Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

27 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

27-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:55

У Києві затримали 41-річного чоловіка, який назвався монахом одного з храмів, за підозрою у розвідувально-диверсійній діяльності.

20:00

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав усі релігійні громади, що перебувають у юрисдикції Української православної церкви Московського патріархату, перейти до ПЦУ.

19:00

Франція передала Україні 11 пожежних машин та 16 машин швидкої допомоги та 49 тонн гуманітарної допомоги.

18:50

Упродовж 22 березня на аеродромі у Чорнобаївці російські окупанти зазнали втрат двічі: спочатку від ЗСУ, а згодом влучили ракетою у власну техніку. Про це розповів радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

18:20

У Маріуполі наші захисники збили ворожий літак, що останні тижні знищував місто.

18:00

Сили протиповітряної оборони знищили два бойові літаки та безпілотник російських окупантів у небі над Дніпропетровською областю. 

17:44

Над селом на Миколаївщині українські десантники збили російську крилату ракету, яка летіла в напрямку Кропивницького. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

За словами військових, збити ракету окупантів вдалося пострілом з переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла». Згодом світлину збитої ракети опублікував очільник обласної ВЦА Віталій Кім.

17:10

Компанія «Українська бронетехніка», яка виробляє вітчизняні бронеавтомобілі, вже налагодила процес ремонту і відновлення пошкодженої військової техніки.

16:50

Бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили модернізований бронетранспортер БТР-82А російських окупантів.

15:50

В Україну вже завезли та розмитнили препарати для людей із захворюванням щитоподібної залози. Наразі ліки розвозять до аптек. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

15:30

Військовослужбовці 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського знищили одразу п’ять ворожих гаубиць. Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

14:50

Збройні Сили України увосьме розбили ворожу армію в Чорнобаївці на відомому вже аеродромі під Херсоном.

14:30

Сили української протиповітряної оборони збили російську крилату ракету «Іскандер».

14:00

Військовослужбовці полку «Азов» оприлюднили відеозапис знищення російського катера «Раптор» біля Маріцполя. Ролик опублікували на сторінці полку в Telegram.

13:00

Українські прикордонники разом із бійцями ЗСУ та НГУ відбили атаку російських піхотинців у Маріуполі. Про це повідомили на сторінці Державної прикордонної служби.

12:40

Російський солдат здав танк українцям за винагороду. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів на своїй фейсбук-сторінці.

«Він під’їхав. З дрона переконались, що він сам і це не засада. Після цього спецназівці його затримали. Виявилось, що з екіпажу танку залишився він один, решта втекли додому. Змісту воювати він не бачив. Додому повернутись не міг, оскільки командир сказав, що розстріляє і спише на бойові втрати. Міша розповів, що їсти практично не залишилось, управління військами хаотичне і практично відсутнє. Деморалізація колосальна», — написав радник міністра внутрішніх справ України.

12:00

Мобільні підрозділи Збройних сил України знищили ворожу крилату ракету над Харківською областю. Про це повідомив очільник обласної військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов.

11:45

Архітектори України об’єдналися для відбудови нашої українських міст, просторів та інфраструктури. Наразі заяву підписали вже понад 20 архітектурних бюро й об’єднань.

11:30

У ніч на вівторок, 22 березня, українські військові збили літак російських окупаційних військ у небі над Луганщиною.

11:00

Станом на ранок 22 березня військовослужбовці Збройних сил України ліквідували щонайменше 15300 солдатів російської армії. Також наші захисники знищили понад 500 танків, 99 літаків та 123 гелікоптери окупантів. Крім того, українським військовим вдалося розбити вже 1556 бойових броньованих машин РФ, 1000 одиниць автомобільної техніки та 45 засобів ППО окупантів.

10:20

128 бригада взяла в полон високопоставленого штабіста 58-ї російської армії.

10:15

Морські піхотинці російської армії, які мали десантуватися на узбережжі Одеси ще з кінця лютого, наразі майже повністю знищені. Про таке повідомив речник Одеської обласної військово-цивільної адміністрацій Сергій Братчук.

10:00

Командування Сил спеціальних операцій ЗС України оприлюднило відео, на якому горить знищена техніка ворожої армії.

09:30

В Охтирському районі Сумської області близько 300 російських військових відмовилися виконувати наказ на ведення бойових дій.

«В Охтирському районі Сумської області зафіксовано факти непокори російських військовослужбовців. Близько 300 окупантів відмовились виконувати наказ на ведення бойових дій та на 70 одиницях техніки залишили район проведення операції», — зазначили в Генштабі.

09:00

Компанія Укртелеком відновила надання послуг Інтернету у Херсоні та області. За інформацією, критична інфраструктура та національна мережа Укртелекому працюють. Інтернет є у всіх областях, окрім Чернігівської та Луганської.

08:30

Буковинський державний медичний університет розробив чат-бот у Telegram Doctor Online. Завдяки програмі українці можуть отримати віддалений медичний супровід і психологічну допомогу.

08:00

У Запорізькій області військові Збройних Сил України підбили новітній російський танк Т-90 «Владімір».

07:30

Військові 24-ї бригади імені короля Данила знищили танки і БТРи окупантів на Луганщині.

Можливості

У Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”: як взяти участь

Опубліковано

У Києві до 9 червня триває реєстрація стартапів на акселераційну програму “Стійке місто”. Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» започаткували акселераційну програму «Стійке місто», спрямовану на вирішення результатів пошкодження енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Метою програми є виявлення та впровадження кращих інноваційних проєктів, які вирішують ті чи інші проблеми місті, які виникли внаслідок ворожих обстрілів і руйнувань інфраструктури і будинків.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Наразі заявки вже подали 20 команд.

Це можуть бути аналітичні системи енергетичного менеджменту, програми для визначення стійкості будівель, інтерфейси для відображення енергомоніторингу та інше.

Подати свій проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі