Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Історії, які варто знати: 9 фільмів про захисників та захисниць України

Опубліковано

До Дня захисників і захисниць України ШоТам разом з онлайн-кінотеатром Takflix зібрали 9 щемких стрічок про історії героїв та героїнь.

«Зошит війни» 

Режисер: Роман Любий

Це стрічка, створена з особистих відео українських військових і добровольців, які служили в першу фазу російсько-української війни (до 2022 року). Захисники знімають бої, свій побут, де є місце чорним жартам, святкування днів народжень, моменти слабкості та піднесення. «Зошит війни» показує побратимство як явище, що об’єднує дуже різних людей.

«Бачення метелика»

Режисер: Максим Наконечний

Ліля — аеророзвідниця, що повернулася з полону та заново інтегрується в цивільне життя. Це історія про прірви в розумінні між людьми з різними досвідами та незручні моменти, про які треба думати вже зараз.

Головну роль у фільмі виконала Рита Бурковська, яка нещодавно склала присягу та доєдналася до лав ЗСУ. Серед акторського складу також є реальні захисники, лікарі та колишні полонені.

«QIRIM»

Режисерка: Катерина Храмцова

Антоніна Романова — небінарна людина з Криму. У цивільному житті вона була режисеркою та перформеркою, а після 24 лютого стала мінометницею. Короткий метр розповідає про боротьбу військової проти російської агресії, яка почалася ще у 2014 році під час кримського спротиву. 

Фото: скриншот з фільму

«Це побачення»

Режисерка: Надія Парфан

Роудмуві Надії Парфан з відзнакою журі Берлінале — омаж на однойменний фільм Клода Лелуша 1974 року. Проте українська режисерка не просто віддає шану французькому оригіналу, а й ретельно його деконструює: замість Парижа — Київ, замість Монмартру — Андріївський узвіз, замість авантюрного мачо на авто мчить військова парамедикиня. Чому вона так поспішає?

Фото: скриншот з фільму

«Вільна людина. Проща»

Режисер: Сергій Дмитренко

Байопік, що додасть несподіваних штрихів до портрету колишнього головного сержанта 47 ОМБр «Маґура» Валерія Маркуса. Після трьох років, проведених на війні, Валерій рушає в пішу прощу дорогою святого Якова. Ця подорож уздовж Франції та Іспанії до мису Фіністерре допоможе відрефлексувати прожите та зрозуміти, куди рухатися далі, — зокрема, самостійно видати книгу «Сліди на дорозі».

«Життя на межі»

Режисер: Павло Пелешок

Документальний фільм від творців «Зими у вогні», що відтворює події від Революції гідності до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Павло Пелешок та виконавчий продюсер фільму Юрко Іванишин брали участь у подіях Євромайдану й фіксували окупацію Криму та Сходу України. Згодом вони пішли добровольцями в зону АТО і побували в найгарячіших точках російсько-української війни, а також створили саморобний дрон «Фурія». 

«Кіборги. Герої не вмирають»

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

«Ви не люди. Ви, мабуть, кіборги» — такий вислів звучить у фільмі Ахтема Сеітаблаєва. Саме кіборгами називають українських військових, які обороняли Донецький аеропорт з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Прототипами головних героїв стали справжні учасники російсько-української війни. Під час зйомок військові виступили в ролі консультантів.

«МІФ»

Режисери: Леонід Кантер, Іван Ясній

Уявіть: ви — соліст Паризької національної опери, але у вашій країні війна, тож ви ставите кар’єру на паузу та берете до рук зброю. Такою була реальність Василя Сліпака — оперного співака з унікальним голосом, Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ступеня та «Золота Зірка». 

Василь був добровольцем з позивним Міф, що віддав життя, захищаючи Україну. Фільм про нього доступний на Такфліксі безкоштовно.

«Явних проявів немає»

Режисерка: Аліна Горлова

Майорка Оксана Якубова три роки перебувала на війні. Для неї повернутися до цивільного життя — це не просто приїхати додому з лінії фронту. Жінка бореться з ПТСР та панічними атаками, спогадами та новими страхами, як-от страхом поїздок у метро. Фільм привертає увагу до психологічного стану героїв та героїнь, яким непросто повернутися з війни.

Читайте також: Чотири українські фільми покажуть на фестивалі документального кіно в Амстердамі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі