Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Немає болю та неправильне планування: 10 помилок маркетологів

Опубліковано

У Києві 19-21 вересня відбувся IV Форум Креативних Індустрій. Ця подія протягом трьох днів об’єднувала понад 170 експертів із 16 сегментів креативних індустрій та близько 1500 відвідувачів. Спікер форуму Анастасія Давидова розповіла глядачам про помилки, які допускають маркетинг-директора та в чому успіх команди.

Анастасія Давидова

Екс-маркетинг-директор (CMO) найбільшої мережі кінотеатрів Мультиплекс. Президент клубу маркетинг директорів “The CMO Club CIS” і спікер Cannes Lions & Europe Innovation Summit. Володарка кількох нагород за ефективні комунікаційні кампанії, включаючи нагороди Effie і КМФР.

Світ постійно змінюється і з’являється багато інновацій та технологій. Маркетологи, як ніхто інший, повинні бути в курсі всіх нових тенденцій. Те, що вони вивчали 5-10 років тому – не актуально. Зараз Гугл, Фейсбук, Інстаграм змінюють алгоритми. Тому, щоб створити ефективну рекламну кампанію вашому бізнесу потрібно постійно навчатись на своїх помилках і знати більше.

Отже, помилка #

1. Не розуміти на 100% свого споживача

Часто маркетологи не знають, чим живе споживач. Кожний продукт повинен знати свого споживача: о котрій годин прокинувся, яку каву випив, на яку заправку заїжджає. Тобто все, що відбувається з ним протягом дня. Зараз важливо розуміти свого споживача саме через персоналізацію. Я, як людина, не хочу отримувати розсилку, яка мені не цікава. Щоб знати про свого споживача варто проводити дослідження, аналізи, фокус-групи. Це можна робити навіть у місцях продажу і питати, чому ви купили саме у нас. 

2. “Неправильна” внутрішньокорпоративна комунікація

Завдання маркетологів – у тому числі і комунікувати, у тому числі і з керівниками різних департаментів. Вони повинні бути в курсі всього і бути всюди: на виробництві, в продажах, і логістиці. Задача маркетолога – максимально спілкуватись і бути обізнаним у всіх бізнес-процесах.

3. Упускати або не бачити нові можливості на ринку

Бізнес – це маркетинг та інновації. Нові можливості для ринку – це зростання вашого продукту. Ви маєте бути в курсі того, які зміни відбуваються на ринку, щоб швидко їх застосовувати. 

Для прикладу, Кім Кардашян запустила в Інстаграмі нову косметику. Це означає, що при її 120 млн фоловерів – це буде трендом на ринку. Маркетологи повинні це відстежувати, щоб використати в якості реклами.

4. Неправильна структура і організація роботи відділу маркетинга

Як часто буває у компаніях, людей не вистачає і інші роблять не свою роботу. Тоді маркетинг не налагоджений структурно і виникають проблеми з якісним виконанням поставлених задач.  Ви повинні слідкувати за тим, щоб у компанії був смм-спеціаліст, контент-менеджер, e-mail менеджер, таргетолог та діджитал-маркетолог. Якщо когось не вистачає, то якість роботи буде страждати. 

5. Неправильне планування та аналіз ефективності

Якщо запустили маркетингову кампанію і не знають, чи вона запрацювала, або запланували не правильно – це помилка. Наприклад, у грудні всі активно починають продавати все, бо йде підготовка до Нового року. У такому разі якщо ви запустили кампанію 20 грудня – ви запізнились. Потрібно планувати кампанії під свята, івенти, споживацькі сплески, тобто перше вересня, восьме березня тощо. Є кілька інструментів ефективного планування, які ви можете використовувати: AGILE, Star MAP, Team Building, Soft: Monday, Slack, Analytics. 

6. Відсутність метрик для захисту своєї стратегії

Все, що ви робите в маркетингу, повинно підкріплюватись цифрами. Помилка маркетолога в тому, що вони не слідкують за цими метриками, тобто не оперують цифрами. Під кожний продукт потрібно використовувати свою метрику, затверджувати і навчати команду використовувати їх. Наприклад, скільки коштує контакт, які обсяги аудиторії, що про нас говорять споживачі, де говорять, які канали використовують.

7. Фокус тільки на продажі та ліди, але не на бренд

Іноді компанії фокусуються тільки на збільшенні продажів, при тому у них зовсім не розкручений бренд. А це дуже важливо. Потрібно починати з розуміння бренду і робити так, щоб вас впізнавали.

8. HR vs Marketing

Помилка в тому, що маркетинг працює окремо від ейчар-служби. А саме співробітники компанії є найбільшими промоутерами бренду. Якщо ви кажете, що ваш продукт найкращий, а співробітники вважають інакше – це погано і впливає на продажі. Тому маркетингу потрібно працювати спільно з HR-департаментом, щоб перетворити співробітників на амбасадорів бренду.

9. Відсутність USP, його невизначеність (= рішення болю)

USP – це унікальна торгова пропозиція, тобто коли продукт відрізняється від інших на ринку. Наприклад, ви запускаєте виробництво червоного лаку для нігтів. Ви повинні чітко розуміти, чим ваш лак відрізняється від інших і який біль споживача він вирішує. Наприклад, лак тримається на нігтях в два рази більше за інших. Тобто, ваша задача – донести до споживача унікальність вашого продукту, чому він має переключатися на вас  і яку проблему чи біль він вирішить завдяки вам.

10. Боятись здійснити і визнати помилку

На помилках вчаться і боятись цього не потрібно. Зазвичай, маркетологи важко переносять те, що стратегія не спрацювала. Всі пункти помилок – це ті моменти, які маркетолог повинен тестувати, щоби потім розуміти, що спрацювало, а що ні. І після цього швидко навчатись та робити інше. 

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

Опубліковано

В історичній Софії Київській на Великдень, 5 травня, відбудеться святкове дійство. Проєкт має на меті відродити давні українські традиції святкування Великодня та показати мистецьку, пісенну, інструментальну, танцювальну й обрядову культуру цього свята

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«5 травня з 12:00 до 20:00 в історичній Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство. Це спільна ініціатива Національного заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та київських митців, зокрема фольклорних гуртів й ансамблю стародавньої музики «Хорея козацька», – йдеться в повідомленні.

У програмі дійства будуть представлені давні зразки пісень та хороводів, що побутували в різних регіонах України. Для цього учасники проєкту дослідили архіви й здійснили реконструкції близько 20 унікальних великодніх та весняних танків разом з молодіжними та дитячими фольклорними гуртами: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Щука Риба, Володар, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Будимир, Орелі, Правиця.

Читайте також: Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Дійство розпочнеться Великоднім дзвоном на дзвіниці Софійського собору, що є пам’яткою кінця 17 століття та одним з національних символів України.

Крім того, у Софійському соборі відбудеться Великодній концерт Хореї Козацької «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». Ансамбль виконає пісні на Воскресіння Христове 17-18 століть, піснеспіви з рукописних ірмолоїв, гімни доби Української революції 1917-1921 років, твори авторів, які співали на Софійській площі (Богданівському майдані) під час велелюдних мітингів та маніфестацій доби Українського Відродження поч. 20 ст. та в стінах самої Софії Київської.

У МКІП поінформували, що під час святкування також прозвучать сучасні твори на пошану Новітніх Лицарів – Героїв російсько-української війни, які жертовністю, любов’ю та високими чинами Духу наближають Воскресіння України.

У дворі заповідника за участі фольклорних гуртів протягом дня триватимуть весняні ігри, хороводи, звучатимуть весняні та великодні пісні, будуть представлені традиційні ігри з крашанками, відбудеться спільна трапеза.

Студенти Київського інституту імені Бориса Грінченка класу Ірини Рябчун зіграють Великодній карильйонний концерт на мобільному карильйоні братів Ботвінко.

На святі запланована низка благодійних ініціатив спільно зі скаутською організацією Пласт та БО «Гуркіт» з метою збору коштів на підтримку українського війська.

Нагадаємо, на честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Львові проведуть фестиваль кави: де та коли

Опубліковано

У Львові 11 і 12 травня у !FESTrepublic відбудеться четвертий фестиваль Coffee, Books & Vintage. Організатори обіцяють цікаву програму, де відбудуться національні кавові чемпіонати, зокрема з обсмажки кави, лате-арту та приготування в джезві, а також захід «кава й алкоголь».

Про це пише видання village.

Переможці цих змагань матимуть можливість представляти Україну на міжнародному рівні.

Фестиваль також пропонує дискусії та читання з авторами від видавництва «Старий Лев», 12 навкололітературних івентів, а також книжковий і вінтажний ярмарок. Організатори обіцяють кав’ярні, кондитерські, фудкорт, музику та стендапи, анонсують учасників заходу на пізніший час.

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

На фестивалі також відбудуться благодійні аукціони, а також буде можливість приносити або купувати на ярмарку українські сучасні книги, які потім передадуть до бібліотеки в селі Благодатному на Херсонщині, що було окуповане протягом дев’яти місяців на початку конфлікту.

Організатори також закликають долучитися до збору коштів на FPV-дрони та приходити плести маскувальні сітки в приміщення офісу !FEST. Квитки вже можна придбати за посиланням, проте їх вартість поступово зростатиме.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото: village

Читати далі