Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Історії, які варто знати: 9 фільмів про захисників та захисниць України

Опубліковано

До Дня захисників і захисниць України ШоТам разом з онлайн-кінотеатром Takflix зібрали 9 щемких стрічок про історії героїв та героїнь.

«Зошит війни» 

Режисер: Роман Любий

Це стрічка, створена з особистих відео українських військових і добровольців, які служили в першу фазу російсько-української війни (до 2022 року). Захисники знімають бої, свій побут, де є місце чорним жартам, святкування днів народжень, моменти слабкості та піднесення. «Зошит війни» показує побратимство як явище, що об’єднує дуже різних людей.

«Бачення метелика»

Режисер: Максим Наконечний

Ліля — аеророзвідниця, що повернулася з полону та заново інтегрується в цивільне життя. Це історія про прірви в розумінні між людьми з різними досвідами та незручні моменти, про які треба думати вже зараз.

Головну роль у фільмі виконала Рита Бурковська, яка нещодавно склала присягу та доєдналася до лав ЗСУ. Серед акторського складу також є реальні захисники, лікарі та колишні полонені.

«QIRIM»

Режисерка: Катерина Храмцова

Антоніна Романова — небінарна людина з Криму. У цивільному житті вона була режисеркою та перформеркою, а після 24 лютого стала мінометницею. Короткий метр розповідає про боротьбу військової проти російської агресії, яка почалася ще у 2014 році під час кримського спротиву. 

Фото: скриншот з фільму

«Це побачення»

Режисерка: Надія Парфан

Роудмуві Надії Парфан з відзнакою журі Берлінале — омаж на однойменний фільм Клода Лелуша 1974 року. Проте українська режисерка не просто віддає шану французькому оригіналу, а й ретельно його деконструює: замість Парижа — Київ, замість Монмартру — Андріївський узвіз, замість авантюрного мачо на авто мчить військова парамедикиня. Чому вона так поспішає?

Фото: скриншот з фільму

«Вільна людина. Проща»

Режисер: Сергій Дмитренко

Байопік, що додасть несподіваних штрихів до портрету колишнього головного сержанта 47 ОМБр «Маґура» Валерія Маркуса. Після трьох років, проведених на війні, Валерій рушає в пішу прощу дорогою святого Якова. Ця подорож уздовж Франції та Іспанії до мису Фіністерре допоможе відрефлексувати прожите та зрозуміти, куди рухатися далі, — зокрема, самостійно видати книгу «Сліди на дорозі».

«Життя на межі»

Режисер: Павло Пелешок

Документальний фільм від творців «Зими у вогні», що відтворює події від Революції гідності до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Павло Пелешок та виконавчий продюсер фільму Юрко Іванишин брали участь у подіях Євромайдану й фіксували окупацію Криму та Сходу України. Згодом вони пішли добровольцями в зону АТО і побували в найгарячіших точках російсько-української війни, а також створили саморобний дрон «Фурія». 

«Кіборги. Герої не вмирають»

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

«Ви не люди. Ви, мабуть, кіборги» — такий вислів звучить у фільмі Ахтема Сеітаблаєва. Саме кіборгами називають українських військових, які обороняли Донецький аеропорт з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Прототипами головних героїв стали справжні учасники російсько-української війни. Під час зйомок військові виступили в ролі консультантів.

«МІФ»

Режисери: Леонід Кантер, Іван Ясній

Уявіть: ви — соліст Паризької національної опери, але у вашій країні війна, тож ви ставите кар’єру на паузу та берете до рук зброю. Такою була реальність Василя Сліпака — оперного співака з унікальним голосом, Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ступеня та «Золота Зірка». 

Василь був добровольцем з позивним Міф, що віддав життя, захищаючи Україну. Фільм про нього доступний на Такфліксі безкоштовно.

«Явних проявів немає»

Режисерка: Аліна Горлова

Майорка Оксана Якубова три роки перебувала на війні. Для неї повернутися до цивільного життя — це не просто приїхати додому з лінії фронту. Жінка бореться з ПТСР та панічними атаками, спогадами та новими страхами, як-от страхом поїздок у метро. Фільм привертає увагу до психологічного стану героїв та героїнь, яким непросто повернутися з війни.

Читайте також: Чотири українські фільми покажуть на фестивалі документального кіно в Амстердамі

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...