Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

76 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

76-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:20

У Харківській області силами оборони України звільнено 4 населені пункти: Черкаські Тишки, Руські Тишки, Байрак і Рубіжне.

18:00

Захисники Миколаївщини показали, як нищать російських загарбників з реактивних систем залпового вогню «Ураган». Військові жартують, що зранку буває холодно, а тому окупантів доводиться «зігрівати».

17:20

Артисти маріупольського Драмтеатру, будівлю якого знищили російські загарбники, виступатимуть на сцені музично-драматичного театру в Ужгороді.

16:45

Військові 30 ОМБр розтрощили кілька танків російської армії разом із екіпажем.

16:25

Воїни 59-ї окремої мотопіхотної бригади влучними пострілами розгромили самохідну артилерійську установку «Мста-С» та кілька гаубиць російських окупантів.

16:10

Благодійний фонд «Запорука» запустив гарячу лінію безкоштовної цілодобової психологічної підтримки для українців в умовах війни.

У команді психологічної підтримки «Запоруки» працює 20 кваліфікованих психологів, котрі мають безпосередній досвід роботи з кризовими станами. Серед спеціалістів – жінки та чоловіки. Якщо людині комфортніше спілкуватися, наприклад, з чоловіком, то координатор гарячої лінії обов’язково це врахує.

15:45

Українські військові вибили російських загарбників із понад 1000 наших міст та сіл. Наразі майже чверть цих населених пунктів вже розміновано.

15:00

Український художник Нікіта Кадан переказав кошти з Шевченківської премії на потреби евакуюваних з Маріуполя українців та одного з військових підрозділів, що боронить нашу країну.

13:55

Бійці 92 ОМБр знищили російський гелікоптер Мі-28 над Харківською областю.

13:05

Українські військові продовжують нищити окупантів на Запорізькому напрямку. За минулу добу Сили оборони розгромили ЗРК «Бук», три міномети та ще 8 одиниць техніки.

12:40

Воїни 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» 9 травня влаштували імпровізований «парад», продемонструвавши трофейні танки, захоплені в боях з окупантами.

12:15

У середу, 11 травня, у центрі Києва на вул. Велика Васильківська, 38 відкриється кав’ярня у форматі «Млинці за донат». Там безкоштовно пригощатимуть млинцями всіх, хто не може придбати їжу за гроші.

11:50

Воїни бойової групи К2 із 54-ї бригади ЗСУ знищили колону російської техніки в одному із міст Донеччини.

11:25

У боях за Старий Салтів на Харківщині військові 227-го батальйону тероборони знищили новітній російський танк Т-90М «Прорив».

11:10

Українські військовослужбовці із 79-ї окремої десантно-штурмової бригади показали, як знищують танки російських загарбників.

10:50

Радa міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує конкурс на відбір 20 молодіжних бізнесів (малих та середніх підприємств) для надання швидкої та цілеспрямованої підтримки для адаптації бізнесу до умов діяльності під час війни.

10:20

У громаді на Рівненщині занедбані будинки облаштовують для переселенців.

09:45

На Південному напрямку у полях українські військові збили безпілотник російських загарбників «Орлан-10».

09:15

Українські захисники видовищно знищили ворожу техніку.  Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

08:30

Українські військові знищили рідкісну БМО-Т — російську важку бойову машину вогнеметників.

Фото спаленої техніки розмістити на фейсбук-сторінці Сухопутних військ ЗС України.

08:00

Українські військовослужбовці княжої бригади спалили ворожу техніку, яку окупанти заховали у лісосмузі. Відео опублікували на фейсбук-сторінці 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі