Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)

Опубліковано

Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 49. За ці роки він встиг побудувати еталонну військову кар’єру та стати справді бойовим генералом. Українці та побратими захоплюються його щирістю та простотою, а окупанти – здригаються навіть прізвища.

ШоТам зібрав 11 найцікавіших фактів-запитань про залізного генерала, ефективність та професійність якого визнав весь світ.

0%

Ким Валерій Залужний мріяв стати в дитинстві?

Правильно! Неправильно!

Так, захоплення військовою справою з’явилося у Залужного ще з дитинства. Воно й не дивно – він народився в родині військовослужбовців і виріс у військовому гарнізоні. Тому й ніде, крім армії, працювати навіть і не мріяв. Навіть сьогодні Головнокомандувач зізнається, що нічого не любить роботи так само сильно, як служити.

Головнокомандувач ЗСУ закінчив кілька військових вишів, однак має й цивільну освіту. Вгадаєте яку?

Правильно! Неправильно!

Саме так, у 2020 році Валерій Залужний став магістром міжнародних відносин у Острозькій академії.

Яка бригада стала першою в кар’єрі Залужного?

Правильно! Неправильно!

Після завершення вишу в Одесі Залужного призначали першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади на Львівщині. На цій посаді майбутній Головнокомандувач ЗСУ успішно проходив службу впродовж двох із половиною років. У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади.

Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який…

Правильно! Неправильно!

Валерій Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який ніколи не служив у радянській армії. Усе доволі просто: він закінчив військовий виш у 1997 році, коли СРСР вже розвалився. Натомість генерал поважає молодь і не є прихильником військових радянських традицій. І так, Орден Богдана Хмельницького й сторінка у фейсбуці у Залужного також є.

Українські офіцери вважають Залужного одним з … генералів української армії. Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Напевно, Залужного без вагань можна віднести й до найбільш чесних та сучасних генералів в історії української армії. Однак найчастіше його називають одним із найвідкритіших генералів, який розуміє проблеми солдатів та молодших офіцерів і «не вважає, що зірочки на погонах – привід бути пихатим». Бойовий у дійсності, а не на папері: так висловився один із офіцерів в коментарі виданню «Радіо Свобода».

До повномасштабного вторгнення РФ Залужний вважав, що новий етап війни..

Правильно! Неправильно!

Влітку 2021 року, коли Залужного представили на посаду Головнокомандувача ЗСУ, він одразу сказав, що нам необхідно готуватися до нового етапу агресії. Ось, що говорив Залужний у вересні 2021 року: «Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо».

Яке улюблене місто Залужного?

Правильно! Неправильно!

Поза службою Залужний обожнює подорожувати Україною, і його улюблене місто – Чернігів. У дитинстві він навіть мріяв оселитися там. Ось, як Головнокомандувач розповідає про це в одному з інтерв’ю: «Скільки пам'ятаю своє дитинство, літо і трохи зим проходили там. Я настільки був закоханий у це місто, що навіть мріяв дорослим жити над Десною. Але, оскільки військовий, дуже довго в Чернігові не був».

А як щодо соцмереж? Так-так, у Валерія Залужного є фаворит!

Правильно! Неправильно!

Так, саме інстаграм! Після напруженого робочого дня «залізний генерал» полюбляє заглянути в цю соцмережу, аби трохи відволіктися та розвантажити голову. І його улюблений контент – це… котики!

Якщо ми вже заговорили про котиків. На цьому графіті Залужного зобразили в новому амплуа. Вгадаєте місто?

Правильно! Неправильно!

Де ще можна знайти стільки котів, як не в Одесі? Це робота проєкту LBWS CAT, завдяки якому в місті з’явилися десятки патріотичних графіті з котиками. І Залужний – серед них.

В одному з інтерв’ю Залужний зізнався, що має власні червоні лінії. Яка головна з них?

Правильно! Неправильно!

Найбільше Залужний ненавидить саме несправедливість. Ось, як це пояснює сам генерал: «Не люблю, коли щось відбувається неправильно. Якщо люди при нормальному відношенні роблять не так, як треба, а кардинально навпаки, намагаючись нашкодити справі, то тут мене зупинити неможливо. Буду йти до кінця».

Чим мріє займатися Залужний після виходу на пенсію?

Правильно! Неправильно!

Після завершення військової кар’єри Залужний мріє стати викладачем, як сам каже – «тихим і спокійним». А ще бажано, аби це була школа в якомусь віддаленому містечку. Навіщо? Щоб можна було водити дітей у походи! Адже український генерал просто обожнює дітей.

Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)
Йой, здається, вам час погортати біографію Валерія Залужного. Адже це людина, яка з кожним днем наближає нашу перемогу та зменшує кількість окупантів на українській землі. Поділіться цим тестом із друзями, нехай якомога більше людей дізнаються про нашого залізного генерала!
Непоганий результат! Схоже, ви вже цікавилися біографією Головнокомандувача ЗСУ. Поділіться цим тестом із друзями, нехай якомога більше людей дізнаються про нашого залізного генерала!
Вау! Здається, ми знайшли найщирішого фаната(-ку) Валерія Залужного! Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про нашого залізного генерала!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Режисер Алан Бадоєв випустив два кліпа, присвячених полоненим захисникам України

Опубліковано

Учасник оборони Маріуполя Сергій «Волина» Волинський разом із благодійним фондом «Сталеві», який був створений за його ініціативою, та режисером Аланом Бадоєвим зняли два соціальні ролики, присвячені українським захисникам, що перебувають у російському полоні.

Про це повідомляє Алан Бадоєв.

«Полон – це пекло! Рідні полонених також страждають, не знаючи, коли знову побачать своїх близьких, чи побачать взагалі. Це важко уявити, але кожен день, кожна хвилина – це боротьба за виживання свого рідного Героя, за надію, за право повернутися додому. Ми не маємо права забувати про наших полонених братів та сестер, які знаходяться у цій темряві. Кожен із них – це світло, яке має повернутися до своїх рідних», – написав Сергій Волинський, ініціатор цього соціального проєкту.

Читати також: Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

«Не уявляю, про що думають наші полонені хлопці та дівчата. Мабуть, найдорожче, що в них є, — це думка про те, що ми чекаємо на них і робимо все можливе, щоб вони були на свободі», — прокоментував режисер Алан Бадоєв.

Ці соціальні ролики мають на меті привернути увагу до страждань полонених українських захисників та їхніх родин, а також наголосити на важливості зусиль, спрямованих на їхнє звільнення.

Подивитися можна тут та тут.

Нагадаємо, що на київській митниці знайшли рідкісний зуб мамонта.

Фото: Алан Бадоєв

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили подкаст про історію української астрономії

Опубліковано

На фестивалі «Скарби зоряного неба» з нагоди Міжнародного дня астрономії 23 травня відбулася презентація подкасту «Українське небо», записаного науковицею та популяризаторкою астрономії Людмилою Марченко.

Про це повідомляє Український інститут.

Про подкаст

Цей подкаст має на меті розширити знання європейської та світової аудиторії про Україну, зокрема про народну астрономію та її внесок у загальноєвропейську й загальнолюдську астрономічну культуру й науку.

Читати також: У Києві відбудеться акція з прилаштування бездомних тварин

Проєкт підтримали «Український інститут» у співпраці з фондом «Демократичні ініціативи» та міжнародним фондом «Відродження», які організували конкурс для створення подкастів з популяризації української культурної спадщини.

Презентація подкасту стала центральною подією фестивалю, що привернула увагу численних учасників та слухачів, зацікавлених у розвитку астрономічних знань та популяризації української культурної спадщини.

Подкасти поширюватимуть у мережі європейських планетаріїв-партнерів, вони вже доступні для прослуховування на стримінгових платформах за посиланням.

Нагадаємо, що у Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки.

Фото: Український інститут

Читати далі

Суспільство

Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

Опубліковано

Як бабусина хатина допомагає Юлі з Рівненщини збирати гроші на дрони! Збір для десантно-штурмового батальйону 79 ОДШБр був уже не першим для дівчини. Та з часом збирати донати стало складніше, тому потрібно було якось привернути увагу людей.

Про мету збору

Ідея виникла дорогою до села, де раніше жила бабуся Юлі Юхима. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату.

Знімала все самотужки, в образ Юхими теж вжилася сама. Ось молода бабуся набирає воду з колодязя, а ось збирає довге волосся перед дзеркалом. Теплі та знайомі кожному кадри відгукнулися українцям — відео набрало вже 40 000 переглядів.

Читати також: В Києві в червні пройде фестиваль попкультури

Перегляди продовжують
рости, а разом з ними побільшало й донатів на дрони. Юлія переконана: краще зібрати трохи, ніж нічого. Її збір продовжується. І дуже скоро чергові пташки полетять на Донеччину.

Нагадаємо, що в Україні влітку вийде фільм жахів “Конотопська відьма.

Читати далі