапера.

Фото: RSF.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення