Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

30 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

30-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:40

Снайперка бойовиків із ОРДЛО із позивним «Багіра» потрапила в полон українських військових.

За даними української розвідки, снайперка «Багіра» з 2014 року служить у складі підрозділів так званих «НМ ДНР». Можливо, вона сербського походження.

19:50

Військовослужбовці Збройних сил України ліквідували групу російських розвідників, а також знищили техніку окупантів на Харківщині.

19:05

Запрацювала інтерактивна карта з інформацією про події широкомасштабного російського вторгнення в Україну, повідомили на сайті Українського інституту національної пам’яті.

18:00

Бійці одного з підрозділів 93-ї бригади Холодний Яр знищили російський танк Т-80 поблизу Тростянця, що на Сумщині. Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

За словами військових, цей район вже нагадує локальну Чорнобаївку для російських окупантів. Адже бійці ЗСУ систематично знищують тут ворожу техніку.

17:40

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, опублікували відеозапис зі знищенням російських бойових машин десанту на вулицях міста.

17:30

Військовослужбовці ракетних військ Повітряних сил ЗСУ знищили одразу три крилаті ракети російських окупантів над Одеською областю. Про це повідомив речник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Братчук.

17:15

Польський національний поштовий оператор Poczta Polska випустив нові марки та конверти на підтримку України.

17:00

В Україні запустили перший NFT-музей війни, який допоможе поширити правду про російські воєнні злочини щодо українців.

16:00

У 200-ій окремій мотострілковій бригаді Російської Федерації із 648 військовослужбовців особового складу, які воювали проти України, живими лишилося троє, двох з них поранено. Про це розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

«Батальйонно-тактична група 200-ї (невдала назва) окремої мотострілкової бригади, яка брала участь у “спеціальній воєнній операції” на території України, понесла значні втрати у живій силі. З 648 військовослужбовців, яких було відправлено для ведення бойових дій, загинуло 645. Залишилося лише троє, двоє з них поранені», – зазначив Арестович.

15:00

Воїни окремої гірсько-штурмової бригади знищили трьох представників росгвардії і взяли трофейну зброю й техніку.

«Ліквідовані особи – з 46-ї окремої бригади оперативного призначення нацгвардії Росії – найбільшого з’єднання військ росгвардії, яке базується в Чечні. Це з’єднання було створене ще в 2000 році для боротьби з силами чеченського спротиву, котрі воювали з Кремлем», – йдеться в повідомленні Генштабу.

14:00

У Запорізькій області напередодні, 24 березня, наші військові захопили чотири бронетранспортери та один танк противника. Окрім того, знищили 15 окупантів і ще 11 поранили.

13:00

Військовослужбовці Збройних сил України ліквідували чергового генерала російської армії. Ним виявився генерал-лейтенант та командир 49-ї загальновійськової армії РФ Яків Резанцев.

12:20

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, у ніч з 24 на 25 березня знищили 5 вантажних автомобілів РФ та понад 20 російських окупантів. Про це повідомили на сторінці полку в Telegram.

Також протягом 24 березня «азовцям» вдалося знищити дві бойові машини десанту ворога, ще одну – підбили.

12:00

Станом на ранок 25 березня бійці Збройних сил України ліквідували вже понад 16 тисяч російських окупантів. Крім того, наші захисники знищили 561 танк та 115 літаків, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

Також збільшилася й кількість іншої знищеної техніки ворога. Зокрема, українські армійці збили 125 гелікоптерів, розгромили 291 артилерійську систему та потопили 5 кораблів і катерів.

11:30

Українські воїни з окремого розвідувального батальйону морської піхоти не з тих, кого можна побачити у стрічках щоденних новин. Проте вони працюють зухвало, сміливо та дуже ефективно.

Світлини із ліквідованим танком і ворогами оприлюднили на фейсбук-сторінці Командування морської піхоти.

11:00

Українські військовослужбовці знищили російських танкістів, які намагалися прорватися в напрямку Харкова. Крім того, наші оборонці збили над регіоном два ворожі літаки, повідомив очільник Харківської обласної військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов.

10:00

Десантно-штурмові війська ЗСУ знищили техніку ворога на Миколаївщині.

Відомо, що ворог намагався влаштувати опорний пункт біля одного із українських селищ і навіть встиг навести понтонну переправу.

Однак після нанесення вогневого ураження однією із бригад Десантно-штурмових військ ЗСУ за підтримки наших артилерійських підрозділів, противник був змушений покинути позиції та відступити, понісши втрати в особовому складі та техніці.

09:00

Військові-протитанкісти Збройних Сил України показали відео, на якому успішно ліквідовують техніку ворога.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі