Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

62 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

62-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:00

Німецький уряд готується відправити українським військовослужбовцям зенітні самохідні установки FlakPz Gepard зі своїх промислових запасів.

16:50

З початку повномасштабного вторгнення РФ Червоний Хрест України передав до регіонів понад 5400 тонн гуманітарної допомоги.

16:20

Воїни Десантно-штурмових військ ЗСУ збили над Харківщиною бойовий гелікпотер Ка-52, більш відомий як «Алігатор».

16:05

Українські військові збили російську ракету над Дніпропетровською областю.

15:30

Катерина Макогон разом із донькою виїхала з Лисичанська Луганської області на початку березня. У ті дні навколо міста вже тривали бойові дії, залишатися вдома було небезпечно. Рішення про евакуацію було складним, але жінка розуміла: це вимушений крок, який може врятувати життя їй та дитині.

14:40

Воїни Закарпатської бригади знищили російський танк Т-72 разом із екіпажем пострілом з протитанкового ракетного комплексу NLAW.

14:00

Для українських школярів, їхніх батьків та вчителів у травні проведуть безкоштовні онлайн-лекції від нобелівських лауреатів.

13:40

Бійці Національної гвардії знищили чергову групу російський окупантів завдяки ворожому дрону, на якому після збиття збереглися дані про місце запуску.

13:00

Бійці Збройних сил України затрофеїли повністю укомплектований десантний бронетранспортер, який окупанти покинули під час втечі на Херсонщині.

12:30

Воїни 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ знищили підрозділ російських окупантів в одному з районів ведення бойових дій.

11:50

Футбольний клуб «Колос» із села Ковалівки на Київщині подарував українській армії позашляховик марки Lexus.

11:35

Втрати російських окупантів з початку повномасштабного вторгнення в Україну сягнули вже близько 22,1 тис. солдатів. Також Збройні сили України знищили 918 танків та 184 літаки.

11:15

На прохання споживачів Херсонський маслозавод запустив виробництво безлактозного молока.

11:00

Перша партія британських армійських вантажівок, перероблених компанією Venari Group у військові броньовані машини швидкої допомоги, прибула до Львова.

10:40

На Миколаївщині бойові дрони підрозділу української Аеророзвідки закидали бомбами танк російських окупантів.

10:20

Уряд Великої Британії скасує всі мита на товари з України, щоб надати економічну підтримку нашій державі.

Усі тарифи на товари з України тепер будуть знижені до нуля, а всі квоти будуть скасовані відповідно до угоди про вільну торгівлю.

09:30

У районі Великої Олександрівки Херсонської області захисники України знищили склад із боєприпасами та велику кількість особового складу ворога.

09:00

Упродовж понеділка 25 квітня сили протиповітряної оборони України збили 10 повітряних цілей:

  • 3 літаки (Су-34, Су-35, Су-30);
  • 3 крилаті ракети;
  • 4 БпЛА ОТР (імовірно «Орлан-10»).

08:00

Збройні Сили України на Харківщині за кілька хвилин знищили 4 ворожі танки із протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П».

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі