Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

48 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

48-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:35

Курортна місцина в найтеплішому районі Закарпаття, на Виноградівщині, під знаменитою Чорною Горою: мальовничі скелі, туристичний комплекс з садом і великою водоймою. Сюди приїздили на відпочинок, купатися та рибалити.

Сьогодні ж ми приїхали побачити, як тут роблять пластини для бронежилетів – місцеві ентузіасти об’єдналися й створюють захист для тих, хто на фронті, у спосіб, який є можливим. 

Даніель Козлович – виноградівець, який 10 років живе і працює у Львові. Він повернувся на Закарпаття, аби організувати пункт допомоги фронту та створювати бронежилети із пластинами з автомобільних ресор. Плитоносками опікується Марія Горнецкі – діловодка у місцевій громаді, яка згадала навички з крою й шиття та власноруч розробила лекала. 

18:40

Станом на 12 квітня на території Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей розміновано 168 населених пунктів.

17:50

Військовослужбовці 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка знищили танк російських окупантів за допомогою безпілотника.

17:20

Українські військовослужбовці знищили вже понад п’ять тисяч одиниць російської техніки. Зокрема, 732 танки та 1946 бойових броньованих автомобілів. Про це повідомили на сторінці Генерального штабу ЗСУ в Facebook.

«Особового складу – близько 19 600 осіб, танків – 732, бойових броньованих машин – 1946, артилерійських систем – 349, реактивних систем залпового вогню – 111, засобів ППО – 63, літаків – 157, гелікоптерів – 140, автомобільної техніки – 1406, кораблів та катерів – 7, цистерн з паливом – 76, безпілотників – 124, спецтехніки – 25, пускових установок ОТРК – 4», – йдеться в повідомленні Генштабу.

16:45

Українські військові відсунули лінію бойових зіткнень від Дніпропетровської області та повернули контроль над 15 населеними пунктами. Про це в ефірі телемарафону повідомив очільник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

«Було звільнено понад 15 населених пунктів. Ворог намагаєтсья серйозно відповідати, але наші військові дуже якісно знищують і техніку, і живу силу противника. У звільнених селах ми відновлюємо постачання продуктів, медикаментів. Повертається нормальне життя. Якісь з цих сіл були під окупацією тиждень, якісь – місяць. Але Україна переможе, і в цьому переконані всі», – додав Вілкул.

16:05

Українські військові захопили російський броньований автомобіль «Тигр», який окупанти разом із ключами та повним баком пального покинули під час втечі.

15:25

Укрпошта ввела в обіг першу українську поштову марку в умовах воєнного стану. У погашенні взяли участь очільник Запорізької ОВА Олександр Старух та автор легендарної фрази на адресу російського корабля, морпіх Роман Грибов.

14:30

Збройні сили України пішли в контрнаступ в окупованому Новоайдарі, що на Луганщині, та знищили понад 50 тонн боєприпасів та 40 одиниць техніки російських окупантів.

13:50

Сили протиповітряної оборони ЗСУ збили російський винищувач-бомбардувальник Су-34 над Запорізькою областю.

12:20

Воїни 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» поділилися світлинами з черговою партією розгромленої техніки російських загарбників.

11:30

У Дніпропетровській області відновив роботу прокатний цех одного з металургійних заводів, повідомили у пресслужбі облдержадміністрації.

11:00

Протиповітряна оборона України 12 квітня збила ворожий літак, що летів в напрямку Дніпропетровщини.

10:30

Українські військові ліквідували підрозділ проросійських терористів на Донеччині. Про це повідомили у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗС України.

«Воїнами 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ ЗС України знищено підрозділ проросійських терористів з самопроголошеної фейкової республіки», — йдеться у повідомленні.

10:00

На Миколаївщині перевдягнені російські окупанти на трьох цивільних авто намагалися видати себе за групу евакуйованих місцевих мешканців з метою скоїти диверсію. П’ятьох із них ЗСУ ліквідували.

09:30

Литва допоможе Україні експортувати сільськогосподарську продукцію на традиційні ринку збуту альтернативним маршрутом, оскільки шляхи через Чорне море фактично заблоковані агресором.

09:00

Наші військові вправно відтісняють противника та ліквідовують ворогів і палять їхні танки. Зокрема українська аеророзвідка показала результат поєднання дронів і NLAW на полі бою.

08:30

Десантники з Донеччини успішно знищують російських загарбників та їхню військову техніку. Відео із поля бою опублікували на фейсбук-сторінці 81-ї окремої аеромобільної бригади.

08:00

Щоб допомогти бізнесу швидше відновити роботу, піднімати економіку країни та надавати робочі місця, в Україні запустили платформу, що допоможе перемістити бізнес із «гарячих точок» та продовжити його діяльність у більш безпечному місці.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі