Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Колівінг у Києві: навіщо айтішники живуть у сучасній комуналці

Американська комуналка чи гуртожиток майбутнього. Як тільки не називають новий тип оренди житла – колівінг.

Опубліковано

Американська комуналка чи гуртожиток майбутнього. Як тільки не називають новий тип оренди житла – колівінг. Такий незвичний формат прийшов до нас з Заходу, він популярний серед айтішників та представників креативних професій. IT-комуналку вирішили втілити і кияни у проекті “Domivka Coliving”.

У перебудованому корпусі колишнього Київського заводу реле та автоматики Юлія Обозна разом з інвесторами викупили поверх і здають комфортне житло для айтішників. Як це працює та чому молодь тікає сюди з “хрущовок” – ми у цьому розібрались. 

 Юлія Обозна

Юлія Обозна

Останні 12 років разом з чоловіком Нікітою Постолокій працювали у сфері IT. Вони знайшли інвесторів, спільно з якими викупили поверх у житловому комплексі Smart House і створили “Domivka Coliving”.

Що таке колівінг

Колівінг – це незвичайний формат спільної оренди житла. Людина знімає собі окрему квартиру, але кухню та зону відпочинку ділите з сусідами. Щось схоже на гуртожиток. Але ваші сусіди – це невипадкові люди. Переважно, сусіди працюють в одній сфері. І, на відміну від старих гуртожитків з меблями, що розвалюються, у колівінгах сучасний ремонт, а господарі зацікавлені в тому, щоб жителям було добре. 

Все це зародилось у Каліфорнії, бо там дуже великі ціни на житло і люди винайшли такий спосіб орендувати окремий будиночок і знімати його великою кількістю людей. Молоді підприємці та дослідники – співробітники великих технологічних компаній (Apple, Tesla, Google) стали колективно орендувати порожні особняки, перетворювати їх в робочій і житловий простір з загальними вітальнями, санвузлами, кухнями, доставкою їжі та прибиранням.

Поступово цю ідею підхопили у всьому світі. Зараз всіх цікавить мінімізувати свої витрати, бо навіщо переплачувати за те, що непотрібно. 

Американська комуналка у Києві

“Domivka” – це такий не класичний тип колівінгу, тому що у нас всі квартири окремо. Все, що ділять між собою жителі – це спільна зона (велика вітальня), кухня з усім необхідним обладнанням, комора.

“Domivka Coliving” розміщений  у ЖК Smart House на вулиці Машинобудівній, 41, у перебудованому корпусі колишнього Київського заводу реле та автоматики.

Територія біля будинку – це промисловий район, в якому розташовані заводи та перебудови, які виникли на їхньому місці. А поруч є багато офісів українських IT-компаній

Це виглядає як поверх, де є кілька типів квартир. Тут є  20 смарт-квартир по 18 квадратних метрів, п’ять квартир по 25 квадратних метрів та одна двокімнатна площею 44 квадратних метри. У самих квартирах є ліжко, невеличка кухня, столик. Кому треба, то можуть попросити письмовий стіл чи комод. Вся техніка і меблі входять у вартість оренди.

Останню квартиру ми здали за 8000 гривень. Ціни не фіксовані, а відповідають ринковим на такі ж квартири в будинку.

Головне, що за такі ціни, як для Києва, тут немає совкового ремонту чи обдертих меблів. Вся техніка та меблі нові, а дизайн квартир виконаний у спокійних пастельних тонах. Ніяких коврів і шпалерів в квіточку. 

Заснували колівінг випадково

Я довго працювала в IT, але коли пішла в другий декрет, то вирішила зробити свій проект. Спочатку ми з чоловіком відкрити хостел. Довго дивились, обирали, але знайти приміщення в Києві не просто.

А потім все якось випадково сталось за один день. Я випадково опинилась у ЖК Smart House, зайшла, подивилась і подумала, що саме тут можна зробити колівінг – квартири маленькі, але є спільний простір. І це справді доля, бо в той самий день хтось відмовився від цілого поверху.

Ми викупили цей поверх разом з партнерами і створили київський колівінг. Перші квартири почали здавати з грудня 2017 року. 

Свої серед своїх

Я сама працювала в районі Берестейської і тоді тут не було можливості зняти житло. Тут поруч багато  IT-компаній Києва, тому і в колівінгу живуть, переважно, IT-шники. Хоча є і розробники, і маркетологи, HR-менеджери, які працюють в IT-компаніях. Буває й так, що людина з цією сферою не пов’язана.

Люди, які працюють в одній сфері і живуть поруч, легко знаходять спільну мову, у них схожі інтереси. І тут не проблема, що твій сусід знає твій номер-телефону чи профіль у Фейсбуці.

Історія колівінгу – це  про добросусідство і однією з переваг такого проживання є те, що ти легко можеш домовитись зі своїм сусідом. Якщо хтось втомився, а в іншого гучна тусовка, можна написати у спільний чат, одразу стає тихо. Тут панує дружня атмосфера.

Було багато охочих поселитись сюди, але ми відсівали тих, хто просто полював за житлом, і брали тих, хто поділяв ідеї добросусідства та розумів, що це взагалі таке. 

“Ненавиджу радянські забудови, тому живу в колівінгу”

Олена, веб дизайнерка

ЖИВЕ У КОЛІВІНГУ ВЖЕ БІЛЬШЕ ПІВТОРА РОКИ

“Я переїхала з Донецька і спочатку винаймала звичайну квартиру. За ціною це було однаково з колівінгом, але в тому житлі умови були жахливими: все зламане, старі меблі, у ванній прижилась пліснява. А у Домівці все новеньке, ніхто до тебе тут не жив і не зламав, можна попросити якісь додаткові меблі. Я бачу тут тільки позитив. Моя квартира маленька, але вмістка. Тут всього 18 квадратних метрів, але все комфортно і є де зберігати речі. З сусідами маємо спільний чат, де можна попросити, елементарно, зробити музику тихіше. Можна з кимось спілкуватись, кудись влаштуватись”.

Михайло, підприємець.

ЖИВЕ В КОЛІВІНГУ РІК

“Я ненавиджу радянські забудови, вони страшні, мені не хотілось там жити. І це, напевно, був найголовніший критерій за яким я вибрав цю квартиру. Тут є все необхідне для житла, а для тих, хто зранку йде, а ввечері приходить – ідеально. Мінуси для мене – маленька квадратура та тонкі стіни. Але з сусідами завжди можна домовитись. Я знаю майже весь свій поверх. Ми спілкуємось, граємо в різні ігри”.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі